Bulgot - HE

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Re: Bulgot - HE

Post autor: Sevi »

Nie wierze że jesteś początkujący :shock:
Świetne malowanie (chociaż zupełnie nie mój schemat kolorystyczny HE) Orzełek wyszedł Ci zajebisty =D>
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

daj prosze przepis na malowanie pierza orełka. Moze niedlugo gryfa se machne, a te kolory sa super!

Swordmaster jest przekozacki, natomiast łucznik zdecydowanie odstaje. Jego płaszcz i alladynki potrzebują więcej kolorytu i rozjasnien

Pozdrowienia dla Twojej lubej, i dziadka takoż
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Świetne modele =D> , powiedz jak malujesz złoty?

Bulgot
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Bulgot »

Naviedzony pisze:BARDZO dobra kolorystyka Mistrza Miecza. Z kolei łucznik wyszedł poniżej Twoich możliwości (albo zdjęcie przekłamuje), bo błękitny wygląda na niecieniowany albo cieniowany za słabo. Tak czy inaczej klejnoty i skóra jako rzeczesz fantastyczne!
Aha i fajne podstawki. :)
Że jest cieniowany to jak sądzę widać. Aparat zmniejszył kontrasty, myślę że muszę jeszcze pokombinować, przypuszczam że to kwestia zastosowania czarnego tła. Mimo wszystko uznałem że masz rację :D i pogłębiłem cieniowanie. Dziś pogoda z tego co widzę na to nie pozwoli ale zrobię zdjęcia na innym tle i wrzucę kiedy już aura za oknem się poprawi.
JochnyWalker pisze:daj prosze przepis na malowanie pierza orełka. Moze niedlugo gryfa se machne, a te kolory sa super!
pióra ciemne:
baza: khemri brown
przejście do bestial brown (w kierunku do nasady lotki, obrys pióra ma zostać khemri brown)
Całość potraktowana washem gryphone sepia, niektóre miejsca dodatkowo przyciemnione devlun mud
kreseczki na piórach- palomino gold

pióra jasne:
baza: denheb stone
przejście do khemri brown (w kierunku do nasady lotki, obrys pióra ma zostać denheb stone)
Całość potraktowana bardzo delikatnie washem badab black w odpowiednich miejscach
kreseczki na piórach- skull white
Slayer pisze:Świetne modele =D> , powiedz jak malujesz złoty?
Wziąłem przepis powtarzający się w tutorialach w sieci:

baza: tausept ochre
rozjaśnienia: palomino gold (reaper)
dalsze rozjaśnienia: buckskin pale (reaper)
na końcu przyciemniam washem devlun mud (2-3 warstwy)

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Bulgot pisze:
JochnyWalker pisze:daj prosze przepis na malowanie pierza orełka. Moze niedlugo gryfa se machne, a te kolory sa super!
pióra ciemne:
baza: khemri brown
przejście do bestial brown (w kierunku do nasady lotki, obrys pióra ma zostać khemri brown)
Całość potraktowana washem gryphone sepia, niektóre miejsca dodatkowo przyciemnione devlun mud
kreseczki na piórach- palomino gold

pióra jasne:
baza: denheb stone
przejście do khemri brown (w kierunku do nasady lotki, obrys pióra ma zostać denheb stone)
Całość potraktowana bardzo delikatnie washem badab black w odpowiednich miejscach
kreseczki na piórach- skull white


Bóg zapłać, dobry człowieku
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Fajnie te modele wychodzą, bardzo staranne i czyste malowanie. Zastanawia mnie tylko ile wytrzymasz takiego malowania ;) Drugą rzeczą która mi się w oczy rzuciła to zdjęcia. Wychodza bardzo dobrze, bez żadnych prześwietleń itd. Możesz zdradzić jakim aparatem je robisz, bo obecnie porównuję różne modele przed zakupem?

Bulgot
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Bulgot »

Łucznik po poprawkach (zdjęcie przy sztucznym oświetleniu, chyba jednak zostanę przy świetle dziennym, za to szary T-shirt zamiast czarnego na podkład - strzał w 10tkę, prawdę mówią Ci co twierdzą że to ma znaczenie):
Obrazek
Obrazek
Skaven pisze:Fajnie te modele wychodzą, bardzo staranne i czyste malowanie. Zastanawia mnie tylko ile wytrzymasz takiego malowania ;) Drugą rzeczą która mi się w oczy rzuciła to zdjęcia. Wychodza bardzo dobrze, bez żadnych prześwietleń itd. Możesz zdradzić jakim aparatem je robisz, bo obecnie porównuję różne modele przed zakupem?
W tej chwili do pomalowania leży setka figurek, pewnie na końcu dojdzie jeszcze jakiś smok do tego. Całość zamierzam malować jakieś 2 lata, jak to pójdzie zobaczymy, dużo będzie zależało od lubej - np. łuski mistrza miecza (washe i rozjaśnienia) robiła właśnie ona. Wiadomo, jak się wkręci to pójdzie 2 razy szybciej :wink: .

Co do zdjęć. Robię je kompaktem: Sony DSC-H10. Lubię ten aparat, ma dobrą stabilizację obrazu i autofokusa. Przydaje się to przy strzelaniu sytuacyjnych zdjęć z ręki na wakacjach. Ale prawda jest taka, że przy robieniu zdjęć figurek w grę wchodzą tylko ustawienia manualne. Ważne jest też tło bo automatyka aparatu (to jest kompakt więc ten tryb manualny to taki nie w pełni jest) zupełnie inaczej działa w zależności od koloru tła. Na początku miałem straszne problemy z uzyskaniem rzeczywistych barw. Generalnie - trzeba pokombinować z ustawieniami.
do tego najtańszy statyw, samowyzwalacz i dobre światło. Robię przynajmniej 10 zdjęć przy różnych ustawieniach i coś wybieram. Bez Gimpa chyba jeszcze ani razu się nie obeszło (korekcja nasycenia poszczególnych barw celem przybliżenia kolorów do rzeczywistych, korekta jasności).

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No! Teraz jest na Twoim poziomie. ;)

Bulgot
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Bulgot »

Witam, musiałem sobie zrobić dłuższą przerwę ale coś tam wymęczyłem:
Obrazek
poprawiłem również pelerynkę magowi, nawet jestem efektem usatysfakcjonowany :) :
Obrazek
powyższe zdjęcia (w szczególności mam na myśli turkus u swordmastera) w końcu oddają rzeczywistą kolorystykę modeli i chyba już nauczyłem się taki efekt na zdjęciach uzyskiwać (każdorazowo w procesie długotrwałym i bolesnym :D )
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Znakomite malowanie. Masz charakterystyczny styl. :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Świetnie malujesz =D>
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Noire
Mudżahedin
Posty: 245

Post autor: Noire »

Zgodzę się z Naviedzonym masz swój styl i jest to świetny styl.
PK w sumie jest takie samo jak PVP tylko jesteś czerwony i wszyscy chcą Cię zabić

Bulgot
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Bulgot »

Dziękuję :), choć nie wiem czy można to nazwać własnym stylem. Z pewnością obrałem określony schemat kolorystyczny i staram się go trzymać chociaż coraz bardziej korci, żeby momentami zaszaleć :lol2:

Schemat kolorystyczny nie jest zresztą oryginalny. Wzorowałem się w dużej mierze na tym co zrobił Volomir
http://volomir.blogspot.com/2011/07/hig ... guard.html
stosując techniki dostępne dla początkującego i starając się nie próbować kopiować jego schematu w 100%.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kurde, chciałbym umieć sadzić takie równe krechy, jak Ty na sztandarze. Malowanie trzyma poziom , nie ma co =D> .

Bulgot
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Bulgot »

smiejagreg pisze:Kurde, chciałbym umieć sadzić takie równe krechy, jak Ty na sztandarze. Malowanie trzyma poziom , nie ma co =D> .
Myślę że tajemnica polega na tym że trochę oszukuję :P . Używam do tego syntetycznych mag-poli 002 które mają krótkie i sztywne włosie a figurkę kładę zamiast trzymać ją w ręce. Dzięki temu rysuje się prawie jak ołówkiem :) .

Obiecałem sobie, że nie będę Was na razie męczył pojedynczymi figsami ale skoro już zrobiłem zdjęcia...
Obrazek
Obrazek
natomiast teraz to już nie ma zmiłuj się, następny wpis dopiero jak skończę 6 SM... ależ mi to idzie jak krew z nosa :?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Bardzo fajne malowanie, oczy świetnie wyszły...

twarzorekpl
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: twarzorekpl »

Ranisz mnie swoją skromnością :mrgreen:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jest świetny!

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Nekromacja po całości.

Malowanie gładkie, płynne i świetna kolorystyka.
Pozostaje czekać na kontynuacje wątku.

ODPOWIEDZ