RÓŻNICE POMIĘDZY 6 a 7 ED !!!!

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

JA tego cwaniaka kilka razy sciąłem moim executoniers Axe. hr hr hr
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

drzewo bylo 6S i 7T a gigson 7S i 6T, w jego przypadku to bardzo wiele zmienialo, byl lepszy choc wzbudzal tylko fear, nie mial stubborna i tylko 6Ld, mogl wybrac sobie atak do tego...
w Ved moj Savage Orc warboss mial gdzies krasnala z 10T, bo majac 8 atakow zazwyczaj ta szostka na zranienie wpadala i szedl do piachu;]

niewatpliwie 6ed zmienila gre na bardziej pozytywna i bardziej wymagajaca, jedno co Gw nie wychodzi to obkrajanie magii, do tego niby zawsze darza, ale g z tego wychodzi IMO

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hehe, ja też zawsze miałem typa na wyvernie z frost blade i potion of strength. Tylko czekał, aż jakiś kozak pójdzie w high fly ;)
A warboss to zawsze był savage ze względy na 8 ataków. Nieraz dawałem mu mieczyk który dawał s10 i wstawiałem go do unity z bannerem +1 do hita :D Ale zazwyczaj jeździł w kawalerii savage z sejwem na 1+ ;)
Wogóle taedycja była z dupy, ale fajnie się wspomina :D
Pamiętam jak weszła 6 edycja - wszystko wydawało się takie na maxa plewne i słabe :D Zwłaszcza magia i przedmioty, ale statsy też poszły ostro w dół.

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Co nie zmienia faktu,że Warboss Savagowy z Blade of Hydra to był istny tajfun :wink: W praktyce mógł sam rozpracować jakikolwiek klocek w pojedynkę...

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Hehe, fakt. To było nienormalne. Fajny też był lord chaosu z frenzy. Z tego co pamiętam to bez jakichś mega itemów dawało się wyciągnąć 13 ataków ws9 s7 (z lancy) :D
Pamiętam bitwę Chaos vs DE. DE wybiły cały chaos w 2 tury. Został tylko lord chaosu na gryfie. I pozamiatał całe DE :D

Albo jacy turboprzegięci byli kolesie slanesha na demonic steedach :D 24 cale ruchu, unbreakable i zdaje się w 12 calach blokowali strzelanie. Wpadali w pierwszej turze w linie defensywne wroga i było GG :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kołata pisze:Z tego co pamiętam, to najmocniejsze były Undeady (jeszcze jak wszystko było w jednej książce).
przy dobrz4e zlozonym high flyu mozna bylo zamiesc generala w 2 turze :) tylko trzeba bylo uwazac na czym sie lata :)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Na przegiętości jak marzenie działął Destroyer-broń magiczna. Nie doś że kradło się przedmiocik to jeszcze jego moc się obracało przeciw wrogowi. Jak ja lubiłem tą zabawkę zaraz po exe axe.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Chaos Lord+BLack Amulet+Battle Fury of Khorne+Hydra sword= 14xd6 ataków przy szarży.
Najmocniejszy był slaan, który miał chyba 5 przedmiotów+sztandar bez ograniczeń punktowych, sprawiając, że miał 3 wardy, niwelował magiczną broń i parę innych pierdół.
Krasnoludzcy Lordowie również byli strasznie twardzi.
A chaos knightsi może i kosztowali 80 pkt, ale mieli 9 ld, 2 ataki, 6 ws i 1+save (siła 3 nic im nie robiła) i mieli darmowego muzyka i standard bearera ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Twardzi byli prawda. Drodzy jak cholera.
A jak kochali ci knighci bolce elfickie ech.
Multiple shot to 4 bolty z siłą 4 no save penetrująca ranki.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

Ehh... lezka się w oku kreci jak przypomne sobie pewnego goscia z 5ed...
statsy na 7, 4+ unmodified sv na wszystko, sword +1S (S8) i woundy przechodzą na wieldera, 5lvl magii, przechowywal 4karty magii, immune to Psych no i terror... one and only.... Nagash

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Tak tak,stare dzieje...
Heh,powoli się ta dyskusja zamienia w memuary stetryczałych graczy battlowych...

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

no co zrobic ze jestem wrazliwy i sentymentalny a wtedy jakos wiecej wygrywalem do tego (nie to zeby powedem tego kiedys byla regularnosc;])

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

No ba...Heh,czasem to tęsknię do tych super wyczesanych bossów co mogli samemu namieszać.W 6ed to mieliśmy chociaż Drog`s dead`ard armor, a teraz jakiś plewny sprzęt z którego o zgrozo najbardziej przydaje się enchanted shield(chodzi tu głównie o uzbrojenie ochronne) :wink:
I rajdy biegacza są już takie-jakieś-sam-nie-wiem.

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

Herosi i błyskotki to jedno ale nie rozumiem dlaczego nie można wrócić do skromnych i tanich zabawek typu Evil Sun Banner (reroll na animosity) czy Sword of Bork (ignore 1 failed animosity)....

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

fakt, to byly przydatne zabawki, choc teraz ich uzytecznosc ograniczona
malo co moze miec magiczny sztandar, czempioni nie moge imec nic magicznego...
sztandar ewentualnie mogliby miec boysi na swiniach, ale to byl sztandar tylko dla nocnikow, co do miecza, to pewnie by sie go wciskalo jakos:)
ale fakt, te male przedmioty za 10pkt byly bardzo uzyteczne
pozdr

Awatar użytkownika
Ruszkol
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ruszkol »

Jeszcze jeden offtopic - cytat z 5ed podrecznika, autor Morglum Necksnapper:
"The only good stunty is a dead stunty, and the only thing better n' a dead stunty is dyin' stunty who tells yer where to find 'is mates"

:twisted:

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

wracając to tematu - coś słyszałem o zmianach rozmiarów podstawek między 6 i 7 - dotyczy to naszej kochanej zielonej hordy? (jeżeli tak to komu na jakie się pozmieniały)

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Gigant ma zmodyfikowaną podstawkę.Z 50x50mm na 75x50mm(nie gram gigantem od dawna więc mogę się mylić 8) )

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

sam tu naspamowalem, ale chyba jednak do zamkniecia IMO ten temat dojrzewa
pozdr

ODPOWIEDZ