Arcymag czy Prince?

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czasem tez grałem 3magów i snajper, ale 4 magów to jest rpzesada i sie to nie sprawdza, zagraj z kims to zobaczysz :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Grywałem tym dość dużo,dobre to jest i tyle.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

W celu nie spamowania i zakładania błachych tematów umieszczę moją myśl tutaj, bo mniej więcej pasuje.

Nie jestem za bardzo doświadczony w większych bitwach, ale pod wpływem masy plotek odnośnie high elf - tej masy smoków i warrior-mage'ów do głowy wpadł mi taki pomysł:

Rozpiska z Princem na smoku, jak najbardziej walczącym, jeden maguś 1 lev z dwoma DS oraz taka wariacja:
Commander, na koniu, barding, tarcza, (opcjonalnie bsb) radian gem of Hoeth i wybieramy Lore Beast
Ten pan ma generować jednego DD (których za dużo nie ma bez arcymaga) oraz co ture rzucać na siebie czar na swojej jednej kostce. Zapewne będzie on dispelowny, ale miscast się na pewno nie przydarzy, a jeśli uda się go utrzymać to otrzymamy potworka z WS6, S6, i nad-elfim T4 ! (:wink:) (acha - i jeszcze trzyma sztandar w łapie :P)
Co o tym sądzicie?

Edit:
Ech... Trzeba czytać zasady i myśleć dwa razy zanim się coś powie...
Ostatnio zmieniony 24 sie 2007, o 22:51 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Co o tym sądzicie?

sadze, ze ten typ nie moze rzucic na siebie bear angera jesli jezdzi na koniu...

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

heee no co takie tylko małe przeoczenie leprze normalne kombo z 2+ i przerzut i 5+ ward i szmata hehe w łapę halabarda bo nikt się nakazie nie czepiał 5 s nie może mieć chyba że coś przeoczyłem a jak nie to i sztandar trzyma

swoją inna drogą to smoczek i koniec przynajmniej wygląda pożądanie a nie jakiś tam mag za 355 pts podstawka 20 mm i oc to ma być he tylko śmiech slann ot swoje wygląda więc jest fajny ale arcy-mag to bzdura
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Elgrond pisze:heee no co takie tylko małe przeoczenie leprze normalne kombo z 2+ i przerzut i 5+ ward i szmata hehe w łapę halabarda bo nikt się nakazie nie czepiał 5 s nie może mieć chyba że coś przeoczyłem a jak nie to i sztandar trzyma
bsb nioe moze miec halabardy...

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

wiem że nie może dlatego tak napisałem ale ja sztandaru nie używam ze często rzadko to się zdarza żebym wystawiał sztandar armii to już musi być bitwa fanowska tak tylko napisałem chyba ? ups bo nigdzie nie zauważyłem i tyle :shock: :D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Pytanko: używał ktoś kiedyś arcymaga na orle? Czy to się wogóle sprawdza i jest opłacalne?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

tylko wersja z książką

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No i trzeba dobrze zagrać aby go niestracić zbyt łatwo.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja używałem, z Vembracers of Defence i spłacał się znakomicie, nadąrzając za kawalerią i generalnie mogąc być szybko tam gdzie go najbardziej potrzebowałem (głównie Vaul's Unmaking) ale nie był to mój jedyny arcymag...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

nnono a no jak grasz na 40k to jeszcze była całą śmietanką łącznie z teclisem pewno i innymi znakomitościami ?:D:D:D:D:D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

To nie tak - speciali dopuszczamy dopiero powyżej dychy ale jak gram na jakieś marne pięć tysięcy to jest spokojnie miejsce na dwóch arcymagów i dwóch dragon lordów 8) Wtedy jeden lata za oddziałami z High Magic, a drugi z książeczką stoi na tyłach i nap@$#%&a kometami, albo też z Wysokiej np. Flames of Phoenix. Solidnie ubodła mnie zmiana nie pozwalająca rzucać kostkami generowanymi przez innych magów, bo u mnie każdy arcy miał ze sobą ze trzech akolitów specjalnie do tego :cry:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Niemam zbytniego doświadczenia w wielkich bitwach bo największa jaką rozegrałem to na 3k,ale niewiemczy nielepiej dać bookowi shadowa?chociażby dla tej popychaczki?

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Być może, bo to też wiele zmienia. Może za bardzo się przyzwyczaiłem do dwóch najlepszych czarów: Odczynienia Vaula, które potrafi rozebrać każdego przepakowanego lorda przeciwnika i Płomieni Fenixa, które wypalają w dwie tury całe regimenty :?
Obrazek
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Kris pisze:Pytanko: używał ktoś kiedyś arcymaga na orle? Czy to się wogóle sprawdza i jest opłacalne?


NAJWAZNIEJSZE W ARCYMAGU NA ORLE JEST FAKT ZE JEST ZAWSZE TAM GDZIE JEST POTRZEBNY, SZCZEGOLNIE KIEDY 85% CZAROW MA TERAZ ZASIEGI, ZAWSZE MOZNA NIM SIE UKRYC. GRAM NIM CALY CZAS I NIE ZAMIERZAM TERAZ TEGO ZMIOENIAC. tYLKO hEIL OF DOOM ARROW MNIE IRYTUJE I SA SZACHY). ALE NIE DAJE MU KSIEGI, MOIM ZDANIEM MUSI MIEC TE WYBRANE CZRY ABY MOC ZAPLANOWAC BITWE W JAKIS SPOSOB.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Romek pisze:
Kris pisze:Pytanko: używał ktoś kiedyś arcymaga na orle? Czy to się wogóle sprawdza i jest opłacalne?


NAJWAZNIEJSZE W ARCYMAGU NA ORLE JEST FAKT ZE JEST ZAWSZE TAM GDZIE JEST POTRZEBNY, SZCZEGOLNIE KIEDY 85% CZAROW MA TERAZ ZASIEGI, ZAWSZE MOZNA NIM SIE UKRYC. GRAM NIM CALY CZAS I NIE ZAMIERZAM TERAZ TEGO ZMIOENIAC. tYLKO hEIL OF DOOM ARROW MNIE IRYTUJE I SA SZACHY). ALE NIE DAJE MU KSIEGI, MOIM ZDANIEM MUSI MIEC TE WYBRANE CZRY ABY MOC ZAPLANOWAC BITWE W JAKIS SPOSOB.
OK ALE MOZESZ PISAC MALYMI LITERAMI, A NAJLEPIEJ TO JESZCZE Z POLSKIMI ZNAKAMI I BEZ BLEDOW.

ODPOWIEDZ