Ogry 1200

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Fausstt
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Ogry 1200

Post autor: Fausstt »

Początek przygody z ogrami i pierwsza rozpiska liczę na pomoc w poprawieniu jej :)

Firebelly
General
Magic Level 2
155.0 pkt

Bruiser
Great Weapon
Battle Standard
Heavy Armour
145.0 pkt

Ironguts x6
FCG
Look out Gnoblar
Gleaming Pendant
298.0 pkt

Gnoblars x10
Gnoblar Trappers
Mantlets
60.0 pkt

Maneaters x5
Poisoned Attacks;
Sniper;
Brace of Ogre Pistols (x5);
Light Armour
FCG
340.0 pkt

Sabretusk Pack
21.0 pkt

Ironblaster
170.0 pkt

Models 25
Cost 1189 pkt

Jako, że to jest moja pierwsza rozpiska prosiłbym bardziej o porady z lekkim wyjaśnieniem :). Narazie założenie jest by dać Firebelly do Maneatersow a Bruisera do Irongutsow. Jest to narazie rozpiska na bazie samego Army Buildera więc bez przedmiotów z podręcznika lecz myślę, że z Waszą pomocą sukcesywnie będę poprawiał rozpiskę oraz uczył się dalej :)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, o 20:33 przez Fausstt, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
B0BER
Mudżahedin
Posty: 316

Post autor: B0BER »

Dałeś 11 broni 4 minaterom, daje się tyle ilu ich jest w tym wypadku 4 :) Zmień to dając 5 typków z 5 pistoletami i dispel scrolla na firebellego zabierajac mu dodatkowa bron. Wtedy rozpa wydaje się bardzo dobra.
pozdro

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dodatkowa broń na firebellym jest całkiem dobra, zawsze jeden atak więcej i można gdzieś regenkę zdjąć zanim uderzą gutsi. Ale fakt, scroll warto by jakoś wcisnąć.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Wszytsko fajnie ale hero też ma 25%

Awatar użytkownika
ciolek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciolek »

kubencjusz pisze:Wszytsko fajnie ale hero też ma 25%

o ile cyferki mnie nie mylą to 299 (Firebelly 157 + Bruiser 142) z 1200 to w dalszym ciagu nie jest więcej niż 25% :)

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

To do rachunku dodaj proponowanego dispell scrolla i zobaczymy czy się zgadza ;)

Fausstt
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Fausstt »

Więc żeby dołożyć dispel scrolla i zmieścić się punktowo musiałbym zdjąć 2 lvl z firebellego co chyba niezbyt się opłaca.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Na te punkty lepiej zrezygnować z BSB, a dać Gleaming Pennant na głównym klocku :)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

BSB musi być i lepiej dać mu GW wg mnie.
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Fausstt
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Fausstt »

czyli wg ciebie lepiej mieć bsb niż wyrzucić go i dać dispell scrolla? gw? co to ? :)

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Grałem dziesiątki bitew na małe punkty i jak się jest ogranym to brak bsb nie boli. GW - Great weapon.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Fausstt
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Fausstt »

hmm to teraz sam nie wiem :) nie jestem ograny więc lepszy byłby bsb lecz przy armiach magicznych bez dispell scrolla będzie ciężko :) no cóż spróbuję najpierw z bsb a potem ze scrollem i zobaczymy :)

Rozpiska poprawiona w 1 poście. Myślę, że będzie dobrze :) Zostało 11 pkt da rade coś za to jeszcze wcisnąć?

Awatar użytkownika
ciolek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ciolek »

kubencjusz pisze:To do rachunku dodaj proponowanego dispell scrolla i zobaczymy czy się zgadza ;)
fakt, mój błąd :p

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Fausstt pisze:hmm to teraz sam nie wiem :) nie jestem ograny więc lepszy byłby bsb lecz przy armiach magicznych bez dispell scrolla będzie ciężko :) no cóż spróbuję najpierw z bsb a potem ze scrollem i zobaczymy :)

Rozpiska poprawiona w 1 poście. Myślę, że będzie dobrze :) Zostało 11 pkt da rade coś za to jeszcze wcisnąć?
Jak masz BSB (re-roll Ld) to niepotrzebujesz Gleaming Pedant. Zamieniłbym na Standard of Discipline, to da Ci +1 Ld i dużo większą stabilność.

ODPOWIEDZ