Prośba o poradę - funarty,obrazy,grafiki itp (->fototapeta)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jamoz
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Prośba o poradę - funarty,obrazy,grafiki itp (->fototapeta)

Post autor: jamoz »

Witam witam,

Planuję na dość sporej powierzchni umieścić fototapetę w tematyce warhammera.
Liczyłem, że może uda się zakupić bezpośrednio od GW jakiś wzór, ale niestety chyba nie ma takiej możliwości, więc przeszukuję internet w poszukiwaniu najlepszego wzoru.

Będę bardzo wdzięczny [-o< za nakierowanie mnie na odpowiednie portale, ewentualnie podesłanie czegoś ciekawego co mogłoby mi pomóc, najbardziej wskazana tematyka to chaos lub dwarfy ale biorę wszystko pod uwagę. (oczywiście jakość musi być porządna, nie zrobią mi dobrego projektu z małego obrazka)

(mam nadzieję ze wątek w odpowiednim miejscu)

mail: jamoz@o2.pl
"Po dniu harówki mam chęć na parówki"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Z fototapetą będzie ciężko, bo powierzchnia jest duża. Jeśli weźmiesz normalne zdjęcie lub grafikę i powiększysz 20 albo 30-krotnie, to będziesz widział okropne piksele. Dlatego zdjęcia na fototapety są robione w bardzo wysokiej rozdzielczości - ale grafiki fantasy w rozdzielczości potrzebnej do pokrycia ściany to raczej rzadkość i nie przychodzi mi do głowy, gdzie taką znaleźć.

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się grafika wektorowa - tę można skalować bez straty jakości. Przy czym większość grafik wektorowych przypomina bardziej line art niż obrazy - tzn wyraźna, czysta kreska. Kolory oczywiście mogą być, ale raczej jednolite niż wymieszane. Trochę jak w komiksach, ikonach albo logotypach.

Grafikę wektorową możesz zlecić komuś, kto się tym zajmuje; jeśli masz wyrazisty design (w rodzaju: czarno-białe logo chaosu w przyzwoitej rozdzielczości) to można ją łatwo przekonwertować na wektory przy użyciu darmowego programu inkscape; komercyjne corel draw oraz adobre illustrator też mają do tego skrypty.

ODPOWIEDZ