Figurkowy Hyde Park

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Re: Figurkowy Hyde Park

Post autor: Kruszyna »

Mam pytanie kupiłem ostatnio metalowych muszkieterów i chciałbym ich zmyć . Problem leży w tym ,że maja przyklejone podstawki z piaskiem.
W czym mogę je zmywać żeby sie podstawki nie rozpuściły i żeby piasek odszedł ( o ile to możliwe ? )
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

dot4
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Piasek też odejdzie od podstawek ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

zależy czym był klejony do podstawek. Jeśli wikol to bez problemu, wystarczy podważyć nożykiem. Jeśli cyjanoakryl jakiś to już pewności nie mam. Może być ciężko. Ale do cyjanoakryli są specjalne rozpuszczalniki jakby co.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

dziękuję za radę co do zmywania farbek :)
Mam jeszcze jedno pytanie jak utrwalić farbki na metalowych modelach ( jest coś w rodzaju lakieru ,czy coś ? ).
Chciałbym żeby farba się nie zdrapywała i nie odpadała ,jednocześnie wolałbym aby ten preparat był bezbarwny ( nie chce błyszczącej armii ) .
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Do zabezpieczenia modeli najlepszy jest lakier.
Od razu odradzam lakiery samochodowe i ogólnie niedostosowane do modelarstwa. Znam osoby, które uznały, że to dobry pomysł. Potem żałowały ;)

Najlepsze i najwygodniejsze są lakiery w sprayu, np. Army Painter.
Masz do wyboru matowe i z połyskiem. Ja preferuje matowe.

Nie polecam lakierów matowych GW. Nie wiem jak teraz ale jeszcze niedawno ich matowy lakier był tak matowy jak błyszczący z AP ;)

Co ważne. Jeśli masz figurki pomalowane na poziomie konkursowym z dziesiątkami warstw, przejściami, blendami, glazeami itp. to nie polecam lakierów bo nawet te najlepsze delikatnie "wyżerają pigment". Na figurkach pomalowanych TT lub TT+ tego się nie zauważa ale jak siedzisz 12 godzin nam NMMem na figurce, potem ją lakierujesz i wszystko się rozłazi to dopisujesz producenta do Księgi Uraz ;)
Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

To ja mam podobny problem jak przedmówca tylko, że na figurkach a nie na podstawkach.
Kupiłem ostatnio sporo złożonych a nawet prawie wszystkie w przerużnych konwersjach i nie dość że nie podobaja mi się te konwersje to jeszcze modele się aż świecą od kleju który wypłuwał z pod pach albo z pod ekwipunku.
Jakieś rady czym moge się tego pozbyć.
Klej wygląda raczej na coś w stylu kropelki.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Kup w jakimś sklepie modelarskim Debonder , z cyjanoakrylami i superglutsami w zasadzie spokojnie daje sobie radę.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Kupiłem ostatnio katapultę z 6 edycji, zmywam ją w DOT4 i trzymam 2 dni. Plastikowe kółko zmyło się, ale obsługa i sama maszyna straciła tylko siłę koloru (trochę wyblakło). Co mam robić czy mogę to wrzucić do domestosu?, a może jest jakiś zmywak czy coś?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Mi najlepiej sprawdza sie zmywacz do farb akrylowych, grubo pomalowane modele 2 dni w kąpieli, potem szczoteczka, i po problemie.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

W jakich sklepach szukać tego typu zmywacza ?
Ma jakąś konkretną nazwę ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Różne są, u nas chyba najpopularniejszy to Wamod.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

kruszyna.
a czy po trzymaniu w plynie wyszorowales figsy w cieplej wodzie (najlepiej z kropla plynu)?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Tak zrobiłem to .
figurka katapulty tak jakby pożółkła
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Zostawiłem na całą noc w nitro metalowe figurki. Fakt faktem ładnie się zmyły, ale podstawki do wyrzucenia. Mam jeszcze pare plstików do zmycia, jakieś rady ile powinny się moczyć żeby nie zrobiły sie z nich gąbki??
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

nie wrzucaj plastików do nitro!
i poszukaj odpowiedniego tematu o zmywaniu figurek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie wgl ostatnie posty w tym temacie to jakaś porażka. Są odpowiednie tematy dotyczące zmywania figsów, wszystko tam jest, tylko chyba komuś nie chce się zaglądać... Dla kompletnych ignorantów/leniwców podaję linka: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=360 ...
A to jest temat dotyczący dyskusji nad figsami kraśkowymi i nie mający nic wspólnego ze zmywaniem modeli... Fajnie by było, gdyby pisać posty w odpowiednich tematach, a nie spamowac w innych...

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

smiejagreg pisze:Dla mnie wgl ostatnie posty w tym temacie to jakaś porażka. Są odpowiednie tematy dotyczące zmywania figsów, wszystko tam jest, tylko chyba komuś nie chce się zaglądać... Dla kompletnych ignorantów/leniwców podaję linka: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=360 ...
A to jest temat dotyczący dyskusji nad figsami kraśkowymi i nie mający nic wspólnego ze zmywaniem modeli... Fajnie by było, gdyby pisać posty w odpowiednich tematach, a nie spamowac w innych...
Może i jestem ignorantem i leniwcem, ale nigdy nie potrzebowałem zaglądać do takiego tematu bo do tej pory nie potrzebowałem zmywać figurek. Kruszyna zapodał temat, a że (tu sie przyznam) z lenistwa nie chciało mi się czytać o czym w ogóle jest pociągnąłem dalej temat licząc, że krasnoludzka brać coś doradzi. Widzę jednak, że ci co tak się rozpisywali o tym czy nowe figurki sa bleeee czy może nie, a czy metale fajniejsze niż plastiki w temacie o rumorsach do nowej edycji, teraz skrzetnie dbają, żeby ktoś nie zmieniał tematu. to dopiero jest ignorancja ;)
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Jak się maja wielkością nowe tarcze od longów/hamców oraz nowych IB do starych figurek ( Hamców z 6 edycji metalowych ,starych longbeardów tych z mieczami (z 5 edycji chyba) ewentualnie tych longbeardów z edycji 6 ) ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

imo nowe tarcze są dla nich za duże - nie nadają się.

ODPOWIEDZ