Euro Zielone - dolary znaczy

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Re: Euro Zielone - dolary znaczy

Post autor: Wojtuś »

Aj tam, HE mają lepszą: ward 2+, kradziejka, niszczarka, +5. Albo porównywalną...
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

my tez mamy 2+ na magie ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Racja, siedzą w tancerkach. Ale, czy te MRy się kumulują???
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Chodzi o przedmiot dający oddziałowi warda 5+ kumulujący się z obsidian lodestone przeciwko magii.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Ale on kosztuje z 70 punktów, o ile dobrze mi się wydaje...
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1570
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Tutajec pisze:(...) gdyby ci magowie cos jeszcze robili
Duży coś tam robi... mały zawsze może lasem poruszyć!!! :mrgreen:
Aj tam, HE mają lepszą: ward 2+, kradziejka, niszczarka, +5. Albo porównywalną...
Jakby HE do tego miały reroll dispella to byłby najlepszy kombos do antymagii ;)
my tez mamy 2+ na magie ^^
2+ jest mega ale to działa tylko z harfą, która jest droga (75pkt) i nie mamy rerolla - coś za coś ;)
Znowu opcja z Harfą daje 2+ na snajperki, których ostatnio pełno... więc obie opcje są dobre.
Ale chyba reroll+MR3+1DD > Harfa+DS+MR3
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Zawsze mozna grac na dwoch sukach z beastem - wtedy jest harfa, ds, lodestone i wand.
Do tego drycha z kostka i dopiero wtedy mamy najlepsza antymagie w grze.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

nie jestem pewien. Za porównywalny koszt masz 2 runlordów naładowanych scrollami do końca gry :)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Nie zapominajmy o Mrobalance:) krasiowe dispell bez ograniczeń jest mega:D
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Owszem taka antymagia kosztuje ale cholernie mnie zabezpiecza, patrzac na to ze przeciwnik niewiele mi robi z magii, wygrywam kazdy pojedynek strzelecki, CC unikam to zostaje jedna kluczowa faza na ktorej trzeba sie skupic - ruchu.
anyway w moim zlozeniu antymagia jest glownie aktywna - MR na debuffy czy inne transmutacje nie pomoze..
a maly mag sie bardzo przydaje w czarowaniu - nie zgadlibyscie ile razy przeciwnik bedzie dispellowal uciekajacy cover sprzed jego armii:-)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Relacja z Ordinowej drużynówki. Grałem z Guldurem i Szaitisem. Ogólnie armie nie powalają na kolana, szczególnie w 3 osobowej drużynówce ale cóż, to nie armie grają tylko ludzie :)

I bitwa JH2 – Kalesoner TK
Bardzo słabo zagrałem, dałem sobie zabić wayów, poszedłem na niekorzystną wymianę ognia (sic!), źle wybrałem cele dla kowboja. To plus celne klopowanie dało Kalesonerowi zasłużone zwycięstwo.

4:16

II bitwa – Nemezis 2 – Paulinka17 OG
Paulinka zaczął, aura przechodzącego obok Kotleta wysadziła mu w pierwszej turze 2 DD :wink: . W tym momencie mogłem się zdecydowanie bliżej ustawiać. Paulinka niezrażony szedł do przodu. Teleport na savagy zawsze dispellowałem więc w sumie nigdzie nie doszli (zabili jedynie orła). Większość bohaterów siedziała w 47 goblinach. Szybki napór, jedne trolle odgięte przez driady nigdzie już dalej nie doszły, drugie podeszły na bliski pod 36 łuków które wsparte 18 wayami ściągnęły unit w turę po czym przerzuciłem ostrzał na gobliny. Kiedy zostało goblinów >5 Paulinka zamiast przejść bohaterami do drugich trolli zaszarżował w 16 GG z flamingiem – nie doszedł chyba na 6, po S&S zostało 5 rannych bohaterów stojących bokiem do maga z dzidą (nie mieli wardów ani MRa), pociskiem, 16 flamingowcami, 9 wayów na dalekim i 9 na bliskim. Niestety umknęli spod topora teleportując się na IFce o 22 cale:), driadami uniemożliwiłem ewakuacje do savagy ale 2 zmieściło się do trolli, ubiłem więc tylko goblińskich magów i bohaterów.
Straciłem flamingowców (od boh. na wilku), 1 driady, 1 łuki, 2 orły. Paulinka stracił 8+1 trolli, 47 goblinów, 1 manglera, 4 i 1 lvl goblinów, obu kowboi, 2 pieszych boh goblińskich i wysadzone przez siebie DD

14:6

III bitwa – Paradox – Helion EMP
Zacząłem, odstrzeliłem 2 hellblastery i jakąś detke, w drugiej spanikowałem demigryfy za stół ale straciłem generała od pegaza (doszedł na 11), który spadł później od kowboja w kontrze. 1 halabardy spanikowałem po czym zredukowałem do zbierania się na 2x1, drugie po zredukowaniu wpadły driady, nie zdałych strachu i się odbiły pozwalając driadom na szarżę w łuki z dużym magiem i BSB. Czołg zabił mi jeszcze kowboja.

Straciłem więc 1 orła, kowboja i generała. Helionowi został czołg

20:0

W sumie zajęliśmy 3 miejsce. Jestem z siebie niezadowolony przez pierwszą bitwę.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Tym się będę męczył w Orczym Gnieździe:

1 * Highborn @ 231.0 Pts
General; Great Weapon; Longbow
Bow of Loren [35.0]
Charmed Shield [5.0]
Arcane Bodkins [25.0]
Opal Amulet [15.0]

1 Spellweaver @ 350.0 Pts
Lore of Beasts; Magic Level 4; Longbow
Wand of Wych Elm [55.0]
Obsidian Lodestone [45.0]

1 Noble @ 124.0 Pts
Longbow; Light Armour; Shield; Battle Standard
Hail of Doom Arrow [30.0]

1 Branchwraith @ 90.0 Pts
Cluster of Radiants [25.0]

1 Spellsinger @ 115.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Athel Loren; Longbow
Dispel Scroll [25.0]

1 Noble @ 183.0 Pts
Great Weapon; Longbow; Light Armour; Shield
Dragonhelm [10.0]
Amaranthine Brooch [35.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
1 Great Eagle @ [50.0] Pts

2x8 Dryads @ 96.0 Pts

3x10 Glade Guard @ 132.0 Pts
Longbow; Musician, Champion

16 Glade Guard @ 226.0 Pts
Longbow; FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

2x5 Wild Riders @ 148.0 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician

10 Wardancers @ 180.0 Pts

2x1 Great Eagle @ 50.0 Pts

9 Waywatchers @ 216.0 Pts

Models in Army: 87


Total Army Cost: 2699.0


dużo EMP, WOC, DOC - sprawdźmy to w realu - stawka 2 flaszki :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

What? Jesteś sędzią technicznym, pewnie po trochu organizatorem, chcesz przeprowadzać osobiście test wiedzy dla 100 osób i jeszcze masz zamiar grać? :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Jeszcze będzie malowanie oceniał!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

w czasie pierwszej bitwy zrobię test i ocenie malowanie - mamy prawie 4 godziny na to.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Spokojnie się uwiniesz

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ktos musi kontynuować klubową tradycję, więc tym razem padło na mnie.

To jest ordynarny wał, żeby jeden z orgów ustawiał sobie pierwszą bitwę i dostawał za darmo punkty za baja!
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

trochę słabo to wygląda...
A tym technicznym będziesz w międzyczasie?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Dymitr, Jankiel +1

Troche słabo jeżeli sędzia, organizator gran na masterze.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Przecież Butan i Lider spokojnie to ogarną - a Bye dla Laika to tak naprawdę 7 pkt w plecy :)...no i prosiaczek będzie musiał z kliku flaszek wyskoczyć :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ