7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

Kris pisze:Jeny strasznie zjechali Magic Drain! Przecież to była moja jedyna ochrona Wielką-za-dobrą-żabę-lizaków! (Świeżo po bitwie ze Slannem) rzucony na maksie czar wyłącza każdego maga z gry,a teraz - nawet tego nie zauważy :(
Niemart się też go używałem i był dobry tamten dren zawsze nawet trochę postraszył przeciwnika i dylemat dispelowac hmm czy nie .
Ale ten też nie jest zły może się przydać bo to takie +3 do czaru też mi się strasznie podoba
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Na naszych też działa. Ale to się rzuca na koniec tury i niech się skaveny męczą odpalając pioruny na 12+
Kombinacje dla lorda na smoku są zajebiste. Magia trochę słabsza i odpadają wszystkie rozpiski w stylu charioty, kilka piątek kawalerii i magowie. Trzeba będzie trochę więcej pomyśleć, ale armylist moim zdaniem ogólnie jest dużo mocniejszy. Defensy słabe nie będą, dziękli dobrej piechocie, ofensy z zajebistą kawalerią i tanimi fastami też spokojnie będą dawały radę.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jankiel pisze: Kombinacje dla lorda na smoku są zajebiste.
z moich odczuc wyglada, ze wcale nie zajebiste... zawsze czegos punktowo brakuje i nie mozna zrobic typa z mocna obrona oraz w miare mocnym atakiem (znaczy jak ma porzadnego save'a /+ warda to juz tylko s5 co czesto bywa malo a nawet ws7 smoka moze nie nadrobic tego)
. Defensy słabe nie będą, dziękli dobrej piechocie, ofensy z zajebistą kawalerią i tanimi fastami też spokojnie będą dawały radę.
w ofensach tez bedzie piechota.. dp sie srednio prezentuja na jej tle

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Jankiel pisze:Na naszych też działa. Ale to się rzuca na koniec tury i niech się skaveny męczą odpalając pioruny na 12+
Kombinacje dla lorda na smoku są zajebiste. Magia trochę słabsza i odpadają wszystkie rozpiski w stylu charioty, kilka piątek kawalerii i magowie. Trzeba będzie trochę więcej pomyśleć, ale armylist moim zdaniem ogólnie jest dużo mocniejszy. Defensy słabe nie będą, dziękli dobrej piechocie, ofensy z zajebistą kawalerią i tanimi fastami też spokojnie będą dawały radę.
Chetnie uslysze te zajebiste komba na smoku :wink: Poza kombem duzy smok plus lord ofc :D Bo opcja starlanca nie jest wcale taka super ach och a palka z KB jest tylko dla pieszych modeli <drobnym drukiem jest taki zapis :P Brak channelerow oraz tylko jeden seer powoduje ze opcja magiczna wypada zdecydowanie slabiej niz teraz zas robienie rozpy HE jak twoje DE <czyli smok bsb i mag 3 fasty 3-4 bolce 3 lekkie troche piechoty> w przypadku HE raczej oddaje slabosc tego booka niz potecjal :wink:

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Słabe na pewno niebędą,praktycznie każdy ofens jesteśmy w stanie bezproblemu zamieść.Z defensami troche gorzej,albo raczej przesrane :evil: ,chocaż w sumie są fasty,są orełki,jakoś to będzie,tak aby ugrać z każdym defensem tyle ile się ugrywało w 6ed.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

W 6 ed zamiataliscie kazdy defens potem nastala 7 ed;p bylo slabiej ale okej a teraz jest slabo :D

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

A star smok ma T7?

Bo jak nie, to go rozjadę kingiem jak inne bestie.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

ksuM pisze:A star smok ma T7?

Bo jak nie, to go rozjadę kingiem jak inne bestie.
Starus ma 6T ale jakies glupie 7 ws i 7 S wiec king ma z nim roznie :wink: Chyba ze dobrze rzucasz wordy :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

z moich odczuc wyglada, ze wcale nie zajebiste... zawsze czegos punktowo brakuje i nie mozna zrobic typa z mocna obrona oraz w miare mocnym atakiem (znaczy jak ma porzadnego save'a /+ warda to juz tylko s5 co czesto bywa malo a nawet ws7 smoka moze nie nadrobic tego)
Lordowi wystarczy S5 (można mu dać lancę ewentualnie), gdy smok ma S7, 6A i WS7.
zas robienie rozpy HE jak twoje DE <czyli smok bsb i mag 3 fasty 3-4 bolce 3 lekkie troche piechoty> w przypadku HE raczej oddaje slabosc tego booka niz potecjal
Zobaczymy. I nie piechota, ale cięzka kawaleria.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ja obstawiam, ze standardem stanie sie cos w stylu:

Duzy smok
2x magowie ze scrollami
2x lucznicy
6x 5 Dragon Princes
2x balisty
2x orzelki


Hardkorowy ofens z dobrym wsparciem strzeleckim i odrobina magii (oraz standardowa oslona magiczna).
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

bless pisze:Ja obstawiam, ze standardem stanie sie cos w stylu:

Duzy smok
2x magowie ze scrollami
2x lucznicy
6x 5 Dragon Princes
2x balisty
2x orzelki
koszt minimum 2350 pkt :)

choc przynam ze teraz Dragin Princes stali sie bardzo dobra kawaleria, przydatna w ofensach i defensach.
za 160 pkt (minimax: 5 DP + muzyk) mamy mocny oddział - a to tylko 40 pkt drozej niz 5 SH :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Asassello pisze: koszt minimum 2350 pkt :)
Jak chcesz miec 2250, to wywalasz jednych DP a innych dopakowujesz Warbannerem. :)
Obrazek

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Obawiam sie ze podales rozpiske na 2350 min :D

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

taaa teraz bedzie standart grac na 2350 xD

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bless pisze:Ja obstawiam, ze standardem stanie sie cos w stylu:

Duzy smok
2x magowie ze scrollami
2x lucznicy
6x 5 Dragon Princes
2x balisty
2x orzelki


Hardkorowy ofens z dobrym wsparciem strzeleckim i odrobina magii (oraz standardowa oslona magiczna).
primo jeden mag z pewnoscia ten item co sie 2x rzuca na miscast i wybiera ktory uzyc;]

i nie jestem pewien co do 2x lucznikow :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

lepsi lotherni...

1 pkt drożsi a bardzo dorbze bronią sie przed fastami, a łucznicy już tak nie, chociaż bowy a long bowy to jest też kolosalna różnica.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:primo jeden mag z pewnoscia ten item co sie 2x rzuca na miscast i wybiera ktory uzyc;]

Na takie ekstrawagancje to trzeba by miec ze 3 magow. 4 scrolle musza byc.
Shino pisze: i nie jestem pewien co do 2x lucznikow :)
Tak. Przede wszystkim sa najtansi, wiec zostaja pointy na kawalerie w specialach. Po drugie moga pomoc balistom omiatac pole ze smieci, ktore by blokowaly kawalerie.


A jesli chodzi o punkty, to liczylem tak:

Smok - 360+ 250
2x magowie - 360
2x luki - 220
4x 5DP - 600
5 DP (warbanner) - z 200
2x balisty - 200
2x orzel - 100

Razem 2290. Bez podrecznika nie wylicze rozpy co do punkta. Wiadomo, ze potem tu trzeba bedzie przyciac, tu dodac... Chodzilo mi o idee a wy sie juz czepiacie detali. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

magowie na pierwszy level to już jest 280 czyli 80 w przód i wszystko ąłdnie sie mieści i zostaje na dodatkowe pierdóły :) (czyli pewnie troszke wiekszy koszt princa) DP z WB mozna w 6 dać.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

6x 5 Dragon Princes
Uwłaczające intelektowi rozwiązanie :/
Ale skuteczne.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

smok kosztuje 370

a 3 scrole wystarczaja

magowie moga miec 2 lv bo i tak powinni dac rade :)

ODPOWIEDZ