Czym zastępujecie figurki (konwersje, inne firmy itp.) ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Re: Czym zastępujecie figurki (konwersje, inne firmy itp.) ?

Post autor: raat »

ktoś może mi powiedzieć jak wysoki od podstawki do czubka głowy oraz jak szeroki jest GUO? zamierzam spróbować z modelem swamp trolla do warmachine (podobna poza), ale nie wiem, czy nie będzie za mały

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

raat pisze:ktoś może mi powiedzieć jak wysoki od podstawki do czubka głowy oraz jak szeroki jest GUO? zamierzam spróbować z modelem swamp trolla do warmachine (podobna poza), ale nie wiem, czy nie będzie za mały

Wysokosc to nie problem bo GUO z Cytdali jest ok 3x mniejszy niz z ForgeWord a to sa oficjane figurki GW. Wazniejsze jest czy
miesci sie na podstawce 50x50 i czy wyglada w miare OK.

Obrazek

Niestety cena jest dosc bolaca kwestia.
Cytadela to 175zl (drugi od prawej)
ForgeWord to 107f czyli 535zl (pierwszy od prawej)

Roznica jest znaczna.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2014, o 13:04 przez Tirit, łącznie zmieniany 1 raz.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

O.O Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że on jest TAKI byczy!

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Naviedzony pisze:O.O Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że on jest TAKI byczy!
Widziales Bloodthistera? to sa jaja dopiero:

Obrazek

Obrazek
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

pytam o wysokość, bo model z którego będę robił konwersję, to SWAMP TROLL

Obrazek

kosztuje w Polsce 60-75zł, tylko pytanie, czy nie będzie zbyt kurduplowaty. Dzięki za fotkę pokazującą skalę, bo widzę że może będzie pasować, ale mimo wszystko przydałaby mi się wysokość do głowy (nie z bronią), bo nigdy modelu na oczy nie widziałem i nie potrafię sobie zwizualizować ;)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niezłe te bydlaki FW robi.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Troll stoi na 40mm podstawce, GUO na 50mm. Moze byc troche maly ale na upartego da rade chociaz dla mnie on jest zbyt
"trollowy". Troche bys musial nad nim popracowac z GS (dodac troche babli, ran, macek i koniecznie bron). Zawsze mozesz
sprobowac poszukac na allegro/ebuy jakies uzywane GUO ktore bedzie cena podobna do trolla.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Mam tego trolla i on się nie mieści na tej czterdzeistce (wystaje kilka mm) a GUO ze zdjęć GW mimo wszystko ma trochę luzu przy krawędziach, dlatego daje mi to podstawy, żeby coś z nim pokombinować ;) boję się jednak, że będzie za niski, ale jeśli wysokość byłaby ok, to się doklei jakiś mieczyk/łańcuch w łapę i pokombinuje z bitsami od abomki skavenów z wyglądem :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Bo to są exalted greater demons :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

http://store.wargamingtrader.com/item/jf61
Co powiecie o takiej alternatywie Daemon Princa?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Fajny... ale jakich rozmiarów on jest ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Approx 50mm high
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Witam czy mając armie cała w klimacie nurgla [ nie koniecznie z zasad i nazw ] przeszło by takie coś na turnieju ? :mrgreen:
Np.
Guo/Dp nurgle - konwersja
Plaguebaerers - orginal
bestie
drony
oraz rzeczy z innych marków ale z wygladem ala nurgl :
furie - nurglinki na dyskach lub ze skrzydłami
pinki 2x - jako nurglingi
działo khorna przerobione na działo nurgla
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale zdjęcia daj :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Takie ludki jako pinki
Obrazek
To na działo [ po przeróbkach itp. ]
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod900158a
Takie coś jako furie
http://naforum.zapodaj.net/63edf31f3ce0.jpg.html
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

Na moje większość by uszła, tylko te nurglingi robiące za pink horrory nie wyglądają za różowo ;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Chodzi o to że wszystko ma wyglądać na nurgla np. obsługa od skull canonoa to plaguebearersi wiec i pinki zielone :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

zrozumiałem koncept, ale pytałeś jak to mogłoby być przyjęte w grze ;)

moim zdaniem może jak trafisz na oppa, który nie zna demonów, to może być wtedy mylące dla niego, że grasz modelami nurgla z markiem tzeencha/khorna

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Wszystko oprócz tych pinków daje radę. I nie chodzi o to, że nie są różowe, tylko o to, że konwersja/model alternatywny musi oddawać istotę tego, co zastępuje. Istotą pink horrorów jest to, że to oddział czarujący, a więc to co nam zaprezentowałeś kompletnie pod to nie podpada. W tej chwili są to po prostu nurglingi na podstawkach 25x25. Patrzę na to i widzę nurglingi, ewentualnie plagusy. Nigdy bym się nie domyślił, że mają robić za pink horrory, gdybyś o tym nie napisał. Przypominają pink horrory w tym samym stopniu, w jakim przypominają demonetki i bloodlettersów. Czyli w ogóle. Dodaj jakieś płomienie, dużo rozbłysków, OSLe, coś co sprawi, że patrząc na ten oddział będzie się wiedziało od razu, że to pink horrory. Albo nie wystawiaj pink horrorów, skoro armia ma być Nurgle'a, tak byłoby najlepiej. :P Mono-armia, to mono-armia, Nurgle akurat nie narzeka na brak powera.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Naviedzony pisze:Wszystko oprócz tych pinków daje radę. I nie chodzi o to, że nie są różowe, tylko o to, że konwersja/model alternatywny musi oddawać istotę tego, co zastępuje. Istotą pink horrorów jest to, że to oddział czarujący, a więc to co nam zaprezentowałeś kompletnie pod to nie podpada. W tej chwili są to po prostu nurglingi na podstawkach 25x25. Patrzę na to i widzę nurglingi, ewentualnie plagusy. Nigdy bym się nie domyślił, że mają robić za pink horrory, gdybyś o tym nie napisał. Przypominają pink horrory w tym samym stopniu, w jakim przypominają demonetki i bloodlettersów. Czyli w ogóle. Dodaj jakieś płomienie, dużo rozbłysków, OSLe, coś co sprawi, że patrząc na ten oddział będzie się wiedziało od razu, że to pink horrory. Albo nie wystawiaj pink horrorów, skoro armia ma być Nurgle'a, tak byłoby najlepiej. :P Mono-armia, to mono-armia, Nurgle akurat nie narzeka na brak powera.
Na duże pk. mało kiedy myślę o pinkach ale na małe pk. zawsze się przydadzą :D
Mam pomysł ... dorobię z gs płomyki na ich rękach i osl z oczu... wtedy by było ok ? :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ