Abomka na Gigancie :D

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Re: Abomka na Gigancie :D

Post autor: Opos »

Ad. 1. No tak, usunęli zapis ;) Cóż, nie śledzę na bieżąco, co jakiś czas dla funu zmontuje rozpę, czasem nawet na niej zagram ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Na dzwonie, dość schematycznie:

Grey Seer @ 540.0 Pts General; Magic Level 4; Screaming Bell; Skalm; Dispel Scroll; Warpstone Token x3
Chieftain @ 87.0 Pts Heavy Armour; Shield; Battle Standard; Standard of Discipline
Warlock Engineer @ 150.0 Pts Magic Level 2; Doom Rocket; Warp-Energy Condenser
41 Stormvermin @ 362.0 Pts FCG; Storm Banner
36 Skavenslaves @ 74.0 Pts Musician
30 Skavenslaves @ 62.0 Pts Musician
25 Skavenslaves @ 52.0 Pts Musician
25 Skavenslaves @ 52.0 Pts Musician
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmasters
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmasters
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmasters
7 Gutter Runners @ 126.0 Pts Poisoned Attacks; Sling
7 Gutter Runners @ 126.0 Pts Poisoned Attacks; Sling
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
Hellpit Abomination @ 250.0 Pt
s Warpstone Spikes
Doomwheel @ 150.0 Pts

Models in Army:
212
Total Army Cost: 2400.0
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Bez działa nie ma grania [-X, zredukowałbym coś żeby latarkę wsadzić. I brakuje elektryków, dwóch golasów mógłbyś wziąć jako odginaczke.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Deus pisze:dwóch golasów mógłbyś wziąć jako odginaczke.
Jakby tu mało śmiecia było :mrgreen:
Do CC jest tylko unit z dzwonem, a brak assasina boili. Magia bardzo uboga jak na szczury. Brak 13, czy brass orba... Doomwheel tu potrzebny jak psu boczna kieszeń.
Jeśli to ETC to slavów za dużo.
Mi się osobiście średnio podoba, bo jest tona śmiecia, a tak naprawdę żadna faza nie jest wyciągnięta na naprawdę konkretny poziom.
Ale może to tylko moje zdanie... Tak grając szczurami nie lubię mieć tony śmiecia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

116<120. Dlaczego wiec za duzo?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Shino pisze:116<120. Dlaczego wiec za duzo?
Sorry, nie umiem liczyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Okazało się, że ja również ;) Za mało pkt mam w corach :oops: A latarka jest, tylko ją niechcący w edycji uciąłem :lol2:
Wersja poprawiona:

Grey Seer @ 540.0 Pts General; Magic Level 4; Screaming Bell; Skalm; Dispel Scroll; Warpstone Token x3
Chieftain @ 122.0 Pts Heavy Armour; Shield; Battle Standard; Storm Banner
Warlock Engineer @ 150.0 Pts Magic Level 2; Doom Rocket; Warp-Energy Condenser
40 Stormvermin @ 360.0 Pts Shields; FCG; Standard of Discipline
37 Skavenslaves @ 76.0 Pts Slave Musician
30 Skavenslaves @ 62.0 Pts Slave Musician
25 Skavenslaves @ 52.0 Pts Slave Musician
25 Skavenslaves @ 52.0 Pts Slave Musician
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmaster
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmaster
5 Giant Rats @ 23.0 Pts Packmaster
6 Gutter Runners @ 108.0 Pts Snare-nets; Poisoned Attacks; Sling
6 Gutter Runners @ 108.0 Pts Snare-nets; Poisoned Attacks; Sling
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
7 Poisoned Wind Globadiers @ 70.0 Pts
Hellpit Abomination @ 250.0 Pts
Warpstone Spikes
Doomwheel @ 150.0 Pts
Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts

Models in Army:
211
Total Army Cost: 2399.0

Zamieniłem miejscami sztandary na BSB i Stormach, jakby się temu pierwszemu przypadkiem zginęło od jakiejś snajperki czy czegoś, to Szarak dalej będzie rozdawał Ld 8 ;)
Hoax, zasadniczo, to ja pierwszy raz będę wystawiał tyle śmiecia :lol2:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Nie wolisz zamiast jednego globka wrzucić po championie? Kreski na kowbojów i inne takie. :wink:

Edit: snare nety na gutterach imho bez sensu, one działają tylko na modele btb z guttersami, a nie na cały unit. Gdyby było inaczej byłyby całkiem spoko, a tak przegrywają z dwoma hw, bo pewniej ubijasz maszynę i śmieci wroga.
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Jest to pewien pomysł z czempionami 8) Póki co będę grał na DE, także obniżenie inicjatywy z siatek (które osobiście bardzo lubię) się przyda :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nie no czempion na globkach to mus. Będziesz miał jakąś szansę na przytrzymanie kogoś w lesie, skoro szarak rozdaje Ld 8.
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Dawno nic tu nie wrzucałem, także trzeba odświeżyć nieco temat :) Oto aktualnie grana przeze mnie rozpa, format Open 2500, rozpa na ojro różni się brakiem kółka i 11 Clanratami więcej ;)

Grey Seer @ 540.0 Pts Magic Level 4; Screaming Bell; Lore of Plague; Fencer's Blades; Power Scroll; Skalm
Grey Seer @ 465.0 Pts General; Magic Level 4; Screaming Bell; Lore of Ruin; Dispel Scroll
Chieftain @ 87.0 Pts Heavy Armour; Shield; Battle Standard; Standard of Discipline
53 Stormvermin @ 446.0 Pts FCG; Storm Banner
20 Clanrats @ 110.0 Pts Shields; FCG
31 Skavenslaves @ 64.0 Pts Slave Musician
31 Skavenslaves @ 64.0 Pts Slave Musician
8 Gutter Runners @ 144.0 Pts Poisoned Attacks; Sling; Snare-nets
Hellpit Abomination @ 250.0 Pts Warpstone Spikes
Doomwheel @ 150.0 Pts
Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts
Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts

Models in Army:
150
Total Army Cost: 2500.0

Krótki opis: Seer z Plagą siedzi w stormach i "szuka guza", wspomagany z tyłu przez gienka z ruiną, siędzącego w klanratach, razem z BSB. Slavy blokują co się da i ew. szarżują na maszynki, Gutterzy polują na większe wózki ;) Gienek pilnuje tylko, czy aby wszędzie jest Ld 10, w razie zagrożenia Abomka i Kółko przychodzą w sukurs, ew. również Gutterzy.
Jestem po dwóch testowych grach tą rozpą i mogę powiedzieć tylko jedno: ZAKOCHAŁEM SIĘ :lol2: Jedna przegrana, głównie przez plagowy dzwonek, który postanowił się wysadzić i zabrać ze sobą pół mojej armii ( ;) ) przeciw DE (przeciwnik nieco zbladł, gdy zobaczył rozpę, zresztą gra była z gatunku "cuda na kiju" :lol2: ) oraz wygrana przeciw VC solidnie przekonały mnie do powrotu do tej piżmowej armii, absolutnie nieprzewidywalnej i genialnie fluffowej ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Kurcze, kusisz tą rozpą... Dwa razy unbreakable, dwa razy dzwonienie, dwie latarki i aboma. Bardzo konkretnie to wygląda, choć jakiś assasin/fellblade i tak by sie imo przydał.
Nie obraziłbyś się jakbym na kilka testów pożyczył koncepcję, hmm? ;)

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Bierz, nie pytaj (Hehe, to się znowu dzieje :lol2: ) :D Jeśli potrzebujesz felka bądź asasyna, to znaczy, że nie pozbyłeś się wcześniej głównych zagrożeń ;) Tak czy siak, życzę duuużo Melisy, ta rozpa sama z siebie generuje emocje :lol2:
Mogę oficjalnie powiedzieć, że nowa errata GW, a co za tym idzie dwa Dzwony, to jest to, czego zawsze potrzebowałem i czego zawsze brak mi było w szczurach :twisted:
UWAGA: Przy graniu tą rozpą koniecznie jest słuchanie na maksymalnej głośności płyty Metallici "Death Magnetic" i nowego kawałka "Lords of Summer" :wink: Najlepiej z nowym kawałkiem wrzuconym na playliste po każdym utworze z DM :twisted: :twisted:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Post pod postem, ale trudno... Właśnie przeczytałem temacik od początku, oniemiałem... Po 4 latach nauki gry szczurami, przez ostatni rok/półtora zdążyłem zapomnieć więcej niż się kiedykolwiek nauczyłem... :cry: Ale nie ma tego złego, co by szczurowi mogło zaszkodzić... Po tej lekturze w mojej głowie jest czysty spaczeń... We łbie mi się kotłuje jak w ulu na wiosnę... Jak tylko ogarnę modele, spodziewajcie się rozpy, która (znów ;) ) zagości na DMP :twisted: Choć pewnie nie prowadzona przeze mnie :cry:
EDIT: Ku*wa, nie ma innej armii niż szczury!!! ... Sa tylko te, które chciałyby nimi być =P~
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

:) chętnie wypróbował bym swój klan konrta twój w bratobójczej wojnie o życie i chwałę. :)
Mi się Aboma ostatnio nie mieści do rozpiski nad czym ubolewam bo mam prze kozacki model, pewnego dnia odkryję wieczko wiedzy o klanie MordKind który właśnie konwertuję i maluje :)
Przypomniałeś mi jak 10 lat temu słuchałem metalicki i grałem w 6 ed skavenami to były czasy :D wtedy dzwonek wysadzał się na każdym treaplecie :D a piosenka w jego imieniu jest tylko jedna https://www.youtube.com/watch?v=bg92QpjRcJk
No i jeszcze jedna która pasuje do zażywania spaczenia :D https://www.youtube.com/watch?v=MDBLhdSy5t4

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Pełna wersja rozpy Ojro, jakoś specjale szczurzy mi nie pasują ;) Dziś był kolejny teścik, ponownie VC, tym razem wynik 19-1. Skończyliśmy po 4 turze, żałowałem tylko jednego: zabrakło mi zabitych 5 Zombie, żeby zćwiartkować oddział, dzięki czemu byłoby 20-0... Zabrakło 36 pkt ;)

Grey Seer @ 540.0 Pts Magic Level 4; Screaming Bell; Fencer's Blades; Power Scroll; Skalm
Grey Seer @ 465.0 Pts General; Magic Level 4; Screaming Bell; Dispel Scroll
Chieftain @ 87.0 Pts Shield; Battle Standard; Standard of Discipline
53 Stormvermin @ 446.0 Pts FCG; Storm Banner
22 Clanrats @ 119.0 Pts FCG; Shields
32 Skavenslaves @ 66.0 Pts Slave Musician
32 Skavenslaves @ 66.0 Pts Slave Musician
5 Gutter Runners @ 90.0 Pts Poisoned Attacks; Sling; Snare-Net
5 Gutter Runners @ 90.0 Pts Poisoned Attacks; Sling; Snare-Net
Hellpit Abomination @ 250.0 Pts Warpstone Spikes
Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts
Warp-lightning Cannon @ 90.0 Pts

Models in Army:
155
Total Army Cost: 2399.0 Pts
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Może coś więcej o tej bitwie? Co się sprawdziło a co marnowało?

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

W sumie tylko Guttersi nie specjalnie mieli zajęcie, chociaż się starali ;) Cóż, ogólnie mogę powiedzieć, że Stormy z Dzwonem, współdziałające z Abomą, to zło wcielone ;) Same w turę skroiły 8 Crypt Horrorów, razem z Brzydulą pokroiły, również w turę, oddział Ghuli z Wampirem ;) Najbardziej sprawdza się magia, połączenie dwóch 4 lvl z obiema domenami ładnie kopie ;)
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ