Poznański format - ograniczenia na 1200

Moderatorzy: kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: Poznański format - ograniczenia na 1200

Post autor: kudłaty »

Naviedzony pisze:
kudłaty pisze:Ważna informacja. Staramy się grać z terenem (przeważnie górką) bardzo blisko stołu.
Ale tak blisko stołu, że aż na stole, czy też może jednak obok, ale i tak bliziutko? :mrgreen:
Blisko środka stołu.
Macias pisze:Czy w wampirach jest ograniczenie na ilość eteryków? Można mieć np banshee, hexy i hosty naraz?
W wrodingu jest jedna jednostka eteryczna, bez tego nie można żadnej.
Jarlaxle pisze:
kudłaty pisze:Ważna informacja. Staramy się grać z terenem (przeważnie górką) bardzo blisko stołu. Powoduje to że armie czysto strzeleckie mają gorzej. W WE jest za dużo dobrych rzeczy jak nie trueflighty piesze, to łuki konne, jak nie waywatcherzy to magowie z metalem w siostrach, są jeszcze wildzi. Generalnie tam brakuje słabych ogniw. Jak nie ma słabych ogniw, to cięcie punktów pozwala stonować armie.

Jakbyś zrobił turniej, a szczerze polecam format to daj znać jakie masz przemyślenia.
W DE są albo warlocki albo masterowie, zatem skąd te cięcia punktowe? :mrgreen:
Jest to celowy zabieg, praktyka wykazała, że sam taki limit nie rozwiązywał problemu. Z drugiej strony wpuszczenie rozpy na warlockach i kowbojach też jest bez sensu na małe punkty.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Nawet na cold one'ach? DS i pegazy, to ja rozumiem :P

Edit:
Patrząc na ograniczenia nasuwa się pytanie, czy uważacie, że HE są gorsze od DE czy WE? Jako jedyne nie mają -100 do rozpiski :P

A o jaki problem u DE chodzi? Problemem jest raczej złożenie sensowej rozpiski na 1100 pkt :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Jarlaxle pisze:Patrząc na ograniczenia nasuwa się pytanie, czy uważacie, że HE są gorsze od DE czy WE? Jako jedyne nie mają -100 do rozpiski :P
Domyśl się ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

DE na WE na mniejszym formacie zyskują, bo pestki i MM wiecej robią.

HE albo maja OP feniksa albo banner, dobrze to powinno działać
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

HE mają feniksa, WL z stubbornem i as 3+ na strzelanie, ciężką kawe w core'ach, dostęp do high magic w której jest śmiesznie tani pocisk i do tego boundspell z tym pociskiem :P dlatego uważam pytanie za wpełni zasadne :P WE ma zróżnicowane strzelanie z s3 z ap, a DE zawsze s3 z ap. Jak DE trafi na imperium, czy woch, to te strzelanie prawie na nic się nie zda. Opieranie taktyki na samym strzelaniu nie jest najlepszym pomysłem, chyba że ktoś zakłada, że będzie miał same dobre paringi :P

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Za malo grasz za duzo dyskutujesz:pp
We na male punkty sa powaznie mocne.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

W żadnym momencie nie zakwestinowałem tego, że WE nie są dobre Oo od momentu wyjścia ich booka twierdziłem, że są OP czy tam PG etc. po prostu przegięte :mrgreen: mnie dziwi fakt, że HE są uważane za gorsze od DE/WE dlatego zadaje pytania, gdyż chciałbym poznać merytoryczne argumenty przemawiające za konkretntmi rozwiązaniami :P najlepiej poparte wynikami osób, które grały ode mnie znacznie więcej :P

Fragment odnośnie strzelania dotyczył strzałek DE, a nie WE.

Poza tym, patrząc na rozpiski ciężko mi zrozumieć, dlaczego niektóre armie są uważne za gorsze czytaj. nie przycięte w stosunku do innych. Tutaj wracamy do punktu wyjścia, czyli pytań i odpowiedzi :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tobie może ciężko zrozumieć, ale format układali Furion i Kudłaty, więc myślę, że oni rozumieją jednak. :D

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Akurat ogranicEnie banner lub feniks jest mocno bolesne dla graczy he, ale da sie z tego wybrnąć. Z reszta zobaczcie jakimi rozpiskami ja gralem w cube na male punkty a i tak udalo sie turniej wygrać:) 1200 a 2400 to zupelnie inna gra imo, np. ja gram na male punkty na sisters of avelorn gdzie w rozpie na etc jednak nie ma dla nich miejsca.
Albo shadow warriorzy, ten sam przyklad:)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Naviedzony pisze:Tobie może ciężko zrozumieć, ale format układali Furion i Kudłaty, więc myślę, że oni rozumieją jednak. :D
Jak kłóciłeś się o demony kilka stron wcześniej, to nie też nie mogłeś zrozumieć ich nieomylności i zadawałeś pytania :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie kłóciłem się o to, że demony nie są OP, bo złożone na Nurglu są mocne, kłóciłem się o to, żeby reszta armii nie cierpiała za Nurgle'a. I jestem raczej fanem robienia tak jak u HE (coś albo coś) niż prostego przycinania albo dodawania punktów. Bo Tomb Kingsom przeciw WoCh albo Imperium +100 pkt nie pomoże zbytnio, a -100 nie rozwiązuje wszystkich problemów. W ten sposób można by odblokować niektóre możliwości.

To i tak najlepszy format na małe punkty, jaki powstał.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Naviedzony pisze:To i tak najlepszy format na małe punkty, jaki powstał.
Z tym zgodzę się w 200% :)

Ale uważam, że Cięcia punktowe dają mniej niż cięcia kompozycji.

HE nie mają -100pkt bo potrzebują tzw "bocznych kółek" w końcu to imitacja elfów ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jak HE są imitacją elfów, to czym są DE? Parodią? :D

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Naviedzony pisze:Jak HE są imitacją elfów, to czym są DE? Parodią? :D
tak.
Luc pisze: Ale uważam, że Cięcia punktowe dają mniej niż cięcia kompozycji.
Ujemne punkty powodują że nie wymuszasz na młodych graczach kupowania dziwnych unitów by obchodzić comp score'a.

@He. To jest dziwna armia. Jak ma możliwość wystawić się optymalnie jest pogrom. Z drugiej strony bez fenixa lub baneru nagle przestaje być aż tak różowo. Obecnie bardziej myślę nad poluzowaniem DE odrobinę niż zabraniem 100pkt HE.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

A co z tym poluzowaiem DE? :P zabrane 100 punkcików by się przydało do rozpisek :P jeden bolc, który tutaj by wszedł nie zagina czasoprzestrzeni :P

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Jarlaxle pisze: jeden bolc, który tutaj by wszedł nie zagina czasoprzestrzeni :P
Bolce zawsze zaginają czasoprzestrzeń - mieć a nie mieć 6 pestek z S4 na 24/48" ... biorę w ciemno ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze: Bolce zawsze zaginają czasoprzestrzeń - mieć a nie mieć 6 pestek z S4 na 24/48" ... biorę w ciemno ;)
Z jednej strony masz rację Lucek ale z dugiej to tylko 2 woundy jednak...zresztą my mamy lepsze pestki :)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Pojawia się armata i przeciwnik ma za "free" 70 pkt :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jak strzeli w bolca, to nie strzeli ci w pegaza za 200 pkt. ;)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Nie w każdej rozpisce są pegazy :P Ostatnio, na trzy armie DE tylko 1 je miała :P

ODPOWIEDZ