DreamPainting Studio - galeria prac

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Re: Mazanie Damika 17.09 Niespodzianka!

Post autor: MlSlEK »

Andrut całą aferę kręcisz, bo z kontekstu wynika że jesteście znajomymi. Mnie nie dane jest znać wiek piszącego posta.

Damik. Prosta rada jest taka, by wkładać maksimum możliwości w to co się robi. Sam nie jestem żadnym pro malarzem, ale nie zarzucę sobie lenistwa w malowaniu. Zawsze maluję najlepiej jak umiem i stąd nie rozumiem podejścia odwrotnego w postaci speedpaintingu. Cały efekt tej figurki psują włosy. Są malowane "mokrym" drybrushem albo wręcz grubą warstwą gęstej, mokrej farby.

Możesz malować coś szybko na stół zostawiając sobie furtkę na przyszłość. Lepiej będzie położyć biały podkład i czerwień na włosy i zostawić tak do czasu aż będziesz mógł posiedzieć dłużej nad figurką. Hobby to nie wyścigi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

@Iddqd

Kto Ci powiedział, że nie chcę się rozwijać : )? Robię to kiedy tylko mam czas. Są modele, które maluję ok 1h, są które maluję 1dzień, a są takie które maluję od kilku tygodni, bo chcę się do nich bardziej przyłożyć.
Widzisz coś złego w Speedpaintingu? Ja wręcz przeciwnie... Całej armii na swój poziom malować nie będę, więc jest to JEDYNIE nauka szybkiego malunku... Przepraszam, ale 4-6 lat nad armią siedzieć nie będę... Jestem malarzem, który się stara - tu mnie obrażasz. Powiedz mi proszę, gdzie jest element niechlujstwa? Bo jak rozumiem chodzi o włosy, które powinny być czerwone? No chyba, że samo użycie słowa "Speedpainting" nim jest... Wg. tego drybrush jest czymś niedopuszczalnym!

Basia to był jeden wielki eksperyment. Włosy nie miały być czerwone, lecz rude. Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, nieprawdaż?

Nie uważam, że moje figurki są słabo pomalowane... Ja tego bym o twoich nie powiedział, a że mój poziom malowania jest nieco wyższy, to b. przepraszam, ale nie mogę się z Tobą zgodzić.

Wiem, wiem... Jestem zadufany w sobie i nie dopuszczam krytyki.. Na pewno ktoś z was sobie tak pomyśli, ale określenie, że modele z użyciem różnych technik są słabo pomalowane, ale wash, drybrush i warstwa highlightów jest złotem lekko irytuje...

I ludzie... Czemu oceniacie całą galerię pod względem jednej pracy??

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotki ostatniego dzieła - assassin DE

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Po pierwsze - trochę kiepskie fotki, myślę, że ten figs zasługuje na lepsze - można by wtedy dokładnie obczaić płaszczyk.
Po drugie - świetna twarz =D> =D> =D> .

Awatar użytkownika
Andrut
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Andrut »

Słabo naświetlone foty. Nie wiem czy to skończony model, czy WIP, w każdym razie:
-metaliki trochę płaskie, szczególnie złoto, możesz je spróbować zwashować i potem wyciągnąć mocniej. To samo ostrza.
-fiolet też strasznie płaski
-płaszczyk wydaje się bardzo porządny, nie mniej jednak- prasim o lepsze foty
-maska bardzo w porzo, ryjek to samo
Póki co, bardzo solidne malowanie.
Skaven: W/D/L 2/0/1

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

O Boiu, Boziu....
Maziałem mało, ale pomaziałem to i myślę, że się pochwalę :)) Co myślicie? ;) Termi GK:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Struna
Wałkarz
Posty: 99

Post autor: Struna »

Fajne termosy, ale mam kilka uwag:

-standardowe zażalenie do Ciebie o kontrast ;D Jak nie lubisz mocnych cieni to ciągnij rozjasnienia na większej powierzchni i kończ na o wiele jasniejszym kolorze niż teraz
-pancerze są fajnie pomalowane, ale aż proszą się o kilka glejzów. Z true metalowymi jest super zabawa. Bierzesz sobie ciemny brąz, ciemną czerwień, fiolet i nakładasz na pancerz mieszanki tych kolorów. Zakreslasz cienie tylko bardzo ciemnym brązem do czerni, rozjasnienia niebieski glejz i masz zajebisty metalik
-OSL niestety malowany na odwal, przydałoby sie to poprawić ;p
-zrób koniecznie krawedziowanie i poodzielaj elementy od siebie czarna farbka
-błagam Damik zrób coś z tymi podstawkami, zrób nowe na wypasie (np. Lawa- masz fajny tutek na stronie ctana) albo wrzuć na te podstawki trawkę, kartki, bitsy whatever, byle żeby nie były takie nudne ;p

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Trochę słabo oświetlone te figsy są - dużo cienia, nie wiadomo, czy z oświetlenia, czy z malowania. Broń wygląda fajnie, srebrny metalik trochę płaskawy, ale może to wina fotek...

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Obrazek

Taki tam wipek Goblinowego shamana.. Musicie mi wybaczyć słabe fotki :c Robione Iphonem jednak nie są takie ładne, jak myślałem, że powinny być.
Może coś widać, może nie..

Tak btw mój wipek executionera stylizowany na starsza wersję (nowe mi się nie podobają).. Malowanie wip oczywiście + kilka innych rzeczy (nadlewki, ubytki). Ale co myślicie? :) Docelowo 30 ma ich być
Obrazek

+ jeszcze konwersja pieszej magiczki (model ze smoczka :) )
Obrazek

Co myślicie? :)
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2014, o 20:00 przez Damik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Obrazek

Smoczełę jeszcze wip

Sorka za rozjechanie forum :oops:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Myślę, że panienka wyszła Ci znakomicie. Smok jest słabo sfotografowany, więc nie wiem, co oceniam, jak na niego patrzę. Wolę się wstrzymać do czasu lepszych fotek.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Na razie dobrze idzie...

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Malujesz wspaniale ale zdjęcia robisz chyba żelazkiem stary... Jak będą lepsze zdjęcia to będzie o nieeebo lepiej!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Zdj robione na szybkiego IPhonem, ponieważ znajomy chciał go zobaczyć ;) Jak skończę, wstawię lepsze focisze

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Obrazek

Dzisiaj taka foteczk smoczełła, od tyłu ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Sorka za rozjechanie forum i co? Nic z tym nie robisz. Nie cierpię wchodzić do galerii, w których forum rozjeżdża się koszmarnie. Świadczy to tylko i wyłącznie o właścicielu galerii...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Smok natomiast też świadczy o właścicielu galerii i to bardzo dobrze. :)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ksidełka śliczne =D>
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

smiejagreg pisze:Sorka za rozjechanie forum i co? Nic z tym nie robisz. Nie cierpię wchodzić do galerii, w których forum rozjeżdża się koszmarnie. Świadczy to tylko i wyłącznie o właścicielu galerii...
Powiedz mi jak mam to naprawić, a zrobię to :P Nie trzeba być tak oschłym

@Naviedzony Dzięki :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Spoko. Gdzieś w necie trzymasz tę felerną dużą fotkę, jak i pozostałe. Trzeba znaleźć tą fote i zmienić jej rozmiar. Ja np. trzymam foty w Photobuckecie. Tam można spokojnie resizować foty, bez korzystania z jakichś innych aplikacji. Myślę, że ta, gdzie Ty gromadzisz zdjęcia tez taka opcja będzie. Trzeba wybrać opcje Resize, czy jak tam będzie się nazywac i zmienić rozmiar foty np. na 900 x 8700 pixeli, czy dowolnie w tych okolicach. Jeśli nie będziesz zmieniał umiejscowienia fotki, a tylko ja zresizujesz, powinno się automatycznie poprawić na forum :wink: ...

ODPOWIEDZ