Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

nie.
strzela sie i tak w momencie deklaracji szarzy, jednak w rezultacie mamy wirtualny strzal gdyz odbywa on sie w momencie gdy oddzial szarzujacy jest w zasiegu (czyli najpierw strzelamy a pozniej przestawiamy szarzujacych)
poniewaz sa to templatki to strzela sie max do dwoch modeli. gdyz tylko tyle modeli styknie sie krawedzia podstawki z brzegiem templatki.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Morsereg pisze:nie.
strzela sie i tak w momencie deklaracji szarzy, jednak w rezultacie mamy wirtualny strzal gdyz odbywa on sie w momencie gdy oddzial szarzujacy jest w zasiegu (czyli najpierw strzelamy a pozniej przestawiamy szarzujacych)
poniewaz sa to templatki to strzela sie max do dwoch modeli. gdyz tylko tyle modeli styknie sie krawedzia podstawki z brzegiem templatki.
Biorąc pod uwagę, że rzecz miała być uściślona (wystarczy zerknąć w sędziowski rynsztok) byłbym ostrożny z formułowaniem kategorycznych porad w tej materii.

Poza tym skąd pomysł, że z templatki S&S robi się do maks 2 modeli?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

A co gdy szarżujący jest w zasiegu templatki w momencie deklaracji? to ciekawe. Wg mnie sama sprawa steam guna powinna byc jasna o tyle o ile gyros poprostu nie może wykonac reakcji S&S tak samo jak flame cannon. Inna sprawa się tycze granatów od Ironbreakersów, oni powinni mieć możliwość wykorzystania ich w sensowny sposób. W sytuacji innej niz S&S nie widze na nich zastosowania.
"jak na 4+ to 50%
i Gąszczowi trzeba na działo na 2+ żeby wiedział że ma 83% a nie 0,000001% "

Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Dla mnie głupotą jest nawet dopuszczanie myśli, że steam gun może zrobić S&S .

Co do granatów, to kładziesz template na oddziale, tak aby zmaksymalizować ilość modeli w oddziale.

Żadnej wielkiej filozofii. Wszystko proste i logiczne.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Danrakh pisze: Poza tym skąd pomysł, że z templatki S&S robi się do maks 2 modeli?
bo S&S robi sie w momencie gdy oddzial wejdzie w zasieg broni. w tym momencie templatki nie mozesz polozyc na oddziale. w zasiegu jest w momencie gdy krawedz podstawki styka sie z krawedzia templatki. tak mozesz dotknac max dwa modele.
no chyba, ze jest sytuacja taka o jakiej wspomnial Gąszczu. oddzial szarzujacy juz sie znajduje w zasiegu templatki.
Biorąc pod uwagę, że rzecz miała być uściślona (wystarczy zerknąć w sędziowski rynsztok) byłbym ostrożny z formułowaniem kategorycznych porad w tej materii.
poprawilem kolege lividusa na czym stanela rozmowa. z tym, ze tam mowili o tym, ze mozna trafic tylko jeden model. jednak mozna polozyc templatke w taki sposob by zetknela sie z dwoma modelami. nawet jesli maja sie stykac tylko krawedziami.

na LSie nic na ten temat nie widzialem. czyli ta informacja musiala mi umknac w gaszczu informacji.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Na ten moment moje zdanie jest takie:
Stand & Shoot wymaga missle weapon (zgodnie z rulebookiem). Steam gun to nie missle weapon.
Co do granatów - Stand & Shoot wykonujemy w momencie kiedy cel znajdzie się w maksymalnym zasięgu broni. W tym wypadku jako maksymalny zasięg rozumiem moment, kiedy można położyć template na oddziale stanowiącym cel w taki sposób, że 9mm środek template'u w całości będzie znajdował się na najbliższym modelu. W tym wypadku oznacza to brak maksymalizacji liczby trafionych modeli.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

panterq pisze: Steam gun to nie missle weapon.
Czym w takim razie jest steam gun? :)
I pytanie pomocnicze: czy treeman może z tych swoich szyszek/korzeni ostrzelać szarżę? (pytam bo nie wiem). Jeśli tak, to znaczy że ma missile weapon? Taki karabin z drewna?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Treeman ma to w FAQ jak dobrze pamiętam, że może zrobić S&S szyszkami.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

panterq pisze:Na ten moment moje zdanie jest takie:
Stand & Shoot wymaga missle weapon (zgodnie z rulebookiem). Steam gun to nie missle weapon.
Co do granatów - Stand & Shoot wykonujemy w momencie kiedy cel znajdzie się w maksymalnym zasięgu broni. W tym wypadku jako maksymalny zasięg rozumiem moment, kiedy można położyć template na oddziale stanowiącym cel w taki sposób, że 9mm środek template'u w całości będzie znajdował się na najbliższym modelu. W tym wypadku oznacza to brak maksymalizacji liczby trafionych modeli.
Morsereg natchnął mnie do spojrzenia w podręcznik. Zasady strzelania z katapult sugerowałby jednak, że big hit nie ma tu nic do rzeczy - wzornik kładzie się w całości w zasięgu broni a nie tylko dziurkę. Innymi słowy w przypadku S&S z bombek należałoby przyjąć, że oddział jest w 8" zatem postawisz wzornik tylko tak, żeby się stykał z oddziałem. Co do żyrkowej łezki, to abstrahując od kwestii czy steam gun jest missile weapon czy też nie (co pewnie i tak zostanie sFAQowane/uściślone), zasięg tej broni to "n/a". Co w gruncie rzeczy uniemożliwia wykonanie S&S bo oddział szarżujący zwyczajnie nie jest w stanie wejść w zasięg.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Tutaj do gry dołącza FAQ GW:

Kod: Zaznacz cały

Page 114 – Stone Throwers, Firing a Stone Thrower.
Change “[...]place it anywhere completely within the war
machine’s line of sight,[...]” to “[...]place it anywhere with the
central hole within the war machine’s line of sight,[...]” in the
first sentence
Zgodnie z tym liczy się środek template'u, a nie cały placek. Stąd moja interpretacja.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

czekamy więc na zdanie LS, dla mnie w sumie nie jest to jakis duży problem bo i tak nie korzystam z granatów , ale kto wie, jesli w rekacji na szarżę mozna by było złapać 21 modeli z S3 było by ciekawiej, elfOWIE - gińcie ! ;)
"jak na 4+ to 50%
i Gąszczowi trzeba na działo na 2+ żeby wiedział że ma 83% a nie 0,000001% "

Obrazek

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

panterq pisze:Tutaj do gry dołącza FAQ GW:

Kod: Zaznacz cały

tekst FAQ
Zgodnie z tym liczy się środek template'u, a nie cały placek. Stąd moja interpretacja.
O widzisz, tak mi się wydawało przed sprawdzeniem w RB, że liczy się dziurka, ale podręcznik mnie oszukał :mrgreen:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

panterq pisze:Tutaj do gry dołącza FAQ GW:

Kod: Zaznacz cały

Page 114 – Stone Throwers, Firing a Stone Thrower.
Change “[...]place it anywhere completely within the war
machine’s line of sight,[...]” to “[...]place it anywhere with the
central hole within the war machine’s line of sight,[...]” in the
first sentence
Zgodnie z tym liczy się środek template'u, a nie cały placek. Stąd moja interpretacja.
podoba mi sie to.
i jak najabardziej ma to sens :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Stundstorm
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Stundstorm »

Mam takie pytanie mogę mieć w jednym regimencie kilka krasnoludów z toporami a kilka z młotami?

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

tak ? Ciężko zrozumieć pytanie Twoje, rozumiem, że chodzi Ci o zasadę WYSYWIG -> tutaj to jest kwestia turniejowa, jednak wydaje mi się że ograniczenie jest jedynie: broń jednoręczna, tarcza, broń dwuręczna, nie ma ingerencji w to czy dana broń to młotek, topór czy miecz :) ale ja nie gram turniejowo u mnie modele na półce stoją tak jak im się podoba :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Stundstorm pisze:Mam takie pytanie mogę mieć w jednym regimencie kilka krasnoludów z toporami a kilka z młotami?
Jeśli chodzi o WYSIWYG to możesz - co do zasady nie ma obowiązku, żeby wszystkie modele były tak samo uzbrojone.

Ale jeśli chodzi o zasady to już nie, cały unit musi mieć identyczne wyposażenie.
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@Gobo
nie do konca.
przy tworzeniu jednostek nie ma do wyboru opcji: mlot, topor czy miecz.
tym bardziej nie ma na ten temat nic w zasadach. jak sie chce to mozna sobie zrobic krasnoludy z pikami.
jedyne ograniczenie jakie wprowadzaja zasady to ta, ze caly unit musi miec bron: dwureczna, jednoreczna i kombinacje tych wczesniejszych z tarczami (zdaje sie, ze jakis unit w starych ograch nadpisywal ta zasade. nie wiem jak jest teraz)
wazne jest to tylko w rozpisce.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

też mi się tak wydaje
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

To bardziej kwestia fluffu i estetyki. Plus to, co napisał Morsereg. Plus logika.
Jeśli jednoręczna i tarcza, lub dwuręczna - to cały unit spójnie.
To zaś, czy będą to topory, miecze, czy patelnie - to już kwestia gustu.
Ale jednak Hammerersi w oczywisty sposób aż proszą się o wystawienie z młotami
(i cięzko ich wyobrazić sobie oraz zaakceptować z czymś innym),
zaś topór - tak fluffowo - jest "bardziej krasnoludzki", niż mieczyk.
Chociaż... Staroedycyjni Clansmani czy Dziaduszkowie uzbrojeni są we wszystko, co zalegało w zbrojowni, i jakoś to nie drażni. Ironi zaś, o ile pamiętam, wyłącznie w topory, i klocek wygląda świetnie - spójnie i krasnoludzko właśnie.
Pole dopuszczalnych wariacji i odstępstw masz w przypadku CG, zwłaszcza staroedycyjnych, gdzie dopasowanie uzbrojenia do unitu bylo raczej umownie i bardziej liczyły się wyróżniki w postaci instrumentów, itp.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no i warto pamiętać, że 6 ed ironbreakersi mają i młotki i topory :)
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

ODPOWIEDZ