Żywotność Vallejo liquid gold

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Żywotność Vallejo liquid gold

Post autor: tiny »

Hej, jak długo wytrzymują wam te farby? Mi osobiście po 1,5 roku jedna ścięła się całkowicie... czy jest sposób aby przedłużyć ich żywotność?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mój Old Gold ma ponad 2 lata i trzyma się świetnie.
To są farby na alkoholu więc trzeba szczególnie uważać na szczelne zamknięcie i utrzymywanie gwintu w czystości bo przy nieszczelnym zamknięciu odparuje w kilka godzin.
Gdy zauważymy że farba jest zbyt gęsta dolewamy alkoholu (ja używam denaturatu ale przypuszczam że spirytus techniczny czy nawet spożywczy też będzie ok), podobnie jak "naprawiamy" akryle wodą.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Mam od roku. Jak postoi za długo, to pigment zupełnie oddziela się od alkoholu i czasem nawet godzinę trzeba się natrząchać, żeby wróciła do normy, ale po tym jest wszystko w porządku (tylko, że po godzinie trząchania nie ma mowy o precyzyjnym malowaniu, bo się łapy trzęsą). Ja do rozcieńczania używam czystego izopropanolu, kupiłem w elektrycznym sklepie chyba za 5 zł i bardzo dobrze się sprawdza.

Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

hmmm.. ja mam jakby 2 edycje tych farb. old gold z większą zakrętką. kupiłem ją chyba 4 lata temu, trzyma się do teraz w tym samym stanie jak przy otwarciu. No i rich gold.. kupiona została rok później. Nie wiem czy to inna edycja tych farb. ma mniejszą zakrętkę. Pigment jest jakby cięższy, bo po chwili opada na dno, gdzie robi się z tego jedna wielka breja. i tak od nowości..
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

ODPOWIEDZ