Nowy skład Listy Sedziowskiej

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

pingus pisze:Ja chętnie, bless szczerze powiedz czy się Twoim zdaniem nadaję.
Pingus prosze Cie ? Ty , ktory zniknales z zycia wfbowego na pol roku i niedawno czytales podrecznik do 7dmej edycji ???? :wink: Z cala sympatia dla Ciebie , mowie nie :)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Jakbyście potrzebowali jeszcze kogoś to w sumie też mogę. Na IV rok się dostałem więc mam trochę czasu. :wink:
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Temat zmiany LS zostal juz zarzucony na LL , niebawem ( 2 tygsy) powinna zapasc decyzja...

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Heh, w sumie to nawet właściwe podejście do sprawy. Skoro organy statutowe są niesprawne, olać je i oddolnie wytworzyć nieformalną grupę z autorytetem.
„Od zawsze” było tak, że LL wybierała na LS osoby charakteryzujące się następującymi przymiotami;
- Znane ( tzw „nazwiska”)
- Lubiane (lubiące się bawić)
- Ambitne (aj, ten prestiż, ta władza, to uznanie środowiska, to wyróżnienie… aż chce się być na tej elitarnej LS)
Rzeczą zupełnie pomijaną były natomiast;
1 - Kompetencje.
( No toż po prostu widać kiedy członek LS postanawia w końcu przeczytać RB. Aż serce w człowieku rośnie…Niektórzy nawet zaczynają w porywie entuzjazmu DW przeglądać… ale to już overkill… )
2 – Umiejętność myślenia – zupełnie odrębna kwestia.
Niektórzy z gorzej przygotowanych kompetencyjnie sędziów LS nadrabiali braki w wiedzy umiejętnością analizy logicznej zagadnienia i szukaniem informacji ad hoc.
3 – Ilość czasu który realnie byli gotowi poświęcić na LS.
Choć każdemu zdarzają się „zaniki” część z członków LS jest na niej „dożywotnio i od zawsze” nieobecna.
4 – Angielski na poziomie zrozumienia intuicyjnego, a nie jakiejś rozpaczliwej walki ze słownikiem w ręku, bo przecież RB jest po polsku.
5 – Nałogowe czytanie Kwestii Zasad for wszelakich.
6 – Wypowiadanie się w sposób względnie racjonalny.

Jedyną osobą którą pod tymi względami można pozytywnie ocenić jest Zbyszek Łobocki.
To, że akurat się pokłóciliśmy, czy, że teraz nie ma czasu nie jest istotne.
Tym lepiej widać czym jest LS bez jego umiejętności prezentowanie problemów i rozwiązywania ich.

Kiedyś napisałem, że LS świetnie by sobie radziła w składzie 3 osobowym, teraz pójdę jeszcze dalej – władza leży na ulicy.
Kto ma ochotę – niech bierze. Niech tę władzę weźmie JEDNA osoba, np. Bless (z grubsza spełnia kryteria – choć pewnie nie wie ile to roboty) wykorzystująca informacje i entuzjazm reszty.
Nie chcę analizować dlaczego tak będzie lepiej, a szczegółowe argumenty pewnie znowu kogoś by obraziły, więc sobie daruję.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

5 to dobra liczba. Od nowej listy sedziowskiej mysle, ze moznaby zmniejszyc ich liczbe do wlasnie 5. 3 to zdecydowanie za malo! 1 to żart.

Jezeli by mialy byc nowe wybory to niech one sie tradycyjnie odbeda na LL, dzieki jawnosci LS, juz 'ci nieudzielajacy sie' nie beda wybrani.

Nie wiem, czy nie wartoby dac jeszcze szansy LS, w koncu sa tylko na niej 3 miesiace... nie mieli za bardzo czasu sie wykazac. Pamietajmy, ze LS miala byc wybrana na rok. Moznaby skrocic w ogole (na zawsze) czas ich urzedowania do pol roku i robic wybory co pol roku. Takie nagle wzburzenie jest szlachetne, ale moze nie przyniesc oczekiwanego skutku. Przykladowo przez ostani miesiac Barb na LS sie nie udzielal czesto. Ale jak popatrzymy na jego prace na przestrzeni powiedzmy pol roku to okaze sie ze zrobil 2x od najaktywniejszego innego czlonka LS. Jakby teraz mial nie zostac wybranym to by bylo kiepskie. No ale od tego wszystkiego jest LL by o tym zadecydowac :).

Kandydaci zaproponowani przez Szmajsona sa OK.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

OK, taki sklad:

- Shino
- Scimitar
- Szafa Poznan
- Gogol
- Jankiel
- Quas
- Barb, jesli zdeklaruje ze chce i ma czas. A jesli nie moze to:
- b_sk

Bedzie zapal, bedzie doswiadczenie.

Uproszczenie zasad dzialania:
- problemy brane z forum (jezeli przynajmniej dwoch czlonkow listy uzna case za warty uwagi)
- rozwiazywane w ciagu tygodnia ( na koniec glosowanie - wygrywa wiekszosc glosow)
- wpisanie na liste rozstrzygnietych przypadkow.

W razie zastojow - luz, bicz publiczny bedzie chlostal. Ja bede pierwszy do rzucania kamieniami... :twisted:


Co na to zainteresowani?
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

8)

o w fajnym gronie sie znalazlem
mam czas i zapal :twisted:

i niech waaagh bedzie z wami :wink:

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Problem w tym, że i tak będzie to pewnie musiało być przyklepane przez LL, a tam to różnie może być. :wink:
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

osobiscie nie widze powodu dla zmiany nowego slkadu dla ls.
Primo taki zastoj nie jest czym s wyjatakowym dla skladu z tylko tego roku, secundo jak na razie nie ma raczej wielu pomyslow godnych rozwazenia. Lepiej chyba poczekac na wyjscie he (za miseiac przeciez) i wtedy zrobic uscislenia a nie teraz po jednym...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Pitolisz, Shino.
LS "wisi" od tak dawna, ze az zal patrzec. I to jest glowny, a przy tym bardzo wazny powod, by obecne grono LS zmienic.

Problemy powinny byc rozwiazywane i spisywane na biezaco a nie raz na ruski rok, przy okazji nowej edycji uscislen sedziowskich. Bo wbrew temu, co mowisz, jest WIELE problemow godnych rozwazenia.

Ustalenia sedziowskie powinny byc publikowane online bezustannie, a nie raz na pol roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Kto to jest Quas? Sorry, ale nie znam, czy moglbys sie przedstawic :P? Nic osobistego, poprostu chcialbym wiedziec kto naprawde zasiada za LS kryjac sie pod tym nickiem.

Swoja droga, Bless, czy ty na powaznie w ten sposob chcesz utworzyc nowa liste sedziowska? IMHO jest to kiepski pomysl. Dlaczego, napisze jak ten pomysl nabierze wiecej zwolennikow, bo mi osobiscie wydaje sie slaby. 8)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Marek Golan pisze: Kto to jest Quas? Sorry, ale nie znam, czy moglbys sie przedstawic :P? Nic osobistego, poprostu chcialbym wiedziec kto naprawde zasiada za LS kryjac sie pod tym nickiem.

Biorac pod uwage, ze to forum jest podstawowym sposobem wymiany informacji miedzy graczami WFB w Polsce, to raczej Quas z ponad 1000 sensownych nabitych postow mialby prawo zapytac, kim jest Marek Golan, ktory nabil jakies 150 postow (i to glownie w dziale turnieje). Bez obrazy, ale ze sie nie orientujesz to jeszcze nic nie znaczy... Nikt nie zna wszystkich nickow i ludzi, ale nie biorac udzialu w zyciu forum znasz ich pewnie mniej, niz inni. O to pretensje tylko do siebie.
Marek Golan pisze:Swoja droga, Bless, czy ty na powaznie w ten sposob chcesz utworzyc nowa liste sedziowska? IMHO jest to kiepski pomysl. Dlaczego, napisze jak ten pomysl nabierze wiecej zwolennikow, bo mi osobiscie wydaje sie absurdalny 8).


Absurdalne jest to, ze struktura organzacyjna srodowiska WFB pograzyla sie jakims dziwnym marazmie. Za duza wage przywiazujesz do takich tworow jak LS, czy LL. To sa grupy ludzi, ktore zostaly powolane przez graczy, by dzialaly dla dobra graczy. Jezeli tego nie robia, to gracze maja prawo powiedziec: "Dziekujemy". I poniewaz da sie zaobserwowac powazne zaburzenia w funkcjonowaniu LS, to nie widze powodu, dlaczego gracze by nie mieli na to zareagowac.
I nie widze tez problemu, by osoby do LS wybrac sposrod sensownych ludzi, ktorzy sie na tym forum udzielaja. Wydaje mi sie to wrecz najlepszym rozwiazaniem. Przynajmniej wiadomo, jaki jest poziom wypowiedzi tych ludzi i latwo tez ocenic poziom ich zaangazowania.

Ale poza tym sposob wyboru jest mi raczej obojetny, byleby to zrobic szybko i sprawnie. Z jajem, a nie zeby sie z tym znowu, za przeproszeniem, jebac przez miesiac, albo dluzej... bo wpadamy w jakas przerazajaca biurokracje.

Chcialbym tylko, by znalazlo sie jakies cialo ustawodawcze, ktore umialo i chcialoby w miare szybko rozstrzygac zglaszane problemy. To jest to, co mnie interesuje przede wszystkim.
Obrazek

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

bless pisze: Biorac pod uwage, ze to forum jest podstawowym sposobem wymiany informacji miedzy graczami WFB w Polsce, to raczej Quas z ponad 1000 sensownych nabitych postow mialby prawo zapytac, kim jest Marek Golan, ktory nabil jakies 150 postow (i to glownie w dziale turnieje). Bez obrazy, ale ze sie nie orientujesz to jeszcze nic nie znaczy... Nikt nie zna wszystkich nickow i ludzi, ale nie biorac udzialu w zyciu forum znasz ich pewnie mniej, niz inni. O to pretensje tylko do siebie.
Jest to najgłupszy, bezdennie pozbawiony refleksji post na forum BP.
Totalny żal pl
LS działa podobnie od paru lat, rolę Barba przejęli obecnie Shino i Szafa i jest ok.
Jeżeli kolejno na forum Bless masz pretensje do: systemu oceniania malowania na masterze, punktów za przysyłanie rozpisek, częstotliwości postów na LS, sylu gry twoich przeciwników i dziesiątek innych rzeczy,
jeżeli - nie sędziując, nie organizując turów, nie tworząc aktywnie niczego istotnego jesteś od dłuższego czasu Panem " to mi się nie podoba" - prowokujesz wielu ludzi.
Dość mam już tej pseudointelektualnej, pretensjonalnej maniery
Zostawmy batla batlowcom a nie narcyzom sieci

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bless pisze:Problemy powinny byc rozwiazywane i spisywane na biezaco a nie raz na ruski rok, przy okazji nowej edycji uscislen sedziowskich. Bo wbrew temu, co mowisz, jest WIELE problemow godnych rozwazenia.
jesli widzisz opcje uscislen jako ksiazki telefonicznej z kazda rzecz objasniona jak osoba uposledzonym to po prostu mamy zupelnie inna wizje tego. osytatnoi nie bylo zadnych istotnych rzeczy (poza rod of power co wyszlo na dmp) wartych uscislenia. dodatkowo niedlugo powstana nowe problemy (podstawka dla smoka w he, tarcza/dwurak dla bsb w he i wiele innych dotyczacych tej armii) i mimo, ze przegladam forum z pytaniami jakos nie widze jakis sensownych pytan (chuyba, ze chcesz ciagnac sprawy w stylu czy konie w wild huncie maja magiczn ataki, czy truepunk powinien pzejsc do ls a pingus do lotra itp. bo tylko takie sprawy ostatnio byly.... Nawet przy temacie z dostawianiem mozna wszystko wywnioskowac z opisu tego w rulebooku. To, ze wiekszosc tam dyskutujacych tych fragmentow nie zna to rzeczywiscie moga uwazac to za wate uscislenia...
Ustalenia sedziowskie powinny byc publikowane online bezustannie, a nie raz na pol roku.
tak zeby juz nikt nie wiedzial czy sa nowe czy jeszcze nie? jak dla mnienie najlepsze wyjscie

Biorac pod uwage, ze to forum jest podstawowym sposobem wymiany informacji miedzy graczami WFB w Polsce, to raczej Quas z ponad 1000 sensownych nabitych postow mialby prawo zapytac, kim jest Marek Golan, ktory nabil jakies 150 postow (i to glownie w dziale turnieje). Bez obrazy, ale ze sie nie orientujesz to jeszcze nic nie znaczy... Nikt nie zna wszystkich nickow i ludzi, ale nie biorac udzialu w zyciu forum znasz ich pewnie mniej, niz inni. O to pretensje tylko do siebie.
to zglaszam najwiekszych spamerow z forum na ls.... no i moze mozliwosc pisania uscislen powinna zalezec od ilosci postow na forum? sory ale wieksozsc grtaczy POJAWIAJACYCH sie na wiekszych turniejach (czyt. masterach) sie zna. Marek z pewnoscia do nich nalzey i jesli by quas chcialby go poznac to raczej na pewno bedzie on na jednym z 2 najblizszych... quas z kolei nie bywa na nich wiec ciezko go znac. Najpierw jak juz zamierzasz tak wypisywac to sprawdz kto jak czesto bywa na turniejach... ranking ligi podobnie jak postcount userow z forum jest ogolnodostepny
Chcialbym tylko, by znalazlo sie jakies cialo ustawodawcze, ktore umialo i chcialoby w miare szybko rozstrzygac zglaszane problemy. To jest to, co mnie interesuje przede wszystkim.
Problemy sa roztrzygane szybko. Problem jest jedynie w tym, iz nie wszystkie sa na tyle niejasne, zeby je umieszczac w uscisleniach z powodow dla ktorych juz pisalem wczesniej...

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Shino, Dziku, wiadomo, że nie można niczego robić na wariata i trzeba to przedyskutować, ale mało to było sytuacji kiedy to za chwilę miał być master, a tu nie wiadomo co robić z jednostkami frenzy, albo jak liczyć punkty za czołg? Wiadomo, że pomysły w stylu magicznych ataków koni są lekko chore, ale ja chciałbym na przykład usłyszeć od LS czy czołg może pivotować jeśli nie zużył żadnego punktu pary na ruch itp rzeczy, które może i dla niektórych są oczywiste, ale dla niektórych niespecjalnie, a bez jasnego stanowiska LS nigdy nie wiesz czy trafisz na tego pierwszego, czy tego drugiego.
Gdyby było tak dobrze jak mówicie, to opcja odwołania LS nie miałaby racji bytu, a najwyraźniej są osoby, które uważają, że ma to jednak jakiś sens.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

DZIK pisze: Jest to najgłupszy, bezdennie pozbawiony refleksji post na forum BP.
Moglbys jakos uzasadnic jego bezdenny brak refleksji?
DZIK pisze: LS działa podobnie od paru lat, rolę Barba przejęli obecnie Shino i Szafa i jest ok.

Wlasnie nie jest ok, co widac dosyc wyraznie.
DZIK pisze: Jeżeli kolejno na forum Bless masz pretensje do: systemu oceniania malowania na masterze, punktów za przysyłanie rozpisek, częstotliwości postów na LS,
Owszem, dalej uwazam, ze te rzeczy mozna poprawic. Nie jest to w tej chwili tak wiele biorac pod uwage, jak skomplikowany jest system turniejowy i funkcjonowanie forum. Zreszta, po moich uwagach wywiazala sie sensowna dyskusja skutkiem ktorej wielu ludzi zaczelo sie zastanawiac nad pewnymi rzeczami i je poprawiac.

DZIK pisze: sylu gry twoich przeciwników
Uuuu... widze, ze choc na priv przytakujemy i sie zgadzamy, to na przy pierwszej okazji pretensja jednak na wierzch wychodzi... hehehe....
DZIK pisze: nie sędziując, nie organizując turów, nie tworząc aktywnie niczego istotnego jesteś od dłuższego czasu Panem " to mi się nie podoba" - prowokujesz wielu ludzi.
Ojej, przepraszam. Nie wiedzialem, ze powinienem morde w kubel i calowac po stopach za łaskę umozliwienia mi brania udzialu w życiu batlowym... Jeszcze raz przepraszam sprowokowanych.... :roll:

A tak serio - prosze, nie przeinaczaj formy mojego wystapienia. Nie atakowalem nikogo personalnie. Po prostu stwierdzam fakt, ze LS nie dziala, co jest akurat latwe do sprawdzenia. Chcialbym, aby cos sie w tej kwestii zmienilo. Nie interesuje mnie "wielka batlowa polityka".
DZIK pisze: Dość mam już tej pseudointelektualnej, pretensjonalnej maniery
Zostawmy batla batlowcom a nie narcyzom sieci

Wprost nie wiem, co odpowiedziec.... ja tam uwazam sie za batlowca. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bless co ty dyktatorem chcesz sie nagle zrobic ? Sam wybierasz nowy sklad LS? Czegos nie czaje... Na LL jest wlasnie glosowany projekt odwolania starej LS i powolanie nowej , mysle ze projekt przjedzie i wtedy wybierzemy nowy sklad... Troche cierpliwosci...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja bym odwolal teraz ll bo malo tam osob zaglosowalo jak dotad :roll: ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ziemko pisze:Bless co ty dyktatorem chcesz sie nagle zrobic ? Sam wybierasz nowy sklad LS? Czegos nie czaje... Na LL jest wlasnie glosowany projekt odwolania starej LS i powolanie nowej , mysle ze projekt przjedzie i wtedy wybierzemy nowy sklad... Troche cierpliwosci...
Ziemko, nie chce byc i nie jestem dyktatorem. Rzucam propozycje. Zachecam do dyskusji. Nie widze innej mozliwosci ustalenia najlepszego stanowiska. Czy Lista Ligowa wezmie pod uwage opinie zwyklych, szarych batlowcow? :)

Shino pisze:jesli widzisz opcje uscislen jako ksiazki telefonicznej z kazda rzecz objasniona jak osoba uposledzonym to po prostu mamy zupelnie inna wizje tego.

Ja nic takiego nie napisalem. Poziom trudnosci ustalam nieco wyzej - nie dla uposledzonych, lecz tam, gdzie sa watpliwosci. To najlepsze kryterium wymagajace interwencji Listy Sedziowskiej.
Shino pisze: osytatnoi nie bylo zadnych istotnych rzeczy (poza rod of power co wyszlo na dmp) wartych uscislenia.
Żeby nie siegac daleko, problemy zgloszone na LS przez Scimiego ponad 3 tygodnie temu:
Scimitar pisze: 1. Spowalnianie odziałów i bohaterów.
Czy bohater znajdujący się w oddziale, który ma obcinany marsz też jest spowalniany ?? Przykładowo - jakiś oddział jest w 8'' od wroga, więc jego marsz jest obcinany. Bohater znajduje się w tym oddziale, ale jest fizycznie 9'' od wroga - czy ma obcinany marsz ??

2. Rune of Wrath z Kowadła
Czy bohater, który chce opuścić oddział będący pod wpływem tej runy ma obcinany ruch ? Czy może w momencie gdy opuszcza oddział gracz dwarficki wybiera czy runa działa dalej na herosa czy oddział? A może - ostatnia wersja - bohater w żaden sposób nie jest pod działaniem tej runy ?

3. Forest Spirits a elven steed
Czy rumaki Wild Riderów mają magiczne ataki z racji tego, że Wildy posiadają zasadę Forest Spirit? Moim zdaniem model jako całość ma zasadę Forest Spirit i konie też powinny mieć magiczne ataki - podobnie zresztą jak np. z zasadą Fast Cavalry - sam koń nie ma jej, a ma konkretny model (bo noble na steedzie przecież już nie dostaje tej zasady od wierzchowca ).

4. Czy Wild Riderzy są elfami ?
Głupie pytanie, ale też przydałoby się wyjaśnić
Na te pytanie jedynie Ty się wypowiedziales w jakims sensownym terminie. Nie wazne, czy to madre pytania, czy glupie. Jakie by nie były, w moim odczuciu czlonkowie Listy powinni się wypowiedziec, co o tym sadza. Nawet, jakby powiedziali, ze pytania sa glupie i nie warto o nich dyskutowac. 3 tygodnie milczenia nie sa tym, co rozumiem przez sprawne funkcjonowanie.


Shino pisze:to zglaszam najwiekszych spamerow z forum na ls.... no i moze mozliwosc pisania uscislen powinna zalezec od ilosci postow na forum?

Ponownie spytam - czy ja cos takiego napisalem? Byloby uprzejmie nie wpychac mi do ust slow, których nie napisalem.

Shino pisze:
Ustalenia sedziowskie powinny byc publikowane online bezustannie, a nie raz na pol roku.
tak zeby juz nikt nie wiedzial czy sa nowe czy jeszcze nie? jak dla mnienie najlepsze wyjscie
Nie do konca. Gdyby były publikowane online, to zawsze bylyby aktualne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ponownie spytam - czy ja cos takiego napisalem? Byloby uprzejmie nie wpychac mi do ust slow, których nie napisalem.
Biorac pod uwage, ze to forum jest podstawowym sposobem wymiany informacji miedzy graczami WFB w Polsce, to raczej Quas z ponad 1000 sensownych nabitych postow mialby prawo zapytac, kim jest Marek Golan, ktory nabil jakies 150 postow (i to glownie w dziale turnieje).
jak dla mnie z powyzeszego wynika, ze wazniejsza jest ilosc postow na forum niz to jak kto sie pojawia na turniejach.
Ja nic takiego nie napisalem. Poziom trudnosci ustalam nieco wyzej - nie dla uposledzonych, lecz tam, gdzie sa watpliwosci. To najlepsze kryterium wymagajace interwencji Listy Sedziowskiej.
przed chwila odpowiedzialem na pytanie czy killing blow dziala na lorda na tarczy. To tez sie powinno znalezc w nowych uscisleniach? przeciez skoro padlo takie pytanie to i watpliwosc byla...
Nie do konca. Gdyby były publikowane online, to zawsze bylyby aktualne. [/quote zbyt czesta zmiana i dodawanie nowych uscislen sprowadzi do zamieszania takiego, ze tak na prawde nikt poza ls nie bedzie wiedzial co w tych uscisleniach tak na prawde jest. Taki z kolei rozwoj wydarzen spowoduje to co bylo jakis czas temu. Zmiane zasad wfb z zaleznowsci od osraodka w ktorym sie gra. bo przeciez mozna w jednym miescie grac, ze tunnelingi rozsuwaja oddzialy a w drugim, ze ntego nie robia...
Ziemko, nie chce byc i nie jestem dyktatorem. Rzucam propozycje. Zachecam do dyskusji. Nie widze innej mozliwosci ustalenia najlepszego stanowiska. Czy Lista Ligowa wezmie pod uwage opinie zwyklych, szarych batlowcow?
a jest sens brac pod uwage wszystkich? przeciez dlatego sporo osob zarzuca psrawdzanie tematow w tym forum bo ze wzgledu na ogolnodostepnosc do niego (znaczy ze wzgledu na osoby w nim sie wypowiadajace)

ODPOWIEDZ