Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Azurix »

Czar rzucany na oddział jest rzucany na oddział. Postacie są pod działaniem, ale tylko do momentu gdy siedzą w tym oddziale, ponieważ są jego częścią, a jeśli opuszczą go, to czar pozostaje na oddziale i Maga nie obejmie :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Stan pisze:Strzał z Luminarka można rozpraszać jak każdy inny czar? Modlitwy kapłana też?

Można zamiast 10 łuczników do trzymania maga wystawić 10 karabinów, czy jest to kompletnie nieopłacalne? Na kartce strzelby wyglądają całkiem fajnie, a że mam te modele to myślałem coby jednak nimi grać zamiast używać do proxowania łuczników :P
1. Tak, luminarka i modlitwy można normalnie rozpraszać
2. To jest zdecydowanie nieopłacalne. Strzelcy są zdecydowanie nieskuteczni obecnie i nie mają takiej mobilności jak łucznicy
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Włącze się do dykucji, z moich gier wynika, że jeżeli jesteś bardziej nastawiony na kontrę i kawę to life jest super, jeżeli wolisz piechotę myślę, że lepszy jest light.

Sam jednak wolę grać na life.

Opat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: Opat »

Witam,co będzie lepsze na małe pkt (1,6k) przeciw DE, czołg i dwa działa, czołg działo i hebel czy dwa działa i hebel?
Reszta armii to magowie, bsb i kawaleria różnego rodzaju (nie, nie mam demigryfów)
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Na pewno czołg. Czołg jest dobry na wszystko. Do tego raczej działo i hebel (koniecznie z inżynierem).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Moim zdaniem czołg na małe pkt jest zbyt losowy i ja osobiście biorę jakieś 14 demisi ;] ciężką kawę bsb na pegazie , 0 magii 0 maszyn.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

A helena ma -1 za multiple shot ?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

wychwa pisze:A helena ma -1 za multiple shot ?
Nie rozpisując się zbytnio - nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

W podręczniku można inżynierowi czołgiście dać snajperkę, czy będzie mógł z niej strzelać nawet jeśli czołg się poruszy?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nie rozpisując się zbytnio - nie ma.
Wg RAI powinna mieć :wink: , ale wg RAW, na którym gra się, nie ma zasady multiple shot, więc nie ma kary zań.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Infernal Puppet pisze:
Nie rozpisując się zbytnio - nie ma.
Wg RAI powinna mieć :wink: , ale wg RAW, na którym gra się, nie ma zasady multiple shot, więc nie ma kary zań.
Może pytanie wyda się głupie dla niektórych ale co to jest RAI, a RAW?
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

RAI = rules as intended
RAW = rules as written
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czy konnego BSB można wrzucić do demisi? Czy ma to jakiś sens, czy lepiej trzymać go w konnych?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

można - nie ma to sensu -daje tylko tyle że Demisie rzucają 3 kośmi na brejka a traci Losa. Powinien siedzieć w kawalerii...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Witam. Przeglądałem dział rozpisek imperium i zastanowiła mnie jedna rzecz... Jaką role odgrywają detki (w 30/40 halabardach) w postaci 5 łuczników + czarodziej?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Za 35pkt masz oddział który odgina szarże i aktywuje różne niespodzianki przeciwnika (np. fanatyków). Można nim też zasłonić maszyny przed jakimś fastem.
Poza tym mając w halabardach kapłana który wymodli flaming atacks możesz łucznikami ściągnąć regenerację z jakiś modeli i wtedy strzelać z działa/helblastera.

Czy jeśli na koniec bitwy oba detechmenty są wybite ale główny oddział stoi to przeciwnik dostaje punkty za detechmenty?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Stan pisze: Czy jeśli na koniec bitwy oba detechmenty są wybite ale główny oddział stoi to przeciwnik dostaje punkty za detechmenty?
Tak
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Czy buffy rzucone na główny odział działają również na detachment'y?
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Nie, przenoszą się tylko modlitwy kapłanów.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Głupie pytanie, ale nie mam podręcznika źródłowego niestety i opieram się na innych danych, więc może najszybciej będzie zapytać tutaj:

Detachmenty już teraz normalnie wzbudzają paniki - jak każdy inny oddział?
Bo że supportowanej szarży nie mogą robić to już wyczytałem (choć dalej jestem w szoku).
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

ODPOWIEDZ