Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: kufel007 »

Karli pisze:Chodzi o to, że ograniczenia ETC są pisane bez przemyślenia i na drużynówkę.
No rozumiem, ale co takiego strasznego jest w kusznikach w ilości powyżej 45?
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

kufel007 pisze:
Karli pisze:Chodzi o to, że ograniczenia ETC są pisane bez przemyślenia i na drużynówkę.
No rozumiem, ale co takiego strasznego jest w kusznikach w ilości powyżej 45?
Nikt tego nie wie.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

No dobra, objawię Wam tę prawdę.
45 kuszników w pierwszej turze na patelnianym stole trafi 15 razy (słownie: piętnaście) i zada 10 (słownie: dziesięć) ran przeciwnikom o T 3 (słownie: trzy), który je wybroni, albo nie. Wszystko to oczywiście z założeniem, że nie ma po drodze terenów, oddziałów i nie są to skirmishe (i w ogóle nie mają ochrony magicznej w dowolnej formie) - wszystko to w postaci nijak nie chronionych przed ostrzałem i magią (chyba, że dasz postać z MR) bez armor save'ów i nie mających szans z przeciętnym oddziałem kawalerii, wartych co najmniej 405 punktów plewikach.
Powyższe jest wg Euro ok.

I gdyby teraz zwiększyć tę liczbę do morderczych 67 (niezgodne z Euro, czyli akurat zapychamy core'y olewając command groupy), to nagle powyższe liczby zwiększają się do odpowiednio 22/14 co staje się niebagatelnie bardziej poważne przecież. Chwała naszym zagranicznym kolegom za przemyślane cięcia.

Spójrzcie na to z drugiej strony, zawsze mogli stwierdzić, że nie można mieć więcej niż 45 halabard, albo, zgrozo, 10 rycerzy.
Myślę, że jedyne głupsze ograniczenie jakie mogliby dać to obcięcie biczowników, gwardii, ewentualnie moździerza i helstorma ;)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Imperium obecnie jest jedną z najbardziej przyciętych armii na euro. Wynika to z totalnej głupoty twórców AR- ich braku doświadczenia,polityki którą uprawiają między sobą oraz mściwości - za pewne jeden z nich dostał wpierdol od Imperium . Żadne wyniki - ani Etc ,ani mastery w Polsce ,czy tury za granicą nie usprawiedliwiają faktu że Ar zrobiło z Imperium kadłubk w którym w zasadzie jedna rozpa jest słuszna...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:Imperium obecnie jest jedną z najbardziej przyciętych armii na euro.
Dlaczego? Bo musisz wybierać między drugim działem, a drugim oddziałem demi? Jakby nie było ograniczenia w stylu 0-45 na strzelców są pustymi linijkami.
Są inne armie w których ilość przyciętych rzeczy jest znacznie większa (OK, DE, WoC).
PiotrB pisze:Żadne wyniki - ani Etc ,ani mastery w Polsce ,czy tury za granicą
ETC nie było do końca miarodajne, między innymi dlatego, że książka była stosunkowo nowa, demi miały jeszcze T3, EMP nie było jedyną armią z podwójnym banishmentem.
Na turniejach w Polsce imperium sobie nieźle radzi, Duke wygrał bazyla, a Karlee regularnie jest w top10.
O turniejach za granicą się nie wypowiem, bo nie mam o tym pojęcia.
PiotrB pisze: Ar zrobiło z Imperium kadłubk w którym w zasadzie jedna rozpa jest słuszna...
A to ciekawe, bo ja nadal myślę o kilku opcjach i nie wiem na którą się zdecydować.

I uważam że imperium nadal jest silną armią, którą można osiagać dobre wyniki.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Morbrus
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Morbrus »

Kilka pytań:

Jeżeli bohater ma kupioną broń wielką, czy może używać broń jednoręczną + tarcze?
Co znaczy że hate działa w 1 turze walki? Czy działa w turze mojej i przeciwnika, czy tylko mojej?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Jak masz broń specjalną (czyli jakąkolwiek poza bronią ręczną) to musisz jej używać (za wyjątkiem gdy masz broń magiczną, wówczas musisz używać jej) - więc odpowiedź brzmi - nie może.

Działa w pierwszej fazie walki wręcz (czy to tura Twoja, czy przeciwnika, nieważne). Jeśli potem przestanie walczyć i zostanie ponownie zaangażowany - znów ma hate w pierwszej fazie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mam pytanie - czy na Euro mogę mieć
Czołg,2xarmata,2xHellblaster. Czołg jest charriotem i nie ma zapisu że jest traktowany jako war machine a hellblaster strzela bsem bez użycia templejta... jak to więc jest?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Nie możesz. Jest zapis, że każdy templejt też jest liczony do limitu maszyn, a czołg niestety strzela templejtem (tak linia prosta jest tamplatką). Co do hellblastera to ma wyraźnie zaznaczone w army booku, że jest maszyną.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

#-o no tak to oczywiste :) któryś raz już o to pytam :mrgreen: zaćmienie umysłu 2! :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Od kiedy altar nie daje hejta demisią ? I proszę o link lub cytat
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Szymon pisze:Od kiedy altar nie daje hejta demisią ? I proszę o link lub cytat
Od czasu kwietniowej erraty do Empire.

Page 47 – War Altar of Sigmar, Holy Fervour.
Add the following at the end of the special rule: ‘Note that in
the case of Cavalry, Chariots, Monstrous Cavalry, Monstrous
Beasts or ridden Monsters, this only applies to the rider.’
Obrazek

Awatar użytkownika
doomdiver
Falubaz
Posty: 1098
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: doomdiver »

Szymon pisze:Od kiedy altar nie daje hejta demisią ? I proszę o link lub cytat
Co to za jednostka "demisią"? Nazwa brzmi bretonsko. Prosze o link :wink:

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Czyli Kapłan na koniu w demisiach daje im hate a wózek stojący obok już nie? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Q: Do a Warrior Priest's Righteous Fury and Battle Prayers affect his unit's mounts? (p36)
A: No.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Pytanie mam do Was :)

Chciałam wziąć się za jakąś inna armię niż TK i zastanawiam się nad DoW/Kislev/Empire

Empire interesuje mnie tylko i wyłącznie w postaci Ulrykan. Macie pomysł jak się za taką armię zabrać? Pod konie od demisiów dałabym wilki z Warhammera 40k ale problem z jeźdźcami i całą resztą pozostaje :(

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

looknij tutaj
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=18&t=31160
nie wiem czy kefas zarzucił projekt od dawna nic nie pisał, a szkoda.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Hmmm piechoty tam nie widać a jeźdźcy z góry ci z koni to jakie to są figurki?
Hmmmm mam też już pomysł na Steam Tanka ( nie iem tylko czy jest grywalny w jakikolwiek sposób ).
Napisałam też do Kefasa, zobaczymy ;]

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Wydaje mi się, że konie jak i ich jeźdźcy to są blood knightci z wampirów.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Okoń pisze:
Szymon pisze:Od kiedy altar nie daje hejta demisią ? I proszę o link lub cytat
Od czasu kwietniowej erraty do Empire.

Page 47 – War Altar of Sigmar, Holy Fervour.
Add the following at the end of the special rule: ‘Note that in
the case of Cavalry, Chariots, Monstrous Cavalry, Monstrous
Beasts or ridden Monsters, this only applies to the rider.’
Kurna to altar i jeden z 3 magó leci z rozpy i wchodzi GM i konny prist
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

ODPOWIEDZ