Warstadt by qc

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Warstadt by qc

Post autor: quidamcorvus »

O wersję ze szprychami :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się na kołami od rydwanów TK. Powinny pasować.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

quidamcorvus pisze:O wersję ze szprychami :)
To insza inszość...może takie coś, jak się inaczej [czytaj: z drugiej ręki] nie da:
http://www.mojehobby.pl/products/West-E ... -Cart.html
http://www.martola.com.pl/pl140/produkt ... 2%B4s_cart
http://www.martola.com.pl/pl629/produkt ... __WWII_Era
http://www.martola.com.pl/pl141/produkty33069/farm_cart
A jakbyś kiedyś robił coś współczesnego , to koniecznie umieść ten dwuślad :mrgreen:
http://www.martola.com.pl/pl142/produkt ... pping_cart
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W tym tygodniu nie znalazłem czasu na malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pomimo natłoku zajęć i permanentnego braku czasu udało mi się natomiast, skleić kolejne modele i stąd dziś mam dla was zdjęcia Strażników dróg, czyli podstawowych stronników w drużynie z Averlandu.

Do złożenia modeli wykorzystałem części pochodzące między innymi z zestawów: Empire Free Company, Empire Pistoliers, Empire State Troops oraz Huntsmen. Sztandar, o ile mnie Alzheimer nie myli, pochodzi z WH 40k.

Oprócz Chorążego i Sygnalisty wśród Strażników Dróg znalazły się także modele uzbrojone w broń prochową: Garłacz, Muszkiet oraz Muszkiet hochlandzki.

Ponieważ zwykle nie wystawiam w drużynie Averlandczyków Strażników Dróg modele uzbroiłem tak, by w razie konieczności mogły prezentować lepiej wyekwipowanych Myśliwych czy Pikinierów, których zdjęcia opublikuję później.

W przyszłym tygodniu pokażę wam zdjęcia kolejnych stronników i być może pierwszych pomalowanych modeli.

Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Megaśne.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Nie rozumiem tego całego szumu wokół Ciebie. Sklejasz sobie części figurek, a następnie jako tako je malujesz. Naprawdę jest się czym tu zachwycać? Coś takiego może zrobić każdy!



Hehe,
masz w planach bandę bestii? Chętnie bym ją zobaczył w Twoim wykonaniu :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzięki :)
Damik pisze:Nie rozumiem tego całego szumu wokół Ciebie. Sklejasz sobie części figurek, a następnie jako tako je malujesz. Naprawdę jest się czym tu zachwycać? Coś takiego może zrobić każdy!
Ja to cały czas powtarzam. Ale co zrobić, sława :lol2:

Damik pisze:Hehe,
masz w planach bandę bestii? Chętnie bym ją zobaczył w Twoim wykonaniu :)
Tak. Problem w tym, że w Warheim FS Zwierzoludzie naznaczeni są Znakiem konkretnego bóstwa Chaosu i jeszcze trochę czasu zajmie mi odpowiednie skonwertowanie modeli.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS prawdopodobnie rozpocznę dopiero w grudniu. Na warsztacie wciąż stoi rydwan i zaprzęg, których budowa powoli idzie do przodu. A do zrobienia zostały jeszcze znaczniki pułapek.

Dziś mam dla was zdjęcia Pikinierów, czyli uzbrojonych we włócznie stronników służących w kompanii Averlandczyków.

Jak zapewne już zauważyliście, do sklejenia modeli użyłem korpusów i głów pochodzących z zestawu Huntsmen, z kolei ramiona z włóczniami i tarcze pochodzą z zestawu Empire State Troops. Przy czym, żeby nie było zbyt łatwo i przyjemnie Games Workshop postarał się, by korpusy i ramiona nie pasowały do siebie - podczas klejenia konieczne było użycie noża i green stuffu.

Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Strażnicy dróg z Averlandu to jedna z nielicznych kompanii ludzi w Warheim FS, która w swojej początkowej rozpisce może posiadać modele nieludzi - w tym wypadku krasnoludzkich Pogromców Trolli.

Przedstawione poniżej modele to oryginalne metalowe figurki wyprodukowane przez Games Workshop. Modele Trollobójców od GW uważam za bardzo udane i nie zamierzam konwertować ich w żaden sposób.

Wybaczcie nieco prześwietlone zdjęcia ale nie mam czasu ich poprawiać, bo dzisiaj w końcu zaczynam malowanie kompanii Strażnicy dróg z Averlandu od tych właśnie figurek.

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Damik pisze:Nie rozumiem tego całego szumu wokół Ciebie. Sklejasz sobie części figurek, a następnie jako tako je malujesz. Naprawdę jest się czym tu zachwycać? Coś takiego może zrobić każdy!
Każdy może też się trochę bardziej przyłożyć do malowania. Każdy też może pobawić się GSem. Na prawdę, a jednak nie każdy to robi. Bo trzeba wcześniej usiąść i pomyśleć, a potem dokładnie wykonać plan.
Tak samo jest ze sklejaniem modeli. Większości ludzi się nie chce kombinować i dlatego podoba nam się to, że QC się CHCE. Do tego jest to zdecydowanie więcej czasu poświęconego na obczajenie jaki ma być efekt końcowy niż odpakowanie pudełka i odwzorowanie modelu z instrukcji. Że o zbieraniu bitsów z pudełek, których się wcześniej nie miało w rękach nie wspomnę ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Damik pisze: Coś takiego może zrobić każdy!
No, więc zrób :!: :wink:

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Przecież moj post był ironiczny i podziwiam QCa za to co i jak robi ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Damik pisze:Przecież moj post był ironiczny i podziwiam QCa za to co i jak robi ;)
Brak emoticona przeczy temu, a przynajmniej bar5dzo dwuznacznie pokazuje wypowiedź. Sorki za niezrozumienie :wink: ...

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Niestety wiem jakie sa realia pisania w internecie i jak często dochodzi do nieporozumien, gdy zabraknie buziek :c mimo to czasami dodanie emotka potrafi zepsuć charakter całej wypowiedzi ;) ja sie nie gniewam, brałem pod uwagę to, ze moj post moze byc w ten sposób odebrany, wazne ze autor sie nie obraził za jego treść :D tylko ciekawe czy sie nie obrazi za robienie bałaganu w jego galerii, który dotyczy netykiety :D

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Nie obrazi :)

No i szkoda, liczyłem na pierwszego antyfana i hejtera, a tu lipa :( :lol2:

Poniżej mała aktualizacja, wczoraj w nocy udało mi się pomalować skórę i włosy, zdjęcie kiepskie ale coś tam widać.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Oczy i zęby świetne, kolor owłosienia trochę bym tylko zróżnicował. :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś mam dla was zdjęcia pomalowanych figurek krasnoludzkich Pogromców Trolli, którzy w czasie rozgrywek w Warheim FS służyć będą w szeregach Strażników dróg z Averlandu. Zdjęcia modeli służących w kompanii w wersji WIP od kilku tygodni prezentuję wam na blogu.

Przy okazji malowania Trollobójców sprawdzałem farby, którymi zamierzam malować modele składające się na Kult Pogromców z Karak Kadrin, a dokładniej włosy w charakterystycznym kolorze. Jestem zadowolony z efektu i podczas malowania kolejnych Trollobójców z pewnością użyję farb z palety GW: Troll Slayer Orange, Fire Dragon Bright i Jokaero Orange. No i wash Fuegan Orange.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej na BLOGU.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Przyjemnie popatrzeć, jak zawsze. :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Naviedzony pisze:Przyjemnie popatrzeć, jak zawsze. :)
Dzięki :)

Prace nad kompanią Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS powoli ruszyły do przodu - w minionym tygodniu udało mi się pomalować modele krasnoludzkich Trollobójców, a w nocy zacznę malowanie pierwszej trójki Strażników dróg.

Natomiast poniżej możecie zobaczyć zdjęcia kolejnych stronników, którzy mogą zostać wcieleni w szeregi Averlandczyków.

Do złożenia modeli Rajtarów użyłem w większości oryginalnych części pochodzących z zestawu Empire Pistoliers, które uzupełniłem o bitsy z zestawów Empire Free Company oraz Knightly Orders i Empire State Troops.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam także na mojego BLOGA.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Czy ty sypiasz?
Strażnicy zapowiadają się fajnie.

ODPOWIEDZ