vocal - 24.12 - Galrauch, smok chaosu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Re: vocal - 27.02 - marini (czerwoni;p)

Post autor: vocal »

^Karpiu^ pisze:Aj

Epidemius to wogole jakas porazka do malowania :D
Przygarnę za półdarmo:p Zawsze miałem wrażenie że to fajny model.
Draco pisze:Bloodki fajnie pomalowane, technicznie rewelacja :) Choć jak dla mnie za dużo battle damge :P
Jak pisałem, to było ćwiczenie przed spacehulkiem, chciałem przetrenować ogólny schemat kolorystyczny i kilka rzeczy:) Choć tamci mają sporo swojego własnego battledamagu 3d:D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

vocal pisze:
^Karpiu^ pisze:Aj
Epidemius to wogole jakas porazka do malowania :D
Przygarnę za półdarmo:p Zawsze miałem wrażenie że to fajny model.
Lechu ja nie odsprzedaje modeli :D U mnie maja dobra emeryturę :D Słuchają Death metalu i przytulne miejsce na półce mają :)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

No i ostatnia rzecz z serii:)

Sisterka była pomalowana wieki temu (ostała delikatny lifting aby bardziej pasowała do aktualnych standardów oraz biały kolor włosów:))
ale naszło mnie na to robienie bannerów... Najpierw przećwiczyłem technikę na Burlocku, a potem postanowiłem zrobić coś w zupełnie innym stylu u sisterki. Z tyłu nie miałem już siły się mordować więc zrobiłem standardową różyczkę:D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Genialne malowanie, zwłaszcza sztandar zasługuje na pochwałę. Ile robiłeś free handy?
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Nie jakoś długo, sztandar był tylko ćwiczeniem:) Pod 3godziny michaś i ze dwie róża.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

To szybciutko. W sumie mogłeś nawet machnąć nam tutoriala z takiej różyczki a nie się z takimi umiejętnościami kryć [-X :P
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

E nic specjalnego, nie wiem czy by to kogoś zainteresowało... Robisz po prostu kilka szkiców na kartce żeby połapać proporcje i zobaczyć jak to wygląda, potem ostateczną wersję rysujesz delikatnie ołówkiem, malujesz główne elementy zaczynając najlepiej od jaśniejszych kolorów bo łatwiej je 'obcinać' ciemniejszymi a potem sobie te kształty cieniujesz jaśniejszymi kreskami od strony gdzie uważasz że ma być oświetlone czyli najczęściej z góry a przyciemniasz po przeciwnej stronie, na koniec wedle uznania robisz przejścia między kolorami i wszystko obmalowujesz tłem:mrgreen:

Torian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Torian »

vocal pisze:E nic specjalnego, nie wiem czy by to kogoś zainteresowało... Robisz po prostu kilka szkiców na kartce żeby połapać proporcje i zobaczyć jak to wygląda, potem ostateczną wersję rysujesz delikatnie ołówkiem, malujesz główne elementy zaczynając najlepiej od jaśniejszych kolorów bo łatwiej je 'obcinać' ciemniejszymi a potem sobie te kształty cieniujesz jaśniejszymi kreskami od strony gdzie uważasz że ma być oświetlone czyli najczęściej z góry a przyciemniasz po przeciwnej stronie, na koniec wedle uznania robisz przejścia między kolorami i wszystko obmalowujesz tłem:mrgreen:
Banalne, że też sam na to nie wpadłem :p A za sztandar wielkie brawa =D> =D> =D>
Okoń pisze:Może Teclis ma miecz mały,
za to odbyt wytrzymały.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

miazga ! brak więcej słów aby to opisać
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Piękny ^_^
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Dzięki za miłe słowa, cieszą tym bardziej że to mój pierwszy taki eksperyment, dotąd nie robiłem tego typu freehandów, zawsze były bardziej 'kolorowe' i czyste. Nie wiem, może to z wiekiem przychodzi. A może niedługo zacznę malować zgaszonymi kolorami też figurki, kto wie;p

Chociaż figurki do gier bitewnych mają tę super zaletę że można jak się chce, nie to co historyczne...:)

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Bardzo fajny sztandarek, choć Pani na nim czasem wydaje się nieproporcjonalna ale może to kwestia mojego kijowego monitora:)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

No to co, pora na jakiś updacik:D Mam zdjęć na jakiś czas to będę powolutku wrzucać:)

Zacznę od szkielich z 5ed, pokonwertowani głównie z bretończykami, trochę GSu, trochę cięcia koni aby miały lepsze pozycje.
Dla siebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I mały eksperyment, pełnych dioram nie mam ale chyba i tak ciekawie:)
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Podobają mi się nowe, bardziej dynamiczne pozy wierzchowców oraz mroczne, zimne, kontrastowe malowanie. Pasuje do ożywieńców.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A mi się szczególnie podobają podstawki, choć oczywiście same modele też piękne.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Dzięki za komentarze:)

Kolejna rzecz z podobnego okresu jak szkiele, jedne z fajniejszych modeli:) Powolutku sobie maluję półkową miniarmię O&G.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wojo1410
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186

Post autor: wojo1410 »

Świetne modele. Świetne malowanie. Świetna scenka.
Super robota aż żal, że tylko 4 fotki z tymi trollami. Na ostatnim zdjęciu zabrakło troll slayera.
Większość postów piszę pod wpływem alkoholu i innych używek.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Twoje malowanie jest absolutnie niesamowite =D> Mam nadzieję że jak wrzucę moich niegodnych kuszników to napiszesz jakieś rady i uwagi :wink:

Szkoda że tak co post podkreślasz że to nie do grania... ja tam mam nadzieję że spotkam jeszcze te modele na polu bitwy :wink:
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4455
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Trolle to świetne modele same w sobie, a w twoje malowanie tylko dodaje im klasy. =D>

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Uwielbiam, no uwielbiam tu zaglądać do Ciebie, vocal!

Szkielety są mistrzowskie, trolle też :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

ODPOWIEDZ