Kosa

podforum do poszukiwania ludzi, zwłaszcza kontrahentów którzy w połowie transakcji zapadli się pod ziemię

Moderatorzy: Yudokuno, Big Boss M.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Kosa

Post autor: Ryosuke »

Ma ktoś adres do tego pana?
Sprawa wygląda następująco Wziął moją armię do malowania,a na jej odbiór umówiliśmy się na początek lipca.Po czym gdy pisałem w tej sprawie do niego okazało się że sobie pojechał do szwecji. Ponieważ jak twierdzi tam zarobi w miesiąc więcej niż tu w pół roku.Oczywiście mnie nie informując wcześniej o tym.

I teraz sprawa wygląda tak ja moich figurek nie otrzymałem do tej pory,próbowałem się dodzwonić ale sie nie da.Jesli do końca tygodnia nie otrzymam odzewu sprawa trafia na policję.Nie chcę tego robić bo kiedyś już dla mnie malował i wszystko było ok.Ale teraz to chyba jedyna możliwa opcja.
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Nie bój żaby Kosa wróci. Już niebawem. Policją nie strasz, bo i tak nic tam nie wskórasz, a goście będą jeszcze źli, że im psujesz statystyki. Spróbuje się z nim jakoś skontaktować, by dowiedzieć się, kiedy wraca. Bo raczej nie licz na to, że Ci jego mama te figurki odda - bo znając go to są gdzieś rozlokowane w różnych dziwnych miejscach.

Keep calm...
xYz

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

chłopaki z True Legionu może mają kontakt

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Spokojnie, Kosa wraca w grudniu. Zaręczam Ci że Twoich figurek nie ukradł.

Napisz do Leoha o numer telefonu do brata Kosy - figurki które miał Kosa są u niego do odebrania na terenie Krakowa.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Niee no standard. Znam Kosę z tej strony. On tak robi cały czas. W Szwecji posiedzi pół roku, nazbiera kilka całych armii do malowania i znów zniknie kładąc je na e-Bay. Ostatnim razem tak zrobił w Austrii. Standard tego gościa. Pozostaje tylko Policja!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Nie kumam, jaki ebay?

Mi Kosa wszystko zwrócił, bez najmniejszego problemu.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

hehe, Kubuś żartuje :)

@Ryosuke
Imo lepiej poczekac, a my juz zadbamy ze jak Kosa wroći to na 2gi dzień się do Ciebie odezwie.
Procedura zbierania figurek bo nowym sączu i synchronizacja z jego braćmi(którzy tylko czasami są w krakowie) zajmie spokojnie tyle samo czasu co po prostu poczekanie do grudnia.

No przykra sprawa.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2013, o 15:21 przez Leoh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Policją nie strasz, bo i tak nic tam nie wskórasz, a goście będą jeszcze źli, że im psujesz statystyki.
Jako że w naturze musi być równowaga, uderzę z drugiej strony w odpowiedzi na powyższe

Jak najbardziej idź na policję. Jeśli chłopak w PL mieszka z matką (a tak można wysnuć z powyższych postów) i przebywa za granicą, to po przedstawieniu sytuacji pan policjant chętnie przyjmie zgłoszenie (wydrukuj co masz z korespondencji na potwierdzenie słów) - praca policji ograniczy się do wysłania poleconego , który odbierze matula i ew. wizyty pana dzielnicowego który sporządzi notkę z wizyty. Potem sprawa zostanie skierowana do sądu (jeżeli policja przyśle Ci bzdurkę o umorzenie postępowania z jakiegoś powodu, to potem na PW do mnie), który klepnie dłużnikowi winę nawet pod jego nieobecność - jego problem. Oczywiście potem będzie mógł to odkręcić - ale jak kilkukrotnie się mu matkę do sądu przeczołga (może po tym trochę syna naprostuje) i policja do domu przyjdzie, a potem on sam będzie musiał latać, wnosić sprzeciw, prosić Ciebie o potwierdzenie że oddał Ci w końcu figurki i to on będzie zabiegał o kontakt z Tobą (a terminy lecą) - to myślę że figurki powinny wrócić do właściciela a w przyszłości sprawca lepiej będzie się odnosić do cudzej własności.


To wszystko moralnie wątpliwe, bo powyższe działanie ma jedynie wywrzeć presję by oddał figurki, bez odpowiedzialności karnej (która jednak jest jak najbardziej możliwa) , ale sprawdzone i skuteczne. Tak więc jak nie masz innych opcji to masz wybór - czy po przeszło 4 miesiącach czekania na łaskę i zlitowanie chcesz mieć wreszcie swoje figurki, czy chcesz być bez figurek ale mieć satysfakcję że oszczędziłeś stresu matce delikwenta?
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Sevi pisze:Nie kumam, jaki ebay?

Mi Kosa wszystko zwrócił, bez najmniejszego problemu.
Szwecja, Szwed... cos tu smierdzi...
\/\

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Gremlin pisze:Nie bój żaby Kosa wróci. Już niebawem. Policją nie strasz, bo i tak nic tam nie wskórasz, a goście będą jeszcze źli, że im psujesz statystyki. Spróbuje się z nim jakoś skontaktować, by dowiedzieć się, kiedy wraca. Bo raczej nie licz na to, że Ci jego mama te figurki odda - bo znając go to są gdzieś rozlokowane w różnych dziwnych miejscach.

Keep calm...
Godne podziwu naprawde.

Postawcie sie w jego sytuacji a nie pier@$lcie. Nie każdy waszego Kose musi znać

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Malkolm pisze:.

Nie wiem o co całe to halo... fakt, kontakt był ze mną dość utrudniony ale kto chciał to figurki odzyskał przed moim przyjazdem.
A teraz jestem i naprawde nie ma najmniejszego problemu.
Nie jestem osobą internetową i anonimową a w takich sprawach najlepiej walić własnie do znajomych jak już tu zostało.

No i teraz będzie Nowa Zelandia chociaz zastanwiam się nad Kanadą, ewentualnie jak już dotrę do Kanady to w dywanie do USA ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Kosa pisze:Nie wiem o co całe to halo... fakt, kontakt był ze mną dość utrudniony ale kto chciał to figurki odzyskał przed moim przyjazdem.
cześć,
o czym ty w ogóle piszesz? jeśli wziąłeś od kogoś figurki do malowania i uzgodniłeś z nim warunki a później znikasz nie mówiąc tej osobie co i jak mając jego własność to może głowę popiołem posypać przeprosić a nie unosić się pychą i sugerować, że to wina Malkolma, bo nie zgłosił się do ciebie przed twoim wyjazdem.
Bo kto chciał to odzyskał przed wyjazdem.
Masz coś cudzego i nie dotrzymasz warunków to raczej twój psi obowiązek powiadomić kontrahenta.

Nie pogrążaj się już lepiej :roll:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

W Kanadzie jesteś spalony. Szuka Cię Interpol.

A Malkolma i Archeologa odsyłam do Internetów w poszukiwaniu hasła "Troll". Albo nie. Szkoda czasu.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

misha pisze:
Kosa pisze:Nie wiem o co całe to halo... fakt, kontakt był ze mną dość utrudniony ale kto chciał to figurki odzyskał przed moim przyjazdem.
cześć,
o czym ty w ogóle piszesz? jeśli wziąłeś od kogoś figurki do malowania i uzgodniłeś z nim warunki a później znikasz nie mówiąc tej osobie co i jak mając jego własność to może głowę popiołem posypać przeprosić a nie unosić się pychą i sugerować, że to wina Malkolma, bo nie zgłosił się do ciebie przed twoim wyjazdem.
Bo kto chciał to odzyskał przed wyjazdem.
Masz coś cudzego i nie dotrzymasz warunków to raczej twój psi obowiązek powiadomić kontrahenta.

Nie pogrążaj się już lepiej :roll:

Po pierwsze Misha to nie Malkolma miałem figurki :)
Po drugie pisałem Ryosuke, ze jestem w Szwecji i wrócę listopad/grudzień... nie pamiętam czy przed załozeniem tego tematu czy po (bo nie mam już tych smsów w telefonie), zapewne po już, gdyż jak widac sam zainteresowany już tu nic nie napisał pózniej i nie drążył sprawy (i tak już wszystko zalatwione...)

Nie unosze się pychą (skąd takie twierdzenie?) tylko czasem jest problematyczna sprawa kiedy ktoś wtrąca się w coś a nie ma zielonego pojęcia o całej sprawie itp.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zawsze możesz przez Białoruś do Rosji tam koleją transsyberyjską do Władywostoku a później jakimś czółnem przez cieśninę Beringa i jesteś w ziemi obrzezanej :mrgreen: .... tfu znaczy się obiecanej :roll:

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

Paraszczak pisze:W Kanadzie jesteś spalony. Szuka Cię Interpol.

A Malkolma i Archeologa odsyłam do Internetów w poszukiwaniu hasła "Troll". Albo nie. Szkoda czasu.
Paraszczak instrukcja dla ciebie:

a)daj mi swoje fixy
b)wyjade na pół roku
c)japa na kłódke, ciesz sie zimą

pozdr

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wypowiadać się powinni tylko ci którzy znają Kosę i mają z nim do czynienia oraz klienci - cała reszta sieje ferment. Znam Kosę i ma duszę artysty i filozofa. Trzeba go pilnować - ale nie jest złodziejem czy oszustem. W gruncie rzeczy to porządny człowiek. Ani przez moment nie było ryzyka że czyjeś figurki przepije.. :roll:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ