Rasti Studio - Gotowi! Oferta na stronie 4!

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Rasti Studio - Gotowi! Oferta na stronie 4!

Post autor: Rasti »

Hey
Może niektórzy z Was widzieli moją "akcję" w dwarfickim dziale. Ogółem chciałbym zaoferować Was moje umiejętności, aby umilić Was kolekcjonowanie armii :)
Szukam czegoś, czego modeli Wam brakuje, nie możecie znaleźć zamienników, są zbyt drogie bądź po prostu nieładne. :mrgreen:

Szukam czegoś, na co będzie zbyt. Próbuje wejść na rynek ze swoja linią modeli i na razie swój pierwszy krok mam już za sobą.
Cały przebieg można śledzić tutaj.
A efektem jest coś takiego.
W skrócie chcę ulepić Was wzór, którego odlewy żywiczne potem Wam zaoferuję.

Z tego co wiem, to grywalną i często widywaną u Was jednostką na stole są treekiny. A modele z GW do najtańszych nie należą. Co powiecie na coś takiego? Byliby chętni? No i jak Waszym zdaniem powinny wyglądać takie treekiny?

Czekam na Wasze wypowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, o 00:22 przez Rasti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

treekiny to nieee.. :) pomysl o jakiejs innej jednostce ewentualnie
Obrazek

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

A planujesz w przyszłości podobną inicjatywę z VC? :)

Sory za offtop
Obrazek

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

jeżeli treekiny byłyby w cenie 50% tego co proponuje GW i jakości wykonania takiej jak chwalą koledzy w wątku krasnoludzkim to ja 3 bym kupił napewno

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Misza pisze:jeżeli treekiny byłyby w cenie 50% tego co proponuje GW i jakości wykonania takiej jak chwalą koledzy w wątku krasnoludzkim to ja 3 bym kupił napewno
Zależy od tego, co byście chcieli :) Jeśli jakiś bardzo zakrzaczony model to wiadomo, mogą być problemy. Ale raczej mogę prognozować, że koszty takiego treekinna wahały by się w granicach 20-25zł?
goboss pisze:treekiny to nieee.. :) pomysl o jakiejs innej jednostce ewentualnie
No to słucham, o jakiej? Ja Was właśnie pytam :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Z tego co wiem, to grywalną i często widywaną u Was jednostką na stole są treekiny
Zdecydowanie nie jest to grywalna i często widziana figurka na stole ;)

Można pomyśleć o masówce czyli:
Wild Riders - cholernie drodzy - b.grywalni
Wardancers - cholernie drodzy - grywalni

Lub coś dużego:
Eagle - MUST HAVE w każdej rozpisce
Treeman - drogi - grywalny w niektórych złożeniach (możliwość posiadania alternatywnego modelu? wchodzę w to!)



Ja swoje treekiny mam już półtorej roku i skleiłem jednego :mrgreen:
Drogie, słabe, niegrywalne.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

to jak byś zrobił takie mało zakrzaczone po 20 zł to biore 6 :D

mało to grywalne ale chciałem sobie kiedyś wystawić armie z samych drzew, driady mam, treemany mam a treekina ani jednego.
poza tym obstawiam ze w nastepnym booku będą wzmocnione, czy to przez redukcje kosztu czy przez statystyki

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Jakbyś zrobił wildów bez tych głupich hełmów, takich bardziej zdziczałych, to wziąłbym 5-10. 3 tanich treekinow również przygarnę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Czyli mam jakieś złe informacje, co do grywalności treekinów :D

Mówicie wild riderzy? To może być spore wyznanie, bo to wiadomo konik + jeździec. Nie wiem też w jakich kosztach mógłbym się zmieścić, abym mógł konkurować cenowo.

A co powiecie o łucznikach? Mnie osobiście te z GW się nie podobają, są trochę zbyt nieproporcjonalne. Jakbym tak spróbował z łucznikami w jakiś fajnych płaszczach, z np: liści, których możnaby zaaranżować w Waszej armii w sumie na wiele sposobów, zwykli łucznicy, zwiadowcy bądź Waywatcherzy?
Tak wstępnie, oczywiście nie zobowiązująco - co, jeśli modele oczywiście Wam się spodobają, bylibyście w stanie nabyć?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Może dryady ale takie bardziej kobiece wzorowane na reaperze? https://www.reapermini.com/OnlineStore/ ... test/14479 Dla mnie jest świetna i bardzo bym chciał taki oddział mieć u siebie.

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Jak dla mnie Treekiny to świetny pomysł. Jest to jedna z jednostek, która ma moim zdaniem beznadziejne modele oryginalne i strasznie ciężko znaleźć zamiennik. Również amatorskie konwersje wyglądają zwykle kiepsko. Gdybyś zrobił ładne wzory (z 3 różne ?) chętnie zakupię większy oddzialik. Natomiast ciężko moim zdaniem takiego treekina dobrze zrobić. Szukałem długo podobających mi się modeli i właściwie nic nie znalazłem. W modelach GW nie podoba mi się właściwie nic. Chciałbym, aby miały w sobie więcej mroku, a ich pozy były bardziej bojowe - widziałbym w nich takie demony lasu.
Znalazłem jednego ciekawego Arta i na czymś takim bym się chyba wzorował:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... ee-kin.png

Jeżeli chodzi o pozostałe propozycje, które tu padały to:
1.Łucznicy - moim zdaniem jedne z najlepszych oryginalnych modeli z oddziałów core w całej ofercie GW.
Do tego są jeszcze fajne zamienniki - metalowi scouci i waye z poprzedniej edycji lub chłopaki z oddziału Scarloca.

2.Wildzi - oryginalnie średni - ale przyzwoici. Jak komuś przeszkadzają hełmy, polecam konwersję - góra od staroedycyjnego wardancera (metale - trzeba pociąć) i dół od staroedycyjnego glade ridersa + konwersje broni na speary. Trzeba się namęczyć, ale wygląda moim zdaniem super.

3.Orły - na rynku jest ich wiele. Sporo dobrych.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

WE jest jedną z najładniejszych pod względem figurek armią w warhammerze ale treekiny GW są okropne, a w takiej postaci na pewno pozostaną w ich ofercie wydawniczej, więc może ?
Ostatnio zmieniony 12 sie 2013, o 21:42 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Rasti
Po przemyśleniu sprawy, myślę, że jednak treekiny będą lepszym wyborem. Jeśli twoje modele będą ładne i konkurencyjne cenowo powinno znaleźć się wielu kupców, bo cena GW to czyste ździerstwo. Możesz również swoje dzieła wystawić na ebay'u - po przeglądzie rozpisek na asrai.org widać, że treekiny na zachodzie są znacznie bardziej grane niż w Polsce i pewnie znajdzie się wielu chętnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

To jednak wracamy do pierwotnej wersji. :)
No to poza tym, jak byście chcieli, żeby wyglądały? Fulffowo z tego co wiem, to nie są drzewka, a takie frankensztainy z kawałków drewna.
Moja wizja wygląda właśnie tak, iż mamy takową "sklejkę" z gałęzi, w stosunkowo smukłej postaci, lekko zgarbionej, z odstającymi w tył kawałkami gałęzi, np na łokciach, a w pleców takie właśnie do tyłu odstające gałęzie, niczym kolce. Taki karb z gałęzi, żeby nadać im takiego mroku i zadzioru. Niedługo, jeśli jeszcze zdobędę większą aprobatę z Waszej strony rozrysuję jakiś concept. :)
Byłyby 3 wzory sprzedawane w boxie. Jeszcze nie wiem czy po 3 sztuki czy po 5.

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

tyko jeżeli piszesz o smukłej postaci to żeby nie wyszła z tego troszke większa driada na podstawce 40mm ;]

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3687
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Moim zdaniem Rasti jak zaczynasz taką akcję to podstawą byłoby też dogranie ceny. Moim zdaniem za box 5 treekinów można max. dać 100 zł więc może oblicz czy to się kalkuluje. Treekiny faktycznie są jedyną jednostką, którą gracze WE mogliby kupić zwłaszcza, że może stanie się grywalna z nastaniem nowego booka.

Wygląd treekina - to mniejszy drzewiec i co tu dalej kombinować. Dużo gałęzi, wielkościowo - połowa nowego treemana z GW, dobry byłby patent z powiedzmy jednym korpusem i kombinacją gałęzi by wychodziły różne wzory. Może kilka wymiennych główko-gałęzi :) Kombinuj i daj zarys prac na forum. Powodzenia !
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Rasti mówił o 20-25 zł za model więc przy boxie 5 pewnie będzie koło 100 ;)
Ja tam bym chętnie przyjął trochę treekinów od Rastiego, pozostałe modele mamy niezłe wiec nie ma co kombinować póki co :D

I poza tym, co sie nagle stało, jak niecały rok temu przestałem się interesowac battlem to treekiny były bardzo na topie u nas w armii, a teraz wszędzie słyszę ze są niegrywalne, i wystawia się je tylko dla klimatu Oo
Tak wiele sie zmieniło, kiedy mnie nie było #-o ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Jak już to lepiej nie iść na łatwiznę i nie robić treemanów w wersji medium.
Już kiedyś myślałem na alternatywą dla treekinów i poucinałem kończyny staremu treemanowi, a w środek chciałem dać korpus od Oriona. Tego typu by były fajne. Scalić to sensownymi przejściami. Ewentualnie twarz nie musi mieś takich atrybutów jak nos czy usta. To też zawsze fajnie wygląda.
Pzdr.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

A może Waywachersi, bo te od GW owszem są fajne, ale kure*sko drogie, jeśli chce się grać na 2x10, albo też może Eternal Guardsy, bo też modele są zajebiste, ale też w **uj drogie :(


A teraz offtop i być może inspiracja dla Rastiego, jak by widziało się wam takie cuś w roli Treekina? http://www.ragingheroes.com/products/the-tree-warriors

W boxie są 3 sztuki.
Obrazek

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Te z Raging Heroes są lepsze niż GW, ale jaj nie urywają (przynajmniej moich ;) ).
Co do ceny, myślę że nie ma co już na starcie narzucać sobie granicy - że cena za model nie ma przekroczyć przykładowo 20 zł. Jeśli model ma mieć więcej detali, być masywniejszy lub po prostu lepszy - warto będzie za niego zapłacić więcej. Zwłaszcza jeśli docelowo Rasti ma ich sprzedawać na cały świat. Ja bym był skłonny zapłacić za sztukę nawet tyle co za oryginał, jeżeli zamiennik będzie mi się bardziej podobał.

ODPOWIEDZ