Pytania ogólne v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Pytania ogólne v 2.0

Post autor: Dydu »

Damas pisze:The pursuing unit pivots to face the centre of the fleeing unit and moves directly forward equal to its pursuit roll. It will stop 1" away from any friendly units or impassable terrain, and will charge an enemy in the way. (str.57)
Czy nie oznacza to, że jednak nie zatrzymuje się przed oddziałem, tylko na niego szarżuje?
Tylko szarżowanie na oddział, który uciekł od tego niego z cc?
Zagraliśmy, że zatrzymuje się 1" przed, a tamten model zjada.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w dziale multiple combat break test, jest mowa o tym, że zatrzymujesz sie 1" apart od oddzialu ktory rzucil wystarczajaco zeby ci uciec
wiec w sumie racja jesli rozegrac to jako zwykly pursuit do nowego przeciwnika ktory wlasnie ucieka (i rzucił mniej na zasieg) to bylby zniszczony :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Sokół_Waaagh pisze:Dwa oddziały deklarują szarżę na jeden oddział przciwnika. Obydwa są na przodzie. Pierwszy wykonuje szarże w taki sposób, że nie jest w stanie jej domknąć, więc domyka przeciwnik. W tym momencie drugi oodział, który zadeklarował szarżę, nie jest już na przodzie tylko na flance. Wchodzi we flankę?
Miałem tak kiedys i zasedziowano na spalenie szarży tym od flanki. Jednak gdyby ten co miał na flance być wykrecilby do przedniej strefy to by tam szarzowal.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

misha pisze:w dziale multiple combat break test, jest mowa o tym, że zatrzymujesz sie 1" apart od oddzialu ktory rzucil wystarczajaco zeby ci uciec
wiec w sumie racja jesli rozegrac to jako zwykly pursuit do nowego przeciwnika ktory wlasnie ucieka (i rzucił mniej na zasieg) to bylby zniszczony :)
Czyli wychodzi, że można zagonić 2 oddziały jednym? Hardcore :0
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ja raczej tak bym zagrał. Chyba ze ktoś coś innego widzi. :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

misha pisze:w dziale multiple combat break test, jest mowa o tym, że zatrzymujesz sie 1" apart od oddzialu ktory rzucil wystarczajaco zeby ci uciec
wiec w sumie racja jesli rozegrac to jako zwykly pursuit do nowego przeciwnika ktory wlasnie ucieka (i rzucił mniej na zasieg) to bylby zniszczony :)
Tylko, że tam jest "Pursuit to the new enemy", a ten oddział nie był new enemy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie przywiązywałbym wagi to tego "new enemy", bo to można uznać, za każdy oddział na drodze, poza tym tam jest jeszcze paragraf o pogoni w uciekający oddział
ja bym tak rozegrał, jak ktoś ma inny pomysł i poda uzasadnienie to przecież można napisać :wink: od tego jest ten temat

w multi walce masz napisane kiedy zatrzymujesz sie 1" apart i jest to tylko wtedy kiedy inny złamany oddzial uciekł
nie ma nigdzie zdania, że nie możesz zniszczyć oddziału w który nie zadeklarowałeś pogoni, jest tylko by traktować inne oddziały jako standardowych przeciwnikow na drodze a tu zasady pogoni wchodzą
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

Mam Czarodziejkę z death (LD9) w oddziale z dyscypliną (+1LD) i rzucam w przeciwnika Spirit Leech. Jakiej LD używam? 9,10? I tak samo czy jeśli jestem w 12'' od Generała to mogę wziąć jego LD do tego rzutu?
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

niemodyfikowane jak pisze w spellu więc na własnym
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Damas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Damas »

Ale na pewno żadne FAQ czy errata nie zmieniało tego? Bo coś mi się kojarzy, ale oczywiście mogę się mylić.
DE turniejowo (W/D/L)
12/4/10
Nowe DE turniejowo (W/D/L)
8/3/3

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie można modyfikować Dyscypliną tego, ale Inspiring Pressence według FAQa działa na "0" z Deatha :)
Q: Do units benefit from their General’s Inspiring Presence for the
purposes of spells that use Leadership, such as Spirit Leech or
Okkam’s Mindrazor? (p107)
A: Yes.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Eeee to w sumie snajperka bardzo duzo straciła skoro można brać LD generalskie. Takie pytanie bo w tej chwili nie mam przy sobie RB, jak oddział został zbreakowany to odwraca się o 180 stopni i ucieka czy ucieka od linii prowadzącej przez środki tych oddziałow?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ucieka po lini łączącej środki oddziałów.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy feedback scrolla można użyć jeżeli przeciwnik kulnie IFkę?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

żaden scroll nie może być urzyty przeciwko IFce.

Q: Can there ever be more than one attempt at dispelling a spell per magic phase? Can a Wizard use a scroll if it isn’t allowed to make a dispel attempt, for example the spell was cast with irresistible force or the wizard has previously failed to dispel a spell that turn? (p35)
A: No to both questions.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

skleroza mnie bierze
jak w domek strzelam katapulta lub armata to D6 modeli idzie rozdzielane jak shooting?
jakies lookouty musze zdawac czy niespecjalnie? strona GW lezy to do FAQ nie zajrze jeśli cos tam jest

thx za podpowiedź
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Rulebook str.127 Shooting at Garrision Unit: Template Weapons

"Weapons that use a template, such as a stone thrower or cannon, inflict D6 hits on any unit in a building that is touched by the template. If a building is a hit by a stone thrower, these hits are resolved at the higher Strenght only if the centre of the template lies over the building, otherwise the lower Strength is used instead."
Co do Lookout sir'a to zasady z tej samej książki mówią, że jeśli masz nie mniej niż 5 modeli w oddziale to możesz używać tej zasady.

Co do FaQa i Erraty, to tak się składa, że mam PDF na kompie i nic tam nie znalazłem odnośnie twojego pytania.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że te odpowiedzi okażą się pomocne.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1668

Post autor: ślivek »

jeśli distributed as shooting to dopóki masz przynajmniej 5 rank and file modeli to d6 hitów w oddział. jakbyś miał mniej rank and file to rozdzielasz jak najrówniej hity przy czym jeśli jest ich nierówno to wybierasz* w który model hit.

Np.
masz 2 rank and file (jeden sztandarowy), championa i maga.
kulasz na d6 powiedzmy 5.
Nie masz lookouta bo masz mniej niż 5 rank and file.
jako że modeli masz w budynku 4 to każdy po hitcie i pozostały hit wybierasz* w co trafia.

Jeśli miałbyś powiedzmy oddział 10 rank and file i bohatera to te 5 hitów idzie po prostu w oddział - nic w bohatera.

* - poprawione dzięki Necromanterowi.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2013, o 17:48 przez ślivek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Nie rozlosowywany tylko przydzielany przez gracza, który ma jednostkę w domku.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

ślivek
Kretozord
Posty: 1668

Post autor: ślivek »

Tak, masz rację (RB str. 99). Nie wiem skąd wziąłem to rozlosowywanie ;)
Obrazek

Zablokowany