Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: SoCiu »

Obecnie kawaleria ma dwie zasady scout(ta z łukami) lub vanguard(ta z spear&shield) - patrz podręcznik główny.
Z racji że nasze jednostki nie marszują, oddziały kawalerii obecnie służą jako "przeszkadzajki" czyli wymuszają test na marsz, odginają/blokują szarże, czasem uda im się zdjąć jakąś maszynę. Dodatkowo wypełniają wymóg 25% pkt w core units, w rozpiskach :mrgreen:

Silverman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Silverman »

Wielkie dzięki ;)

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

Hej pomoże ktoś z jakąś PG rozpiska na 1500 pkt vs chaos. ..?
kompletnie nie wiem jak przeciw temu grać

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Zależy też przeciw czemu będziesz grał.
Kaszkiet dobry na wszystko, a zwłaszcza na skulle czy charioty. Jeśli gracie bez lordów i imiennych to pewnie LD8, co z 3k6 nie jest łatwe do rzucenia.
Duża zerówka z Lighta zdejmuje chimerę i uszczupla trolle. Dobrze z nimi sobie poradzi również katapa.
Świnia powinna zatrzymać większość rzeczy, poza Hero z GW i hellcannon'em (na nią dobrzy byliby stalkerzy)

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

ma mieć knightow . dużo wariorow i czarodzieja
do tego rydwany

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Knightów idzie zdjąć czarami do tego stalkerzy będą bardzo przydatni. Jak radzić sobie z rydwanami już ci wskazano. Warriorów aż tak bym się nie bał.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Na 1500 raczej ciężko z Wochem, raczej obojętnie co złożysz, to zostaniesz wciśnięty. Jeśli jest ta piechota, to najlepiej będzie wrzucić dwa sfinksy (im mniejsze punkty tym lepiej się sprawdzają), stalkerów, oczywiście casket. Cory zapchać dużą ilością śmiecia, rydwany możesz wziąć, ale jedyna szansa, by coś zrobili nadarzy się, jeśli wrzucisz im KB.
Tak czy siak Tk vs Woch na 1500 to równy paring nie jest.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Hejka
Kolekcjonuje powoli swoje TK bo urzekł mnie fantastyczny klimat tej armii. Mam AB, 16 archers i licha. W planach kolejna 16 archersowvi drugi lich. I teraz moje pytanie. Na początek lepiej katapa czy kaszkiet ? Węże czy rydwany ?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Kolas111 pisze:Hejka
Kolekcjonuje powoli swoje TK bo urzekł mnie fantastyczny klimat tej armii. Mam AB, 16 archers i licha. W planach kolejna 16 archersowvi drugi lich. I teraz moje pytanie. Na początek lepiej katapa czy kaszkiet ? Węże czy rydwany ?
Casket i necropolis knights.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aleph
Plankton
Posty: 1

Post autor: Aleph »

Cascet i rydwany:P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

W planach kolejna 16 archersowvi drugi lich. I teraz moje pytanie. Na początek lepiej katapa czy kaszkiet ? Węże czy rydwany ?
grac bez katapulty sie da. Bez cascetu nie.

ROznica pomiedzy wezami i rydwanami jest taka, ze weze sa glowna odpowiedzia na pancerniejsze cele w tej armii.
Rydwany z kolei sa swietnym oddzialem na nieopancerzone cele.

Jelsi chcesz grac na 30 lukach, to bardziej przydadza ci sie weze

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Czyli kupuje casket i weze. Dzięki wielkie za radę

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Szybkie pytanie, co grało przed pojawieniem się morghastów, norcopolis Knighty czy stalkerzy?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Galharen pisze:Szybkie pytanie, co grało przed pojawieniem się morghastów, norcopolis Knighty czy stalkerzy?
Pojawiali się i jedni, i drudzy. Przy czym jeżeli chodzi o stalkerów, to były to małe oddziały (3-jki), natomiast necropolis knightów zazwyczaj wystawiało się w bardziej liczebnych unitach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na dmp grały trzy trójki stalkerow, rycerzy widziałem mało, jak już to jeden oddział pięć sztuk.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Galharen pisze:Szybkie pytanie, co grało przed pojawieniem się morghastów, norcopolis Knighty czy stalkerzy?
Przed Morgami zazwyczaj wystawiało się dwie 5 knightów, stalkerzy jak już to jedna 3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

wiem, ze na 1200 punktów TK szału nie robią, ale jak wyglądają grywalne opcje?
Spam łuków w corach, czy moze 2x3-4 rydwany? Princów chyba w ogole nie opłaca się wystawiać na male pkt czy nie?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Dwie liczki z neherkarą (żeby leczyć morgasty), dwa oddziały łuków dla liczek i ile wlezie morgastów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Morghasty, kurde, nie planowalem tego kupować bo bydlaki drogie jak cholera;p Chcialem coś oldschoolowego z TK złożyć na te małe punkty.
Btw, jak to wygląda z morasiami w 9th Age?
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Są w rare po 80pkt, leczą się max 1 rana oraz mają 6" lotu.

ODPOWIEDZ