Path of Exile -open/free

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Path of Exile -open/free

Post autor: DZIK »

Path of Exile - jakiś czas juz jest otwarta dla każdego, free, duża, zyskująca szybko popularność giera HnS.
Jak dla mnie: Plusy w stosunku do Diablo 3 :system rozwoju bohatera, system gemów ze skillami i łączenia ich w różnych konfiguracjach, crafting, przerabialnośc itemów i barter zamiast ton golda, bardziej mroczna, klimatyczna (można grać wiedźmą i wskrzeszać zombie/szkiele), fajne zasady podziału expa ograniczające taxi, język gry - jako blokada dla gimbusiarni rodzimej.
Słabiej od D3: grafa, poczucie kontroli w walce, część detali, czytelność / szybkość przyswojenia całego systemu i jego stabilność.
Oba tytuły się ładnie uzupełniają. Tu przemycono trochę magii z D1 i D2
W przeciwieństwie do takiego Torchlight klimat bardziej na poważnie.

tutaj dokladnie zrealizowana w wysokiej jakości zajawka:
http://www.youtube.com/watch?v=Os-4RGEORzw

dodająca nieco info opinia:
And its completely FREE!! All elements of the game are in the game, working fine and dandy. Microstore is around, but its just for cosmetics. This game is not a 'pay to win' game nor is there ANY gold or even an economy in the game. You break down items and use them to barter for items, and vendors sell items - but again, not for gold but for items you salvage. There are multiple pvp ladders (hardcore, softcore, cutthroat etc). If you die in Hardcore you are demoted to sotfcore. Good game!

Ponieważ dział komputerowe na tym forum jest dość... symboliczny a to nie jest turbo filmowa zajawka mającej wyjść za 3 lata na konsolę trwającej godzinę gry o najbardziej wymaksowanej grafice- nie zdziwię się brakiem odzewu :mrgreen: :D
Ostatnio zmieniony 8 lut 2013, o 11:21 przez DZIK, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ciekawe :) IMO grafika jest tu ładniejsza niż w D3 = bardziej MI się podoba ;)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Mnie wciągnęło bardziej niż D3.

Kilka niedociągnięć jest, ale to chyba nadal wersja beta?

Np. podobają mi się teksty przy "wymaksowanych" umiejętnościach na drzewku. :)

DZIK
Oszukista
Posty: 883
Lokalizacja: BP Border Princes Klan

Post autor: DZIK »

wiadomo - otwarta beta, pudełkowej/cyfrowej wersji do kupienia nie będzie ale ciągle szlifują, usprawniają
pracują nad nową zawartością, jeśli uda im się utrzymać zainteresowanie - gra będzie lepsza

po otwarciu PoE duża część graczy D3, popularni streamerzy, znani gracze - przeszli na PoE
(z pewnością jakiś wpływ na podejście do gry miał fakt że kilkunastu zapaleńców rzuciło swoją produkcją wyzwanie korporacji)
na twitch.tv zaraz po otwarciu streamy POE oglądało 10 razy tyle ludzi co z d3 ( tylko LoL wtedy miał podobną ilość)
jeszcze wczoraj POE miało więcej niż D3, teraz wchodzący 1.07 do d3 zmienia sytuację

Większości znajomych z czasów akademikowego grania w d1 bardziej podoba się POE...

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Bo to bardzo przyjemny i bardzo wciagajacy H'n'S, zmarnowalem kilka dlugich dni. Bardzo szybko sie ogarnia co i jak mimo ogromnego drzewka pasywek, jest calkiem sporo mozliwosci budowania postaci.
Poki co przez to, ze to beta - widac totalny brak balansu, wand templar/sorca chory OP, miazdzaca przewaga wszelkiej masci ranged, totalnie niezoptymalizowany silnik- w grupie kazdemu fps zlatuje do 10 w porywach i na dodatek czeste zgony na hardcore przez bugi lub zwisy serwera.

Gra ma potencjal, ale wroce dopiero jak bedzie sie nadawala do grania.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Gra ma potencjał, wciągnęła mnie, nawet WoT poszedł w lekką odstawkę. :)

Dziś przyjrzałem się postaci "undying outcast" w Sarn City (czy jak się to zwie) i wykazuje on pewne podobieństwo do postaci z obrazu Beksińskiego. :) Fajny smaczek.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Krzysiu szkoda czasu i życia na gry ;] komputerowe oczywiście .

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

^ Uwielbiam takie teksty. A na oglądanie telewizji, filmów, picie piwa ze znajomymi, przeglądanie facebooka, youtube'a itp to już mniej szkoda? :)

Co do tematu to jak dla mnie gra lepsza od D3. Mam nadzieję że twórcy jeszcze ją dopieszczą i jak wyjdzie pełna wersja to będzie w stanie wciągnąć mnie tak jak druga część Diablo :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kosmo, nie stawiaj picia piwa ze znajomymi w jednym szeregu z "przeglądaniem internetu" którego nic nie przebije. I tak, picie piwa ze znajomymi jest bardziej wartościowe od grania na kompie. I do tego można pić piwo ze znajomymi grając w battla ;]
A tak na poważnie, to wszystko sprowadza się do tej emotki na końcu (;]).

:)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kosmo, Ty żyjesz! :shock: :D

W PoE doszedłem do konieczności zabicia Piety i to chwilo ponad siły Cilli, "heksy kero łożywio umartych i koże im wybuchać". :) Grinduję więc powoli, ale bardziej w formie relaksu.
Pogrywam jeszcze marauderem i bardzo mi sie podoba łażenie tankiem i napieprzanie wielkim młotem (udało mi sie znaleźć "unikatowy brązowy")

@Wychwa - gram w formie odskoczni od różnych rzeczy, sklejanie modeli idzie ostro ... z tym że do 40k na tym etapie. ;) Ale że wyszedł nowy DoCh, to wfb wróci na warsztat.

Co do marnowania czasu, to chęnie bym go czasem pomarnował z kumplami na piwie, tylko jakoś tak życie dociska i tego czasu brakuje...

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

KrzysiekW pisze:Kosmo, Ty żyjesz! :shock: :D
Już niedługo ludzie przypomną sobie kto jest królem battle'a, a organizatorzy turniejów parowych będą musieli zorganizować dodatkowych sędziów do pilnowania mojego wiernego padawana Pączusia!
KrzysiekW pisze:Pogrywam jeszcze marauderem i bardzo mi sie podoba łażenie tankiem i napieprzanie wielkim młotem
Jednak postacie sasięgowe w PoE są trochę silniejsze, ludzie to zauważają i płaczą na forach :P
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

RiP 55 HC Dual Spork Totem - cholerne rhoa...

Teraz sobie zrobie wariacje wand templara Krippa wychodzac od witchy <3 Ta gra uzaleznia.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Gram w sobie w ta gierkę od paru dni i jest mega ;) takie ulepszone diablo2. Ciekawszy rozwój postaci + kombinowanie z gemami. Są jeszcze niedociągnięcia , ale chłopaki ciągle pracują nad poprawkami ( w końcu to nadal beta )
Obecnie mam summoner witch lv47 i w przeciwieńtwie do D2 taka postać daje tu radę nie tylko na normalu. totem ze szkieletami jest imba ;)
Druga postać maruder lv30 z dwupałką, bloodmagic, life leech też zapowiada się na całkiem dobrego tanka.
Fajnym pomysłem są dodatkowe lokacje, które można znajdować na hellu. :) Mam nadzieje, że z czasem pojawią się dodatkowe akty, bo gra jest dosyć krótka.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Juz zapowiedzieli, ze z release wyjdzie 4 akt.
Rozwazales wywalenie BM z pasywek i wrzucenie na 2 skillach gema? Tracisz po slocie w 5/6L, ale i tak jedyne dobre kombinacje to Ground Slam/Heavy Strike + Add Fire Dmg + Melee Dmg + Life Leech/Life Gain on Hit + Faster Attacks, idealnie zostaje slot na blood magic. Reduced Mana Cost w 4L + Determination + Purity + Vitality i niesamowicie zyskujesz na survi.
Maruda poki co 50 lvl, ale dodatkowo w staffy +13% blocka i poki co to niesamowicie mocno bijaca, facetankujaca maszyna. Proste, ale jakie przyjemne :P

Morok

Post autor: Morok »

Gra w to ktoś?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ja sobie chwilkę pograłem w POE. Ujdzie, na pewno fajniejsze niż D3, które mnie znudziło śmiertelnie. Ciekawy rozwój postaci i gemy.
Natomiast niedościgniony pozostaje Titan Quest - absolutnie najlepszy IMO HnS ze względu na świetną mechanikę rozwoju postaci.

Morok

Post autor: Morok »

Masz rację Diablo męczy strasznie przejdzie się z 5 razy i ma się dość i ten najgorszy pomysł świata dom aukcyjny ;/
Titan Quest super gra bardzo fajne kombinacje postaci, można zrobić każdą klasę praktycznie. A Jeśli chodzi o POE to jarałem się tą grą jak była w produkcji ale mimo że wyszła to jakoś nie miałem okazji zagrać ale widzę że nie bardzo ją polecasz ;p

ODPOWIEDZ