Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: misha »

@Dibo
zasady make my way nic nie mowia o ograniczeniach co do faktu wyjmowania modeli
mozesz robic make my way jesli masz kompatybilna podstawke, wiec jesli masz minotaura na 40tce a kozy maja 20 to jest ok

maksymalizacja jest na poziomie dostawiania szarży

imo nie mozesz zastapic 1 koziolka przez make my way, bo zmieniasz wowczas formacje, a to mozesz robic jedynie reformem po walce

co do supportow
RB mówi o 2nd rank, jeśli doom bull zajmuje 2 ranki to dalej nikt nie zrobi supportow
uwzględniając np kozią hordę i doom bula w środku, masz 3 szeregi do supportow, mimo, że heros zajmuje 2 szeregi to będący za nim w 4 szeregu model nie wykona ataku (mimo, że modelowo jest 3 w kolejce)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

1. Czy na template od upadającego giganta przysługuje bohaterom "Look out Sir!" ?
2. Czy pojedynczy model przeciwnika może zrobic po rundzie walki reform zmieniający miejsce w którym stał (center of the unit) przy dużej podstawce wroga jeśli nie zwiększa tym ruchem ilości wrogich modeli z którymi stał w styku?

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

1, Tak, pod warunkiem, że spełniasz normalne wymagania do zrobienia LOS :)

2. Kiedyś było coś takiego jak zakaz ,,slide'u" oddziałem, ale nie wiem czy jest dalej, bo to była zasada na DMP, którą stworzyli sędziowie.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

1.Jak dziala treason of tzeenth i 0 z deatha, co z liderka przy rzucaniu i obrywaniu snajpy?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

najlepiej jak może dzięki (baczność!) Świętej Liście Sędziowskiej (spocznij!)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Dymitr pisze:najlepiej jak może dzięki (baczność!) Świętej Liście Sędziowskiej (spocznij!)
Ja się pod tym nie podpisywalem.

A w ETC FAQ zrobili normalny ruling:
Q: What Leadership value do you use with regards to Spirit Leech?
A: The highest written Leadership value within the unit or on a model with Inspiring Presence in range. No modifiers from Standard of Discipline, Doom & Darkness or similar.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Czemu w takim razie nie zostanie to ujednolicone? Są za tym jakieś poważne przeslanki?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Polaczki cebulaczki muszą mieć wszystko po swojemu :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Furion pisze:
Dymitr pisze:najlepiej jak może dzięki (baczność!) Świętej Liście Sędziowskiej (spocznij!)
Ja się pod tym nie podpisywalem.

A w ETC FAQ zrobili normalny ruling:
Q: What Leadership value do you use with regards to Spirit Leech?
A: The highest written Leadership value within the unit or on a model with Inspiring Presence in range. No modifiers from Standard of Discipline, Doom & Darkness or similar.
przecież doskonale wiesz jak i dlaczego zostało to na naszych usciśleniach zrobione. Powyższy ruling wcale nie wyklucza działania Treasona w sposób WŁAŚCIWY
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Jaka ilość pięter w budynku jest przyjmowana na turniejach? Czyli właściwie chodzi mi o to, ile max modeli może strzelać z budynku?

Strzelając do harcowników znajdujących się w budynku, wciąż jest kara -1 do trafienia?

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Dwa piętra.

Nie masz -2 za hard cover. Jednostka w domku nie posiada formacji, a więc nie ma -1 za skirmish. Tak samo bonusu za szeregi itp
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Skirmisz to zasada specjalna jednostki, wiec powinna dzialac

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Skirmish w budynku działa.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Dymitr pisze:najlepiej jak może dzięki (baczność!) Świętej Liście Sędziowskiej (spocznij!)
Ja się pod tym nie podpisywalem.
ja tyz nie.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Shino pisze:
Furion pisze:
Dymitr pisze:najlepiej jak może dzięki (baczność!) Świętej Liście Sędziowskiej (spocznij!)
Ja się pod tym nie podpisywalem.
ja tyz nie.
No i gdzie wylądowaliście? :D

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy do Warda ze Scroll of Shielding dolicza się MR?

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jak najbardziej tak.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Są jakieś ograniczenia przy "stawianiu" magicznego wiru? Chodzi mi o ten pierwszy moment, kiedy templatek ma być ustawiony w przedniej strefie maga. Na przykład może dotykać modelu przeciwnika? Innego sprzymierzonego? Modeli z którymi jest w walce on, lub jego unit itp. Nie widzę nic w podręczniku, tylko to info, że ma być w strefie przedniej i stykać podstawki.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Gdzieś w podręczniku było napisane, że przykładając wzornik nie możesz intencjonalnie przykrywać swoich modeli. Co innego jak stanie się to losowo, np. zniesie strzał z katapulty.

Pozdrawiam
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

FAQ mówi, że vortexy mogą własne oddziały zjadać, to co piszesz nie obowiązuje do nich

ograniczenia sa jakie w RB, nic więcej, kładź jak ci się podoba chyba, że opis czaru mówi inaczej
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ