Siatkówka

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Siatkówka

Post autor: PiotrB »

ok 8/10 :)
Kaliberda jeszcze pokaże na co go stać :) co do Piazzy nie mam zdania ...niby prowadził Sisleya i był drugim w Dynamie ale czy sprawdzi się w naszych warunkach? Nasza liga jest twarda i wyrównana już teraz... zobaczymy:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jedyny zarzut jaki moglbym miec wobec A. to sztywne trzymanie sie podstawowej 6. w drugim meczu z Rosja (3-4) set jezeli podstawowym nie szlo mozna bylo mocniej ruszyc rezerwa, pozostawianie zawodnikow w polu po kilku bledach (kiedy to sie w glowach zagotowalo i trzeba chwile odsapnac).
broni sie wynikami- i chwala mu za to. ale dla mnie to dosyc nietypowe zachowanie.

w meczu z Rosja polska obrona tez wygladala sredniawo. chlopaki (zwlaszcza Zatorski) ustawiali sie lipnie do obrony. nie wiem czy mieli slabszy dzien czy taka byla taktyka.
podobnie ze stawianiem bloku- usilnie zastawianie prostej kiedy Sborna napieprzala tylko skosami.

jezeli takie byly ustalenia - ok.
jezeli tak im sie uwidzialo- nie ok.

co do jakosci druzyny- w zasadzie sa na podobnym poziomie jak w 2006r. Teraz sie zahartowali meczami z "najlepszymi" ktore generalnie w bólach wygrywali (3:2).
Tym razem jest jednak opcja na zloto-> Brazylia jest do ogrania (w MŚ2006r byli nie do ruszenia), Rosjanie pojechali do domu (ale to nie jest hegemon z 2013r )
Z topow na tym turnieju nie gralismy tylko z Niemcami, pozostale 2 zespoly juz szczesliwie pokonywalismy.

moj typ na final:
Polska (bo tremy juz miec nie powinni a sportowo mamy lepszy i dluzszy sklad) - Francja (to dla Brazylii b.niewygodny przeciwnik)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

@ Quas
Ale taki Lozano też się kurczowo 6ki trzymał. U niego nie było opcji by rezerwy grały nawet jak po drugiej stronie siatki był Egipt czy Kamerun (bez złośliwości oczywiście wobec tych reprezentacji, ale to takie siatkarskie San Marino). Antiga przynajmniej wpuszcza śmielej rezerwowych i widać, że u niego gra niemal cała 12ka, co też na plus reprezentacji wychodzi, bo przeciwnik musi rozpracować nie tylko pierwszą 6kę, ale każdego zawodnika z 12ki, bo często się pojawiają na boisku.

@ Kurek i jego zagrywka
Bartek ma power, ale nie powiedziałbym, że jakoś super hiper zagrywa. Zdarzają mu się serie, ale takie serie miewa i Wlazły, Kubiak, Winiarski. U Kurka brak powtarzalności i przede wszystkim stabilizacji zagrywki. Bywają mecze, ale częściej sety, że niszczy zagrywką. Ale bywają sytuacje, że oddaje darmowe punkty waląc w siatkę. Brak mu regularności, którą mają najlepsi w tym elemencie np. Zajcew, Muserski, Grozer a wczoraj Pawłow. Chodzi o coś takiego, że jak tamci zawodnicy idą na zagrywkę, to wiadomo, że pójdzie ostra petarda. Owszem, zdarza im się psuć, ale sporadycznie i większość piłek przechodzi na drugą stronę siatki. U Kurka tak nie jest, a szkoda.

Jak wspomniałem wcześniej - chciałbym aby grał w reprezentacji, bo z nim zawsze jest dodatkowa opcja w ataku, ale musi zrozumieć, że za nazwisko tylko grać nie będzie. Słaby nie jest, bo ruskie czy włoskie kluby leszczy do składów nie biorą. Trzeba spinać poślady i zap...
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

oraz wiernie kibicuje w lidze Jastrzębskiemu
I słusznie :D Zawsze wiedziałem że fajny z Ciebie facet!

Co do Kurka to zacytuje fragment tekstu mojego kolegi (polecam całość http://www.siatkarskiportal.pl/portal/2 ... must-have/)
"Bartosz Kurek w trakcie swojego pierwszego sezonu w Serie A, był najlepiej punktującym przyjmującym swojego zespołu, ale przede wszystkim, najskuteczniejszym siatkarzem w całej lidze. Swoje ataki kończył z 55% skutecznością."
ale musi zrozumieć, że za nazwisko tylko grać nie będzie.
Z tego co wiem to Kurek jest jednym z najbardziej pracowitych zawodników w naszej kadrze. Przyjeżdżał na zgrupowania nawet kiedy dostawał wolne od trenerów tylko po to żeby więcej potrenować. Także nie sądzę żeby uważał, że miejsce w kadrze należy mu się z automatu. To że czasem trochę przygwiazdorzy to inna sprawa, no ale jakby nie było to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych polskich siatkarzy obecnie i po prostu zna swoją wartość.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Obrazek
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

"Bartosz Kurek w trakcie swojego pierwszego sezonu w Serie A, był najlepiej punktującym przyjmującym swojego zespołu, ale przede wszystkim, najskuteczniejszym siatkarzem w całej lidze. Swoje ataki kończył z 55% skutecznością."

Ta skuteczność to również z tyczy się przyjmujących prawda? Bo najskuteczniejszym zawodnikiem serie A był Simon... ale to można wybaczyć:D Simon to gracz z innej ligi ogólnie:]

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Dębek pisze:
Nikt mi nie powie że kurek byłby słabszy niż Mika czy Buszek :)
Nikt chyba tego nie powiedział. Gra od Miki gorzej w przyjęciu i to widzi gołym okiem nawet taki laik jak ja. Wystarczy tylko zobaczyć na kogo serwują przeciwnicy, kto pokrywa większość boiska w przyjęciu. Pamietam kiedyś we Włoszech Kazjinski był wielką gwiazdą, wbijał gwoździe w ataku, tyle że w tym czasie Winiarski zapieprzał za dwóch w przyjęciu i w obronie. Reasumując, Antiga postawił na przyjęcie, więc wziął Winiarskiego, Kubiaka i Mikę. Buszek gra chyba na innej pozycji, więc co tu porównywać?
Nie widziałem wszystkich setów Polaków na tych mistrzostwach, ale z tego co widziałem to Mika gra bardzo słabo na tym turnieju, w przyjęciu także. Wątpie żeby Kurek mógł zagrać słabiej :D W reprezentacji Buszek gra na przyjęciu więc jest co porównywać :)
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dargor pisze:
"Bartosz Kurek w trakcie swojego pierwszego sezonu w Serie A, był najlepiej punktującym przyjmującym swojego zespołu, ale przede wszystkim, najskuteczniejszym siatkarzem w całej lidze. Swoje ataki kończył z 55% skutecznością."

Ta skuteczność to również z tyczy się przyjmujących prawda? Bo najskuteczniejszym zawodnikiem serie A był Simon... ale to można wybaczyć:D Simon to gracz z innej ligi ogólnie:]
Tu chodzi tylko o to żeby pokazać ,że powtarzanie słów Antigi że Kurek był/jest słaby raczej nie jest poważne. Nie mógł nagle oduczyć się grać. Jak pójdziecie na mecz Polskiej reprezentacji - taki prawdziwy a nie w tv zobaczycie że co 2 polak ma koszulce z tyłu napis Kurek. Świadome zrezygnowanie z jego brutalnej zwierzęcej siły jest po prostu głupie i małostkowe...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Dargor pisze:
"Bartosz Kurek w trakcie swojego pierwszego sezonu w Serie A, był najlepiej punktującym przyjmującym swojego zespołu, ale przede wszystkim, najskuteczniejszym siatkarzem w całej lidze. Swoje ataki kończył z 55% skutecznością."

Ta skuteczność to również z tyczy się przyjmujących prawda? Bo najskuteczniejszym zawodnikiem serie A był Simon... ale to można wybaczyć:D Simon to gracz z innej ligi ogólnie:]
Tak tak. Simon to bestia i mój idol obecnie ale połowe roboty robi za niego De Cecco :D To co ten człowiek czasem sypie i jak dobrze z Simonem się dograli jest niepojęte :D Troche szkoda że Simon teraz do Japonii jedzie grać. Powbija azjatów w parkiet, dostanie sporo kasy, ale pewnie mało będzie się o nim słyszeć :D

https://www.youtube.com/watch?v=Bt8HSnML68c
Najlepsza akcja tego sezonu :D
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

A i jeszcze jedno - co wart jest Mika pokazali mu amerykanie - w pierwszym secie dostał 8 piłek nie przyjął żadnej... prawda jest taka że zarówno Winiar jaki Zatorski spokojnie mogą pokryć ten minimalnie większy kawałek boiska bo robili to przez lata ,umieją to i wiedzą ja to robić. Przyjmujących jest 4 w każdej drużynie - wydaje mi się że pozostawienia sobie opcji Kurka na ciężkie czasy nie jest głupim pomysłem... a teraz niby jakie opcje mamy? Żadnych,,,
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

PiotrB pisze:A i jeszcze jedno - co wart jest Mika pokazali mu amerykanie - w pierwszym secie dostał 8 piłek nie przyją żadnej... prawda jest taka że zarówno Winiar jaki Zatorski spokojnie mogą pokryć ten minimalnie większy kawałek boiska bo robili to przez lata ,umieją to i wiedzą ja to robić. Przyjmujących jest 4 w każdej drużynie - wydaje mi się że pozostawienia sobie opcji Kurka na ciężkie czasy nie jest głupim pomysłem... a teraz niby jakie opcje mamy? Żadnych,,,
A jeszcze gorsze jest to, że w razie jakiegoś dłuższego konfliktu, nie widać za bardzo przyjmującego o podobnej charakterystyce, który mógłby go zastąpić,(chodzi o tą zwierzęcą siłę etc...:) Łukasik się połamał i już nie ma tego co kilka lat temu, Wierzbowski i Żaliński to żart, Kaczyński przesunięty na atak... Taki typ przyjmującego to obecnie towar deficytowy, wystarczy zobaczyć kto gra na tej pozycji w naszej lidze... Conte, Kooy, Achrem, sami zagraniczni, a powrót Bartmana na "2" tylko to potwierdza :(
Piotrze, nie obraź się, bo jesteś na bank starszy ode mnie, ale kiedy ja chodziłem najczęściej na mecze to trenerem był Waldek Wspaniały, a na koszulkach był Świderski... :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A wydawałoby się że Kaczyński w napadzie to zawsze dobry pomysł
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

PiotrB pisze:Piotrze, nie obraź się, bo jesteś na bank starszy ode mnie, ale kiedy ja chodziłem najczęściej na mecze to trenerem był Waldek Wspaniały, a na koszulkach był Świderski...
Wiek tu nie ma znaczenia :) Graty że tyle lat wytrwałeś :) Świderskiego widywałem w spodku na meczach . Wielki ,mały człowiek :)... kurcze naprawdę martwię się o jutro ,że nie obejrzę - biorę co prawda laptopa i internet ale jakość tych transmisjo w necie jest słaba :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Scimitar pisze:@ Quas
Ale taki Lozano też się kurczowo 6ki trzymał. U niego nie było opcji by rezerwy grały nawet jak po drugiej stronie siatki był Egipt czy Kamerun (bez złośliwości oczywiście wobec tych reprezentacji, ale to takie siatkarskie San Marino). Antiga przynajmniej wpuszcza śmielej rezerwowych i widać, że u niego gra niemal cała 12ka, co też na plus reprezentacji wychodzi, bo przeciwnik musi rozpracować nie tylko pierwszą 6kę, ale każdego zawodnika z 12ki, bo często się pojawiają na boisku.

Jak wspomniałem wcześniej - chciałbym aby grał w reprezentacji, bo z nim zawsze jest dodatkowa opcja w ataku, ale musi zrozumieć, że za nazwisko tylko grać nie będzie. Słaby nie jest, bo ruskie czy włoskie kluby leszczy do składów nie biorą. Trzeba spinać poślady i zap...
a czy ja gdzies pisalem o Lozano? tak naprawde wyszedl mu/nam 1 turniej. pozniej gra byla ponizej mozliwosci.
imo z wczesniejszych trenerow najciekawiej wygladal Castellani. sukcesy AA de facto to poklosie pracy poprzednika. po 2 latach przestalo byc juz rozowo.

widac ze francuski duet wprowadzil pare fajnych zmian. i to juz jest jakas wartoscia dodana. ciekawa, szybka siatka....ktora mozna grac tylko przy b.dobrym przyjeciu.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

ma ktoś działajacy stream?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ale horror w 2 secie :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

jest finał :)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Jarlaxle pisze:Ale horror w 2 secie :D
bardziej nonszalancja.

glos zdarlem....a tu dzisiaj znowu czeka spodek :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Hej, ja sie nie znam, ale ten Mika nie jest jakims przekozakiem?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Masz rację, nie znasz się ;)

A tak poważnie to Mika jest jak dla mnie dość nierówny. Na szczęście dziś jest nierówny w dobrą stronę.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

ODPOWIEDZ