Pytania i odpowiedzi

Taka odmiana Warhammera, w której gracz ma jeden model i rzuca tylko dwiema kostkami. Ale podobno nadrabia klimatem. Forum poświęcone Warhammerowi RPG i opowieściom ze świata Warhammera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HammerRaid
Warzywo
Posty: 10

Ile waży topór Gotreka?

Post autor: HammerRaid »

Czy wie ktoś może ile waży runiczna groń zabójcy? bo to pytanie nurtuje mnie od czasu przeczytania drugiego tomu sagi. Taki szczegół byłby bardzo pomocny w oszacowaniu siły bohatera. Jeżeli komuś udało się dotrzeć do tej informacji to będę wdzięczny za odpowiedź.

(nie wiem czy napisałem tego posta w dobrym dziale:P)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

z tego co wiem to gwiezdny metal , więc nie jest tak ciężki jak to by wynikało z jego gabarytów

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

ja to mysle, ze on byl silny bardzo.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Taki szczegół byłby bardzo pomocny w oszacowaniu siły bohatera.
Siła 4, o ile dobrze pamiętam.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Eee,takie tam gadanie. Broń Gotreka fakt wykonana z gwiezdnego metalu,ale jak każda broń magiczna, nasączona magią, może być monstrualna, wzrokowo nieporęczna i nieużyteczna a w rzeczywistości lekka i bardzo zabójcza,jak pokazuje życie...
Wystarczy spojrzeć na ilustracje co poniektórych książek, broń wydaje się być większa od samego bohatera a on nią wywija ze swobodą.
Gotrek to krzepki gość, tu się zgodzę (w końcu przykuty do ściany łańcuchami wydarł je z zaczepów) ale znaczna część jego sukcesów pochodzi właśnie z umagicznionej broni.

Awatar użytkownika
HammerRaid
Warzywo
Posty: 10

Post autor: HammerRaid »

chodziło mi bardziej o nawiązanie do 2 części cyklu książki w której Felix miał problem żeby unieść topór 2 rękoma. chodzi bardziej o to ile topór waży (jak na moje oko z 50kg) bo wiadomo że Gotrek ma więcej siły że by się zmieściło w kimś takiej wielkości:D(kiedyś też taki będę:D)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

75 funtów
Obrazek

Awatar użytkownika
HammerRaid
Warzywo
Posty: 10

Post autor: HammerRaid »

wielkie dzięki!!!

a na pewno 75 funtów? i skąd to wiesz? ( 34 kg to nie jest wcale tak dużo:P)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

HammerRaid pisze:wielkie dzięki!!!

a na pewno 75 funtów? i skąd to wiesz? ( 34 kg to nie jest wcale tak dużo:P)
nie pamiętam skąd... takie rzeczy zostają mi w głowie. Byłeś może w bractie rycerskim? pomachaj 10 kilowym :)
Obrazek

Awatar użytkownika
HammerRaid
Warzywo
Posty: 10

Post autor: HammerRaid »

w bractwie nie byłem niestety:/ ale kiedyś wyburzałem ścianę 5kg młotem:]i była fajna zabawa(bo ściana była z pustaków:P) mam takie odległe marzenie wykuć sobie taki topór( jeden wujek był kiedyś kowalem i mu kuźnia została) ale coś mi się wydaje że nie powieszę go na ścianie:P

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

Wydzielone z tematu "kalendarz imperialny" i posklejane z innymi tematami.

ma ktos linka/na dysku i chcialby sie podzielic??
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Miki9345
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Miki9345 »

CHodzi mi o to, że w dodatku do fantasy role play dzidzictwo sigmara wyczytałem ze większość elfów z imperium pochodzi z tego lasu, a z kolei w warhammerze fantasy battle nie ma o nim nic na żadnych mapach go nie ma, a w army book lesnych elfów nic nie wspominają, a ponoć nie jest to taka mała osada bardzo prosze o odpowiedz.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

To jest las taki

Miki9345
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Miki9345 »

no dobra nie osada tylko las

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Las Laurelorn znajduję się w Nordlandzie na północno zachodnim krańcu Imperium. Jest na mapce w podręczniku Dziedzictwo Sigmara

Miki9345
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Miki9345 »

no tak to wiem ale chodzi mi o to, że nie ma go z kolei w podręczniku do fantasy battle (a ni imperium ani leśnych elfów) nie ma o nim nawet wzmianki

Miki9345
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Miki9345 »

no tak to wiem ale chodzi mi o to, że nie ma go z kolei w podręczniku do fantasy battle (a ni imperium ani leśnych elfów) nie ma o nim nawet wzmianki

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

no to pewnie jest to jakis nowy wymysł twórców swiata Imperium i już :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Asassello pisze:no to pewnie jest to jakis nowy wymysł twórców swiata Imperium i już :)
Średnio nowy, w pierwszej edycji WFRP już był ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Skavenblight pisze:
Asassello pisze:no to pewnie jest to jakis nowy wymysł twórców swiata Imperium i już :)
Średnio nowy, w pierwszej edycji WFRP już był ;)
no to w takim razie jest to wymysł tylko ludzi od RPG, w zaden sposob nie konsultowany z ludzmi od battla :)
Obrazek

ODPOWIEDZ