Bruce Hirst über alles

Fantasy skirmish ze stajni Reapera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Bruce Hirst über alles

Post autor: Nilgar »

Dwa dni zepsutego samochodu i zmiast malować elfy, które na pokazie i tak nie wystąpią zużyłem resztkę zakoszonego z Wilczej Jamy gipsu

ObrazekObrazekObrazek

Grobowiec leciutko tknięty zębem czasu, lecz nie kometą, więc do innych gier skirmiszowych nie bardzo się nadaje ale do Warlorda jest w sam raz 8)
Zdjęcia zrobione oczywiście u mnie na wsi...
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Dwa dni zepsutego samochodu i zmiast malować elfy, które na pokazie i tak nie wystąpią
Nie żartuj, mają być elfy na pokazie. Ja będę miał dwa dni na pociśnięcie Crusaderów i Nefsokar od praktycznie zera, więc Ty dasz radę z jedną armią w tabletopowym minimum. :)

PS. Kto w końcu ma moją świątynię? Bo Marcin chyba potrzebuje na stół zrobić.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Twoja foremka jest u mnie, a "Świątynia Płaczu" gotowa od soboty, dziś Marcin właśnie skończył wszystko malować. Zdjęć niestety nie mam ale jeśli poskładał wszystko według instrukcji powinno być ok :)

Egipt prosi się teraz o odrębną dioramkę z jakąś większą twierdzą i siecią odkrywkowych wykopalisk. W to nawet koledzy z Mordheima mogliby pociskać, choć nie wiem czy setting Khemri ktoś w Warszawie uprawia
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Grobowiec pierwsza klasa!

Widzę, że plany hirstowe, swego czasu snute na forum Mordheim, zostały wprowadzone w życie :).
Grobowiec leciutko tknięty zębem czasu, lecz nie kometą
Wszystko da się zrobić ;).
W to nawet koledzy z Mordheima mogliby pociskać, choć nie wiem czy setting Khemri ktoś w Warszawie uprawia
Póki co szykujemy się powoli do Karak Azgal, ale kto wie, co przyszłość przyniesie ;)?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja mam w planach to, może niedokładnie ale w tym stylu

ObrazekObrazek[/url]
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Wy się tu, mości Nilgar, klockami zabawiacie, a ja gorę!

Brykę naprawiać! Foremki Faberom podrzucać! A nie powązkowskie klimaty uskuteczniać. :wink:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Tomorrow Bracie, tomorrow... bryka już bryka, więc wszystko załatwię tomorrow :-({|= Wiecie, że Carlo Rossi jest ciągle w promocji po ~19 pln? \:D/
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Wiecie, że Carlo Rossi jest ciągle w promocji po ~19 pln? \:D/
No to jest szansa na relaksujące cin-cin przed Bazyliszkiem :D
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

...a w tak zwanym "pomiędzy" więzienna wieża strażnicza, wymaga jeszcze oczywiście pomalowania i zrobienia krat

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
budynek może się składać z trzech łatwo zdejmowalnych części tak, by zapewnić łatwy dostęp do obydwu znajdujących się w wieży cel - to daje pełną grywalność 8) Dzięki okalającym mury schodkom doskonale nadaje się nie tylko do Warlorda ale i np. Mordki
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Wygląda elegancko i estetycznie, a przy tym wielki plus za grywalność - czekam na końcowy efekt :)!

Czy zamierzasz umieścić wieżę na jakiejś podstawce?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Tak, na kolejnej makiecie do Warlorda :D - jeszcze nie wiem na ile będzie modularna ale chyba wszystkie wieże, choćby z uwagi na ciężar, będą na własnych "pagórkach". Planuję kilka mostków dla grywalności i wodospadów dla efektów wizualnych i oczywiście sporo lasów żeby przegięte elfe miały wreszcie gdzie nabierać rozpędu 8)

A jak tam Wasze prace?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Na razie kończę makiety tzw. "starego sortu", czyli kilka domków klubowych jeszcze z Polconu, jakieś przeszkadzajki i swoje domowe (jak my to nazywamy "kołchozowe") makiety. Jak będą gotowe, wrzucę do galerii Mordheim trochę zdjęć.

Natomiast po rozwiązaniu kwestii starszych makiet przystąpię do prac nad nowymi, które - mam nadzieję - będą stanowić jakościowy krok naprzód - styrodur i cały karton cegiełek hirsta już czekają, jeno czasu jak zwykle brakuje.

Towarzystwo klubowe chciałbym zaś w niedalekiej przyszłości zmobilizować do pracy nad krasnoludzkimi podziemiami do Karak Azgal, ale znając życie ciężko będzie, po pierwsze, zachęcić ludzi do pracy, po drugie, zachować przy takiej "grupowej" robocie spójny poziom elementów makiety... Poza mordką wypadałoby też coś do Gorkamorki przyszykować...
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Aby choć na chwilę oderwać się od wież, kórych na raz buduję trzy zrobilem mostek:

ObrazekObrazek

a ponieważ podobnie jak wypadku wielkich projektów w administracji państwowej - za cenę jednego można równie dobrze mieć dwa, poniżej drugi, zrobiony z odpadów:

ObrazekObrazek

ogólnie bardzo użyteczna forma, pozwalająca na budowę filarów, dużych łuków itp.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

poniżej drugi, zrobiony z odpadów:
Nie wygląda ;).
ogólnie bardzo użyteczna forma, pozwalająca na budowę filarów, dużych łuków itp.
Na bruk chyba też świetnie by się nadawał :).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Na tej foremce są tylko dwie "płytki chodnikowe", więc szło by bardzo wolno ale są foremki gdzie są tylko płytki. Minus takiego rozwiązania to że zbyt łatwo ocenić dystans szarży na podstawie ilości płytek
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:a ponieważ podobnie jak wypadku wielkich projektów w administracji państwowej
Ja tam się nie znam, ale to Ty pracujesz w państwowym molochu, więc pewnie masz rację :D

Mostki uber, kiedy stół "miejsko-wieżowy"? :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Z założenia ma być leśno-ruinny :wink: . Przy dużych przedsięwzięciach narzuty na administracje, zarządzanie itp. pierdoły pochłaniają znacznie więcej niż time & material tych co naprawdę pracują - stad wszystko jedno czy duży projekt wdraża np. jeden system czy dwa, ceny np. hardware'u są praktycznie pomijalne :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Budowanie ruin to prawdziwa przyjemność, choć trochę dziwnie sie kruszy cegiełki dopiero co z taką przyjemnością odlane. Model jest jeszcze oczywiście nie pomalowany ale wszystko z czasem

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Temat postu: Ruined Tower Mold #65
Subject description: Amon Hen ready...
Mała poprawka: Wieża ma udawać Amon Sul - Wichrowy Czub, a nie Amon Hen - Wzgórze Oka nad Anduiną.

BTW właśnie kończę tę wieżę, tylko minimalnie inaczej wykończoną. Może w długi weekend pomaluję... :-k
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

#-o ale mi wstyd... :oops:
mam nadzieję, że wrzucisz jakieś zdjęcia, ja za malowanie na razie się nie zabieram, kończę jeszcze dwie wieże i może jakoś wtedy zbiorowo...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ