Goblińskie PKSy 13.07.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Goblińskie PKSy 13.07.

Post autor: Dębek »

A jak Twojemu magowi urwie łeb, po miscaście 1-4? Przewidziałeś to? Ile jest zatem warta ta deklaracja przed rzutem? Ile trzeba poczynić zastrzeżeń, które nie maja nijak oparcia w zasadach, tylko tak jak powiedziałem, mają gwarantować byś mógł "przepchnąć swoje", a przeciwnik siedział z zawiązanymi rękami.
IMO naciągasz zasady zarówno interpretacją przedmiotu jak i deklarowaniem jego użycia przed rzutem na cast.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Ta interpretacja kieliszka została juz zaakceptowana. Są broken rzeczy: pok, oko, kielich... zycie
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy na prawdę wydaje się wam, że opcja kielich albo death nie jest warta rozważenia? Byłby to kolejny argument za odejściem od tej domeny, na czym wam w trakcie pierwszych prac bardzo zależało.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dymitr pisze:Ta interpretacja kieliszka została juz zaakceptowana. Są broken rzeczy: pok, oko, kielich... zycie
Interpretacja "kto pierwszy ten lepszy". Nice. Myślę, że nie było problemu ze względu na ograniczenia euro. Poszli wszyscy na skróty. Przejebane - Zakazać - Problem solved.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dębek pisze:
Dębek ale jak inaczej mam to robić? Gram zgodnie z zasadami, żeby uniknąć kłótni przy stole (za stary na to jestem) to wcześniej ustalam co chcę zrobić.
Moim zdaniem z zasadami to wiele wspólnego nie ma. Jest problem wynikający z interpretacji przedmiotu, więc robisz wszystko by Twoje było na wierzchu. Nie traktuj tego personalnie, bo pewnie inni gracze ChD robią dokładnie to samo. Skoro interpretacja literalnie prowadzi, co sam przyznałeś, do jakiś wyścigów "kto pierwszy krzyknie" to znaczy, że z WFB, przynajmniej w moim pojęciu, nie ma to wiele wspólnego.
jakie kto pierwszy krzyknie? skoro mozna go uzyc pomiedzy castem a dispelem to mozna.

Twoim zdaniem na poczatku cc jest wyscig czy ten z wieksza inicjatywa pierwszy rzuci kostkami czy przeciwnik powie challenge?
jesli tak. to masz mylne pojecie o tej grze.

to jest podobna sprawa...
Czy na prawdę wydaje się wam, że opcja kielich albo death nie jest warta rozważenia
nie wiem czy to zauwazyles, ale kielich combuje sie tak samo dobre z hashutem jak i z deathem.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Shino pisze:nie wiem czy to zauwazyles, ale kielich combuje sie tak samo dobre z hashutem jak i z deathem.
ale hashut nie ma słonka, od którego to cała ta dyskusja się w ogóle zaczęła.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

jakie kto pierwszy krzyknie? skoro mozna go uzyc pomiedzy castem a dispelem to mozna.
Normalne. Rzucasz słonko. Jak zdążysz powiedzieć, że używasz chalice przed moim rzutem na dispel to zdążysz, jak nie to nie. Przecież to jest idiotyczne, a tak w praktyce wygląda. Kto dispelującemu nakazuje czekać aż gracz Chd podejmie decyzję czy używać chalice? Nawet Belial potwierdził, że na wszelki wypadek zaznacza to przed rzutem na cast. Ciekawe, czy dodaje "Jak słonko wyjdzie to używam chalice". :wink:

Zamiast głupich wyścigów, kto pierwszy ten lepszy, można przecież zrobić proste uściślenie.
Twoim zdaniem na poczatku cc jest wyscig czy ten z wieksza inicjatywa pierwszy rzuci kostkami czy przeciwnik powie challenge?
jesli tak. to masz mylne pojecie o tej grze.
Nic z tego nie zrozumiałem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kto dispelującemu nakazuje czekać aż gracz Chd podejmie decyzję czy używać chalice?
nikt. kto w koncu komukolwiek nakazuje grac w te gre? niemniej zasady sa takie, ze jesli cos mozna wykonac to czekamy na to.
Nic z tego nie zrozumiałem.
lopatologicznie. zaczyna,my combat. mam I10 wiec bije przed toba. mam z przodu herosa i 3 zwyklakow. ty jakiegos goscia bez wiekszej obrony w postaci save i warda.
Zebys nia zdazyl rzucic challenge najpierw rzucam kostkami ataku. Potem nie mozesz, bo w koncu juz ja zaatakowalem.

Kto mi kaze czekac na to az przeciwnik sie namhysli?

ten sam combat. moj oddzial ucieka na koniec. jest go ,mniej niz 1/4 wiec nie gonisz. szybko po przesunieciu uciekajacego oddzialu przechodze na nastepny combat.

Kto mi kaze czekac az sie namyslisz czy robic combat reform?

tak samo z konczeniem fazy magii jak przeciwnik moze jeszcze zdispelowac ripa w grze. Kto mi kaze czekac az przeciwnik sie namysli czy go dispelowac czy nie?

Widzisz Debku. Ta gra nie polega na refleksie przeciwnika. W tej grze sie czeka na jego reakcje. M.in. dlatego jest to gra turowa. Jesli uwazasz inaczej to zacznij grac w jungle speeda.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Łopatologia nie ma tu nic do rzeczy. Twoje posty są niezrozumiałe, bo napisane bez ładu i składu.
Widzisz Debku. Ta gra nie polega na refleksie przeciwnika. W tej grze sie czeka na jego reakcje. M.in. dlatego jest to gra turowa. Jesli uwazasz inaczej to zacznij grac w jungle speeda.
Może jakbyś poczytał moje posty w tym temacie, zamiast skupiać się na sarkazmach, nie pisałbyś takich niedorzeczności.
Ja gram w grę turową. Interpretacja chalice, taka jaką krytykuję, sprowadza pewien aspekt gry TUROWEJ do licytacji, "kto pierwszy krzyknie..."
Gdyby zrobić uściślenie, że chalice nie może wchodzić w sekwencję cast-dispel, co dla mnie jest oczywiste, nie było by problemu. Jest rzucany czar - jest "tura" przeciwnika na dispellowanie i wtedy nie ma "odpalania" przedmiotów itp. Oprócz RAWu jest jeszcze zdrowy rozsądek, który można w absolutnej ostateczności wykożystać dokonując wykładni.
Słowo w dowolnym momencie nie musi oznaczać, że moment może być absolutnie dowolny. IMO trzeba pinować by pewne aspekty gry TUROWEJ nie zostały sprowadzone do absurdu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ja gram w grę turową. Interpretacja chalice, taka jaką krytykuję, sprowadza pewien aspekt gry TUROWEJ do licytacji, "kto pierwszy krzyknie..."
nie. po prostu dodajde mozliwosc zrobienia akcji pomiedzy dispelem i castem. Wypadaloby wiec poczekac na przeciwnika w tej kwestii.
Gdyby zrobić uściślenie, że chalice nie może wchodzić w sekwencję cast-dispel, co dla mnie jest oczywiste, nie było by problemu.
Uwierz mi, ze taz bylem za takim rozwiazaniem. Lecz w takim wypadku trzebaby ogolnie stwierdzic, ktore uscislenia sa zle i ktore zmieniami a ktore zostawiamy. Niestety to jest uscislone przez fw, ktore podlega gw.
Jest rzucany czar - jest "tura" przeciwnika na dispellowanie i wtedy nie ma "odpalania" przedmiotów itp.
tak z ciekawosci: gem of sunfire tez tylko tak mozna odpalic twoim zdaniem?

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

@Belial
Zaczęło sie od stwierdzenia, że chalice wygina fazę magii. słońce było przy okazji.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy ktoś kto grał ze mną na turnieju nie znalazł przypadkiem w swoich kartach magii nadmiarowego Doom&Darkness? Szczególnie chodzi mi o kolegę od Imperium (sorry nie zapamiętałem imienia) bo z nim tylko używałem tego czaru.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy zna ktoś kolegę Konrada (grał imperium) z Opola? Jest duża szansa, że u niego wylądowała moja zaginiona karta.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Pewnie Fanatic go zna, jak i wszyscy siedzący z nim w samochodzie na trasie Opole-Rybnik - Rybnik Opole.

Z ogłoszeń poturniejowych:
1. Wyniki w lidze.
2. Proszę ekipę z Żor, która była na turnieju o kontakt.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

jeżeli chodzi o ekipę z żor która kibicowała to chodzi o mnie i kolegów (;

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

poszła pm, a nawet 2 do Ciebie
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Jak tylko będę z nim gadał i się czegoś dowiem to napiszę.
Obrazek

Nayan
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Nayan »

marks dopisz mnie mam nadzieje ze uda się przybyć

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nayan pisze:marks dopisz mnie mam nadzieje ze uda się przybyć
back to the future? :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Belial,karta do odebrania za pomoca allegro
Pw.poszlo.
Obrazek

ODPOWIEDZ