Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Morok

Re: Szybkie pytania

Post autor: Morok »

jak uzyskać fajny efekt na chełmie i naramienikach delikatnego opadu śniegu? coś jak u nas w realu 1 cm

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

MadMax pisze:Dzięki Skaven za dobra poradę. Już drugi raz Twoje rady są mi niezwykle pomocne (podkład DecoColor jest bardzo dobry he he). Pozdrawiam
Czasami jak mam czas i chwilę weny to odpowiadam na pytania które tu są ;) Generalnie to wszystko wiedza na podstawie prób i błędów. Jak jestem np w sklepie dla plastyków to jak małe dziecko w sklepie z cukierkami idę i pokazuję palcem co chcę nie do końca będąc przekonanym czy się przyda (ale zwykle się przydaje ;) ). Jak na coś wpadnę fajnego to czasami o tym napiszę. Kupuję różne cuda takie jaki ostatnio tusze vallejo, crackle paint, clay shapery, różne masy modelarskie, pigmenty przeróżne , farby vallejo RC+ itd. Polecam eksperymentować, to nie aż taka droga zabawa raz na tydzień wydać to 10 zł najczęściej na coś nowego i ciekawego. Jak się trochę ogarnę ze wszystkimi pilnymi sprawami to w lipcu może jakieś recenzje różnych śmiesznych rzeczy uda mi się na bloga napisać.

Morok

Post autor: Morok »

jak zrobić lodową zbroję ?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Que pisze:jak zrobić lodową zbroję ?
Bierzesz piłę łańcuchową, wycinasz kawałki lodu, dopasowujesz, łączysz, wymyślasz coś, co by zapobiegło topnieniu i voila :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

smiejagreg pisze:
Que pisze:jak zrobić lodową zbroję ?
Bierzesz piłę łańcuchową, wycinasz kawałki lodu, dopasowujesz, łączysz, wymyślasz coś, co by zapobiegło topnieniu i voila :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
naprawdę słabe merytorycznie. Jak nie wiesz to nie pisz!

"Coś co by zapobiegało topnieniu" - oczywiscie możesz użyc pojemnika ciekłym azotem, w którym odpowiednim systemem mojego patentu bedzie delikatnie wyciekał na całość utrzymując stała konsystencje w każdej temperaturze - idealne na upaly zeszłego tygodnia!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Qc, za poważnie podchodzisz do życia :wink: .

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

No chyba właśnie odpowiednio niepoważnie.

Ja tam nic przeciwko smileyom nie mam, ale naprawdę dobry żart to taki, któremu nie trzeba domalowywać uśmieszków (ani w telewizji dogrywać śmiechu z offu).

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

#-o #-o #-o No to sie biorę za malowanie :wink: :?

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Problem mam ogólnomodelarski, ale ponieważ dotyczy cięcia stalowej blachy, a battlowcy używają takiej do robienia trayów, może znajdzie się ktoś kumaty w temacie.

Będę zlecał cięcie perforowanej stalowej blachy 0,5mm lub 1mm na małe prostokątne kawałki (najmniejsze to około 30x50mm). Perforacja jeszcze nie dobrana, ale na pewno będzie drobna (1,5-2mm?) i o sporym prześwicie (~50%?). Potrzebuję dużej dokładności docelowych kawałków (wahania o 1mm zadanych wymiarów to absolutne maksimum) i płaskości. I pytanie: czy klasyczne (tańsze) cięcie blachy może spełnić moje oczekiwania czy muszę się nastawiać na cięcie laserem? Chciałbym sprawę załatwić możliwie tanio i bez testów czy prób - nie uśmiecha mi się wyłożenie kaski za pocięcie sporego arkusza tylko po to, żeby efekt wywalić do śmieci.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Panowie o co chodzi z nowymi farbamk GW, widze ze sa podzielone wzgledem zastosowania, czy ktos moglby mi powiedziec co jest teraz odpowiednikiem inkos,foundation itd? Sa gdzies napisane odpowiedniki starych kolorow w nowym wydaniu? Czlowieka 1,5 roku w wfb nie ma , a tu takie cuda...

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »


Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... sion_Chart

Shade=wash
Base=fundation
layer=colour

Glaze to taki wash tylko z bardziej nasyconym kolorem i większą ilością medium. Dry to pasta do drybrusha, texture sobie można podarować bo to badziew kosmiczny.

I nie zdziw się jakby odcienie się różnily względem odpowiedników ze starej palety. Szczególnie duże różnice są w base które mialy być odpowiednikami funndation, niestety odcienie są czasami skrajnie różna a i krycie dużo gorsze (choć lepsze niż w layerach)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Morok

Post autor: Morok »

sposób na śnieżne podstawki :
wikol mieszam z wodą 1:1 dodaję białej farbki i sody i wychodzi mi żółty śnieg Dlaczego?

zna ktoś dobry pomysł na śnieżne podstawki?

i przy okazji efekt lodu

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Arbiter Elegancji pisze:http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... sion_Chart

Shade=wash
Base=fundation
layer=colour

Glaze to taki wash tylko z bardziej nasyconym kolorem i większą ilością medium. Dry to pasta do drybrusha, texture sobie można podarować bo to badziew kosmiczny.

I nie zdziw się jakby odcienie się różnily względem odpowiedników ze starej palety. Szczególnie duże różnice są w base które mialy być odpowiednikami funndation, niestety odcienie są czasami skrajnie różna a i krycie dużo gorsze (choć lepsze niż w layerach)
Kurde, toś mnie arbiter niemile zaskoczył. Póki co, nie musiałem korzystać z nowych serii farb Citadel. Ale niedługo coś będę musiał zakupić. I coś mi się widzi, że skończę w Reaperach albo Vallejo #-o ...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wszytko zależy od konkretnej farbki, niektóre są wręcz identyczne. Ale zdarzają się takie kwiatki jak Calthan brown Czy Mechrite Red które teoretycznie mają odpowiedniki w nowej palecie ale praktycznie ich nie mają :(
Są też plusy nowej palety, weszlo sporo naprawde fajnych nowych kolorków, szczególnie w niebieskich, turkusach, brązach i ich pochodnych.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Que pisze:wikol mieszam z wodą 1:1 dodaję białej farbki i sody i wychodzi mi żółty śnieg Dlaczego?
To pewnie sprawa chemii, która jest w "białej farbce" (nie podałeś szczegółów, nie wiem co to znaczy). Nie dodawaj żadnych farb, soda sama z siebie powinna być śnieżnobiała. Jeśli nie jest - zmień sodę. Jeśli nadal będzie żółtawe - zmień dostawcę wikolu. Z tajemniczych przyczyn od czasu do czasu przez modelarski światek przetacza się miejska legenda o żółknącym wikolu, ale nikt tego nigdy nie zweryfikował. Efekt analogiczny do Twojego TUTAJ.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Arbiter Elegancji pisze:Wszytko zależy od konkretnej farbki, niektóre są wręcz identyczne. Ale zdarzają się takie kwiatki jak Calthan brown Czy Mechrite Red które teoretycznie mają odpowiedniki w nowej palecie ale praktycznie ich nie mają :(
Są też plusy nowej palety, weszlo sporo naprawde fajnych nowych kolorków, szczególnie w niebieskich, turkusach, brązach i ich pochodnych.
Jak przyjdzie czas, to trzeba będzie zapytać na forum, co do tych lepszych farbek, żeby nie kupować na pałę, tylko sprawdzone w boju i pewne farbki. Inaczej tylko się człowiek nawkurza...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ja stosunek farb przerobiłem 3:1 dla Vallejo - nowe barwy niestety odbiegają a Vallejo oferuje mi tak szeroką paletę, że samych odcieni można się bawić. Wkrótce przejdę może na P3.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

A może nie malujcie w odniesieniu do starych kolorów tylko dobierajcie je na nowo :) Rozumiem, że problem pojawia się gdy chcecie domalować figsy do już istniejących armii?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

To nie tylko to - stare kolory były znane. Każdy miał swoje typy, które nie sprawiały problemów i malowało się w miarę ok. Teraz wypuszczono całą masę niepotrzebnych imho rzeczy, które - jak czytam - są mało przydatne, albo słabo kryją, etc... znowu każdy będzie musiał przekonywać się na własnych błędach, które farby warte są swojej ceny, a nie każdego stać na to zwyczajnie... Pieprzone GW... Coraz bardziej mnie wkurzają...

ODPOWIEDZ