Ars Alit Artificiem z cyklu "wypociny własne" :)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Re: Ars Alit Artificiem z cyklu "wypociny własne" :)

Post autor: dzikki »

Klask - klask - klask. Tylko pobrudzić i będzie zacny sprzęt szczurowy.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

Koz@a pisze:Doomwheel bardzo ładny :) , ja tylko troche bym go ubrudził, za czysty się wydaje jak na skaveński wynalazek. Ja stalowe elementy maluje tak: Czarny podkład , Leadbelcher, washe( czarny, brązowy), znowu Leadbelcher, i rozjasnienia Ironbreaker, a złoto zaczynam od brązowego podkładu, Shining gold, washe czarny i brązowy, shining gold, i shining gold + Ironbreaker
Zatem muszę zakupić brakujące kolory i wypróbuję Twoją metodę :) Dzięki! Kiepsko u mnie z kolorami, trzeba będzie zainwestować w poszerzenie palety :)

Boję się go pobrudzić, tzn. obawiam się, że kiepsko mi to wyjdzie. Zabrudzenia i rdza są mi obce. Jak to zrobić żeby się dobrze prezentowało?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Taki czysty jest nawet fajny. Bardzo dobra robota!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Troszkę mało zbliżeń tego drewna, ale faktycznie nie za bardzo ono chyba Ci wyszło. Powód - za dużo niezbyt ciekawego ostatniego koloru. Odcień wygląda jakoś tak...błotnisto. Ja tam żadnym ekspertem wielkim nie jestem, ale swoje drewno maluję trzema farbami: całość scorched brown najpierw, albo innym ciemnym brązem, na to rozjaśnienia grubsze obowiązkowo bestial brownem i na koniec ostatnie rozjaśnienia delikatnie jakąś ochrą - używam przeważnie green ochre Vallejo Model Color. Jak się chce, to można pomieszać te kolory dla stworzenia jeszcze odcieni pośrednich, ale dla mnie to już sztuka dla sztuki raczej. I ważna rzecz - po pomalowaniu całość traktuję gryphon sepią - washem Citadela. Wtedy drewno zyskuje bardziej złocisty odcień. Może te moje wypociny Ci się na coś przydają, jeśli tak, to happy :P :wink: .

Co do rdzy - zajrzyj do mojej galerii woch. Tam gdzieś piszę, jak maluję rdzę i są przykłady na figsach. Co ważne - dwa pierwsze kolory takie same, jak przy malowaniu drewna, wiec nie trza jakoś strasznie inwestować :wink: . Pozdrawiam...

PS. A maszynka świetna - żółte metaliki klasa Ci wyszły (napisz, jak je malujesz), sztandar takoż =D> ...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, o 21:26 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Super!:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

smiejagreg pisze:Troszkę mało zbliżeń tego drewna, ale faktycznie nie za bardzo ono chyba Ci wyszło. Powód - za dużo niezbyt ciekawego ostatniego koloru. Odcień wygląda jakoś tak...błotnisto. Ja tam żadnym ekspertem wielkim nie jestem, ale swoje drewno maluję trzema farbami: całość scorched brown najpierw, albo innym ciemnym brązem, na to rozjaśnienia grubsze obowiązkowo bestial brownem i na koniec ostatnie rozjaśnienia delikatnie jakąś ochrą - używam przeważnie green ochre Vallejo Model Color. Jak się chce, to można pomieszać te kolory dla stworzenia jeszcze odcieni pośrednich, ale dla mnie to już sztuka dla sztuki raczej. I ważna rzecz - po pomalowaniu całość traktuję gryphon sepią - washem Citadela. Wtedy drewno zyskuje bardziej złocisty odcień. Może te moje wypociny Ci się na coś przydają, jeśli tak, to happy :P :wink: .

Co do rdzy - zajrzyj do mojej galerii woch. Tam gdzieś piszę, jak maluję rdzę i są przykłady na figsach. Co ważne - dwa pierwsze kolory takie same, jak przy malowaniu drewna, wiec nie trza jakoś strasznie inwestować :wink: . Pozdrawiam...

PS. A maszynka świetna - żółte metaliki klasa Ci wyszły (napisz, jak je malujesz), sztandar takoż =D> ...
Dziękuję, na pewno zastosuję się do wszystkich wskazówek :) Co do złotych elementów... gehenna's gold, brązowy wash (agrax), potem znów gehenna i stopniowo gehenna zmieszana z burnished gold, a na koniec burnished gold zmieszany z niewielką ilością screaming skull :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ars_alit_artificiem pisze: Dziękuję, na pewno zastosuję się do wszystkich wskazówek :) Co do złotych elementów... gehenna's gold, brązowy wash (agrax), potem znów gehenna i stopniowo gehenna zmieszana z burnished gold, a na koniec burnished gold zmieszany z niewielką ilością screaming skull :)
Mocno rozwadniasz złote farby? Ile warstw kładziesz?
Z drewnem to jest tak, że każdy pomału wypracowuje sobie własny przepis na nie. Z Tobą będzie też tak samo - popróbuj kilku różnych kombinacji na kilku figsach i wybierz tę, która wg ciebie najlepiej wygląda...

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

przepis na stare złoto
złoty
brazowy ink/wash
złoty
brazowy ink/wash
złoty
brazowy ink/wash
złoty
...

az do pożadanego efektu
warto dotknac odblaski srebrnym imitujac padajace swiatło

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

smiejagreg pisze:Mocno rozwadniasz złote farby? Ile warstw kładziesz?
Z drewnem to jest tak, że każdy pomału wypracowuje sobie własny przepis na nie. Z Tobą będzie też tak samo - popróbuj kilku różnych kombinacji na kilku figsach i wybierz tę, która wg ciebie najlepiej wygląda...
Eh no właśnie mam problem z uzyskaniem dobrej konsystencji złotych i srebrnych kolorów, ale w tym przypadku było łatwiej, bo burnished gold ma idealną (jak dla mnie) konsystencję, więc starałam się jedynie dobrze rozwodnić gehenne (ciężko mi określić stosunek wody do farby, bo zawsze robię to na oko). Jedno jest pewne, w tym przypadku niewiele warstw położyłam. Gehenna, brązowy wash, gehenna, gehenna zmieszana z burnished, a potem sam burnished wystarczy i na koniec burnished ze screamingiem :) pewnie można zrobić to bardziej "na skróty", a afekt będzie podobny ;)

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Świetny, zupełnie jak z fabryki =D> :)
Sztandar też ładny :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

Cześć wszystkim! :)
Wracam po dość długiej przerwie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Przepiękna praca, kolorystyka, rozjaśnienia i przede wszystkim talent =D> Chciałbym tak malować...:)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ja też

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Fajny, chociaż według mnie ta skóra trochę mało szczurza :p

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

Draco pisze:Fajny, chociaż według mnie ta skóra trochę mało szczurza :p
Dla mnie jest idealnie szczurza :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystko mi się podoba w ostatniej pracy, oprócz... kolorystyki. Zastanawiałem się, co najbardziej mi przeszkadza pod tym kątem i doszedłem do wniosku, że chyba ten błękitny pancerz gryzie się najbardziej z resztą figsa. Technicznie - ekstra =D> =D> =D> ...

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

WOW

Skóra jest ok wg mnie a miało się tych urwipołci trochę ;)

Awatar użytkownika
Ars_alit_artificiem
Wałkarz
Posty: 61
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ars_alit_artificiem »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

super malowanie, lepszy schemat kolorystyczny niż ten co proponuje GW =D>

można by jedynie dopracować tą gwiazdkę, wygląda jakby była mithril silverem raz przejechana :wink:

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Sam model mega paskudny ale malowanie wzór - konspekt. Bardzo mi się podoba :D.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ