Makin' a comeback

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Kadaj_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Makin' a comeback

Post autor: Kadaj_ »

Witajcie. Ostatnią grę rozegrałem chyba na ostatnim DMP, które było na 7ed. (2010/2011?) więc nie mam pojęcia o aktualnej mecie, a chciałbym wrócić do dawnego hobby. Dowiedziałem się w lokalnym sklepie o nadchodzącym dużym lokalu na 2600 pkt na PKS. Więc przeczytałem RB, FAQ GW, Uściślenia Sędziowskie, nowego (przez co jeszcze mniejsze mam pewnie pojęcie o swojej armii) AB, oraz wspomniane ograniczenia PKS i przyszedł czas na rozpiskę.

Pewnie będzie na niskim poziomie warzywniaka i w sumie część mi samemu wydaje się, że kilka rzeczy lepiej mógłbym wybrać -> WL wyglądają dobrze od kiedy pamiętam, podobają mi się core'y (ER, SH), arcymag wydaje się jak dla mnie oczywistym wyborem (magia wygląda na dużo ciekawszą niż kiedyś), fenix'y ciekawie się prezentują.

Jednak wracając do meritum:
Pierwsza na 8ed - HE 2600 PKS pisze: Prince, generał na moon dragonie @ 525.0 Pts
Lance; save 3+ z rerollem i ward 4+
Armour of Destiny [50]
Dawnstone [25]

Noble, BSB @ 155 Pts
Dragon Armour;
Reaver Bow [25]
Potion of Strength [20]
Charmed Shield [5]

Mag metalu, 2lvl @ 170 Pts
Dispel Scroll [25]
Khaine's Ring of Fury [25]

Mag metalu, 2lvl @ 160 Pts
Staff of Sorcery [40]


2x5 Ellyrian Reavers, bow (swap) @2x 85 Pts
2x5 Silver Helms, shield @ 2x 115 Pts
24 Archers z muzykiem @ 250 Pts

24+1 White Lions z FCG @ 405 Pts
Banner of the World Dragon [50]

Frostheart Phoenix @ 240 Pts
6 Sisters of Avelorn @ 84 Pts
3x RBT @ 3x 70 Pts


Total Army Cost: 2599.0
Zamierzam zacząć grę od takiej rozpiski, pewnie wraz z ogrywaniem ewoluuje nie do do poznania :wink: Proszę was o jej ocenę i rady co poprawić, nie chcę żebyście mi pisali jak wygląda standard HE tylko co zmieniać w tej rozpisce żeby coraz lepiej wyglądała i żebym mógł ją poprawiać wraz z kolejnymi grami oraz dzięki waszym podpowiedzią.

Jeszcze jedno pytanko: jak smok się prezentuje w obecnych czasach? (Nawet jak mi powiecie, że jest bezużyteczny, żebym brał kogoś innego np. Arcy to i tak chcę na nim trochę pograć i samemu to sprawdzić :mrgreen: )

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

Edit: niechcący przy obrabianiu rozpiski wyciąłem Prince'owi itemki :|
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 23:45 przez Kadaj_, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

rozmieniłbym maga metalu ze staff of sorcery na lepszego smoka i orzełka do rarów.

Prince'owi daj chociaż enchanted shield, wtedy bedzie miał 2+ save'a.

Ze smokiem dobrze kombuje się the other trickster shard - przerzucanie wardów w base contactie.

pozdrawiam
Furion

Kadaj_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadaj_ »

Jestem już po kilku grach tą rozpiską i powoli się oswajam z nową edycją.

@Furion
Ogromnie się cieszę, że to właśnie od ciebie otrzymałem te kilka wskazówek, bo od kiedy pamiętam to zawsze bardzo lubiłem twoje rozpiski i raporty bitewne, ponieważ grałeś tą samą armią co ja (przez co mogłem się dowiedzieć wiele o własnej armii(nie śledziłem za bardzo BP kiedy grałeś jeszcze VC)) i twoje rozpiski były inne: zawsze miałem wrażenie, że są zdecydowanie bardziej finezyjne przez co wymagają więcej umiejętności, ale jednocześnie mają zdecydowanie więcej do zaoferowania niż powszechne standardy.

Na razie według mnie AS 3+ z rerollem i WS na 4+ > AS 2+, WS 4+, WS 2+ od flamingów na lordzie, ale jeszcze napewno wypróbuję jego różne złożenia.

Niestety smokowi już się zdarzyło spaść od pojedynczego strzału z armaty, dlatego teraz chyba idąc za radą wyrzucę jednego maga i zmienię smoka na SD. Wcześniej myślałem, że za różnicę 90pkt nie jest dużo lepszy, ale ta jedna dodatkowa rana może dużo zmienić.

The other trickster shard wrzuciłem już i jak na zabawkę za 15pkt to potrafi fajnie pomóc.

Chcę popróbować za resztę pkt pokombinować z większym oddziałem (10) Sisterek/ 2x5 Sisterek/ 5x SM i 5x Sisterek.
Uważam, że odginaczek nigdy nie za dużo, ale chciałbym popróbować te kilka opcji oprócz orła i wtedy zobaczę co wolę.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Cholera, gram w tą grę regularnie od prawie 4 lat, a nie pomyślałem o takim złożeniu Princa... Zakochałem się w nim :mrgreen:
Co do reszty (oczywiście wg mnie :wink: )
Smok = napór i rzeź, wystarczy jeden mag 2 poziomowy ze scrollem i domeną wysokiej magii. BSB na piechotę, jakaś pomyłka... Pomyśl o tymże na orle, można cuda robić :twisted: W corach SH... hmm, nie lubić tego, śmieszniej sami ER i łuki :twisted: O WL się nie wypowiadam, bo mam do nich uprzedzenia, wręcz organicznie ich nie trawię :mrgreen: W jednostkach rzadkich elegancko, ew. wymień jeden bolec na orła (kolejna jednostka, którą kocham =D> ) i dołóż sisterek :roll:
Let the River of Blood flow...

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

co do sejwa ha talizman ward 4+ i enchanted shield jest droższe o 6 punktów a diametralnie zwiększa zdawanie sejwów bo od takiej s6 masz 5 z rerolem a nie 6stki ;p

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Opos zmien prosze podpis. Czerwony jest kolorem modow, poza tym za duza czcionka.

Robaczek
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Robaczek »

Mogłeś mu to równie dobrze napisać pmką.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Robaczek pisze:Mogłeś mu to równie dobrze napisać pmką.
W ten sposób sporo więcej osób to przeczyta i nie popełni tego samego błędu a tym samym admin/mod ma mniej roboty 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Robaczek pisze:Mogłeś mu to równie dobrze napisać pmką.
Nie kwestionuj metod modłw, bo nigdy nie wiadomo z której strony nadleci ban :mrgreen:

Gdyby napisał mu PM, nie przeczytali by tego inni i się nie dowiedzieli że nie wolno. Po co pisać 20-stu osobom oddzielnie PM'ki jak można raz ogólnie wszystkim?

Edit: Grolshek był szybszy :P
Obrazek

Robaczek
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Robaczek »

Wszystko jest w regulaminie. Odnoszę wrażenie, że niektórzy zbyt wożą się ze swoimi uprawnieniami. Teraz znów spamujemy w temacie kolegi :wink:

Kadaj_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadaj_ »

Jak nagle rozrósł się mój temat :mrgreen:
Klops pisze:co do sejwa ha talizman ward 4+ i enchanted shield jest droższe o 6 punktów a diametralnie zwiększa zdawanie sejwów bo od takiej s6 masz 5 z rerolem a nie 6stki ;p
Niestety nie ma innej możliwości w HE złożenia na jednym bohaterze warda na 4+ i rerolla save'a, ponieważ jedyny przedmiot dający rerolle to Dawnstone (Talizman), ward 4+(Talizman lub Zbroja), w związku z tym, że nie mogę wziąć drugiego talizmanu to jedyną możliwością na to jest ta zbroja.
Tak jeszcze liczbowo róznica między AS 2+, a AS 3+ z RR pisze:Siła_____AS 2+_____AS 3+ z RR
3_______83.3%_____88.9%
4_______66.7%_____75.0%
5_______50.0%_____55.6%
6_______33.3%_____30.6%
7_______16.7%_____0%
8_______0%________0%

Strzelanie jeżeli nie ma S10 lub NoAsv to zazwyczaj ma małą siłę (3/4), a w walce nie powinienem pchać smoka w oddziały z większą siłą więc dla mojego smoka AS 3+ z RR jest chyba lepszym rozwiązaniem.
Opos pisze:Cholera, gram w tą grę regularnie od prawie 4 lat, a nie pomyślałem o takim złożeniu Princa... Zakochałem się w nim :mrgreen:
Heh, dzięki :) Jak widać czasami osoba świeża nie mająca zbytniego pojęcia o mecie może wymyślić coś ciekawego.

Po kolejnych grach i przemyśleniach rozpiska wygląda tak:
V1.1 - HE 2600 PKS pisze: Prince generał na Star Dragonie @ 630 Pts [AS 3+ z RR, WS 4+]
Lance; Shield
Armour of Destiny [50]
Dawnstone [25]
The Other Trickster's Shard [15]

Noble BSB na orle @ 211 Pts [AS 3+, WS 6+, WS 2+ vs Flaming Attacks]
Lance; Dragon Armour
Reaver Bow [25]
Potion of Strength [20]
Charmed Shield [5]

Mag 2 lvl Heaven @ 170 Pts
Dispel Scroll [25]
Khaine's Ring of Fury [25]


2x5 Ellyrian Reavers, bow (swap) @ 2x 85 Pts
2x5 Silver Helms, shield @ 2x 115 Pts
24 Archers z muzykiem @ 250 Pts

24+1 White Lions z FCG @ 405 Pts
Banner of the World Dragon [50]

Frostheart Phoenix @ 240 Pts
6 Sisters of Avelorn @ 84 Pts
3 Bolce @ 3x 70 Pts


Total Army Cost: 2600.0
Niestety nie starczyło punktów na więcej Sisterek (ewentualnie za bolec, ale chcę jeszcze trochę popróbować je w takiej ilości albo wrzucę za nie orła/bolec).
Opos pisze:W corach SH... hmm, nie lubić tego, śmieszniej sami ER i łuki :twisted:
Zdecydowanie wolę ER, ale nie lubię proxować a posiadam ich na ten moment 10 więc na razie wystawiam te 2x5 SH.
BSB na piechotę, jakaś pomyłka... Pomyśl o tymże na orle, można cuda robić :twisted:
Po chwili namysłu uznałem, że to może być ciekawa koncepcja więc wrzuciłem pod BSB orła. Wiem, że może mieć AS 2+ i pomykać ze Star Lancą lub warda 4+ czy inne fajne rzeczy, ale taki wygląda mi na ciekawego i dość uniwersalnego. W walce jak trzeba może uderzyć czy ma możliwość też coś ustrzelić. Zastanawiałem się tylko nad HA + Lion Pelt zamiast DA. Zobaczę co może zaoferować tej rozpisce i może potem na próbę dostanie konia i obstawę kawalerii albo wróci na piechotę czy może po prostu zmienię mu przedmioty na tym orle.


Niestety wraz z rozgrywanymi przeze mnie bitwami, powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że moja początkowa koncepcja na to, że przeciwnik w związku z moim strzelaniem będzie do mnie szedł nie ma zastosowania w grze, przez silną magię oponenta to ja idę do niego.

Po lokalu 21/22 IX pewnie zdecyduję czy przemeblować rozpiskę na pełny napór czy grać tak jak teraz ze wsparciem strzelania.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Kadaj_ pisze:Niestety nie starczyło punktów na więcej Sisterek (ewentualnie za bolec, ale chcę jeszcze trochę popróbować je w takiej ilości albo wrzucę za nie orła/bolec)
Już Ci je znajduję :wink:
Kadaj_ pisze:Noble BSB na orle @ 196 Pts [AS 2+, WS 6+, WS 2+ vs Flaming Attacks]
Lance; Dragon Armour
Golden Crown of Atrazar [10]
Potion of Strength [20]
Enchanted Shield [5]
Jest tańszy, ma lepszy AS i raz na grę ma warda na 2+ na zabłąkaną kulę armatnią :twisted: A ty jesteś 15 pts do przodu, dzięki czemu możesz dorzucić jedną Sisterkę, albo jeszcze lepiej zamienić je na dwa orioły (jeśli uciułasz jeden punkt) :mrgreen:
Ziemko pisze:Opos zmien prosze podpis. Czerwony jest kolorem modow, poza tym za duza czcionka.
Robaczek pisze:Mogłeś mu to równie dobrze napisać pmką.
Heh, dopiero teraz przeczytałem ;) PM byłoby szybciej, choć faktycznie tak więcej osób zauważy :wink:
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ