Nowy projekt czyli Szachy WFB na Armies On Parade

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warsztat Teillman'a Helficki Okręt na Armies On Parade

Post autor: przelas »

okręt rewelacja

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Jezus w "z rąsi " robicie lepsze foty niż ja po godzinach męczarni... jakie to niesprawiedliwe . Figurka prezentuje się zacnie czekam na na ukończony model:)
PS. widzę, że nie tylko ja molestuje kciuk w trakcie malowania ^^

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Hahah a no Draco przypadłość kciuka malarza jest nam bardzo dobrze znana :) akurat miałem rozcięty wierzch dłoni i nie chciałem męczyć rękawiczką żeby się normalnie zagoiło :)

Dudu
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Dudu »

No no , zazdroszcze komuś tego SM'a :)

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

hej,
z braku laku wskrzeszę temat ;)

więcej zdjęć standardowo na stronie

recenzja naszego klienta z USA TUTAJ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdro

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Hej wszystkim, w zeszłym roku mieliście okazję widzieć mój Helficki okręt "Lords of the Seas", który wygrał pierwsze miejsce w Games Workshop Warszawa.
Obrazek
To było już 3 zwycięstwo z rzędu w tym konkursie.
W tym roku planuję zbudować Zestaw Szachów używając do tego modeli Vampire Counts i Imperium/Bretki jako odpowiednio czarnych i białych pionków.
Jako podstawek mam zamiar użyć okrągłych 40mm (lub większych) gdyż 20 mm byłyby po prostu zbyt małe a 40mm+ daje większe możliwości.

Jak na razie myślę nad poniższym zestawem figur:
Vampire Counts:
Król - Konrad Von Carstein
Królowa - Isabella Von Carstein
Laufry - Wight King bsb + inny bsb zrobiony z Grave guard standard bearer ze sztandarem z Von Carsteins upgrade pack
Skoczek/Goniec - 2x Black Knights
Wieża - 2x necromancer
Pionki - 8x Grave Guards z bronią ręczną oraz tarczami z Von Carstein Upgrade pack


Empire:
Król - któryś z kapitanów z Empire Command Set lub z Empire Manann' Blades Command Set (oba zestawy z FW)
Królowa - Damsel with Staff
Laufry - Standard bearers z zestawu Empire Command Set and from Empire Manann' Blades Command Set
Skoczek/Goniec - 2x Demigryph Knights
Wieża - 2x Empire Battle Mages
Pionki - Empire Manann' Blades wzbogaceni o Empire Manann' Blades upgrade set (FW)

Wszystkie modele są obecnie zamówione i czekam żeby dostać je w swoje ręce :)

Cały plan jest prosty. Około 45x45 cm box wraz pokrywką z polami do gry, która będzie za razem zamknięciem pudełka
Obrazek

Mam zamiar zostawić około 2,5 cm rantu dookoła pudełka żeby dodać scenerii co pozwoli nadać całemu pudełku trochę historii. A ponieważ mamy starcie sił dobra i zła na planszy powinniśmy mieć małą bitwę dookoła :)
Dla tego też dookoła pudełka znajdzie się masa szkieletów i innego "umarłego" tałatajstwa wygrzebującego się z ziemi i wyłażącego z grobów a po drugiej stronie tonę żołnierzy imperium z bronią ręczną i pikami oraz kilkoma sztucerami. Możliwe że gdzieniegdzie dodam jakąś kawalerię albo większe zabawki ale zobaczę jak będę stał z czasem i chęciami ;)

W środku pudełka znajdzie się miejsce do schowania figur tak żeby nic się nie połamało w trakcie transportu. Całość będzie przykryta wieczkiem, czyli naszą planszą do gry.

Mam zamiar uzyskać gładkie przejście pomiędzy całym "tłem" pudełka. Zaczynając od strony VC gdzie będzie mrocznie, wszystko będzie zdemolowane i spalone przez pole bitwy z siłami dobra kończąc po stronie imperium i jeszcze "żywej" przyrodzie. Albo jeszcze żywej.....

Jeżeli macie jakieś pytania co do całokształtu pomysłu to nie bójcie się ich zadać :) z chęcią odpowiem
W tym roku mam zamiar zająć się tym o wiele wcześniej niż 2 miesiące przed konkursem ;)

pozdrawiam
Teillman

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Plany ambitne, życzę powodzenia! :)
Czy na białe pionki nie pasowały by lepiej HE?

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jako wieże do VC proponowałbym raczej crypt horrory.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Są brzydkie. Nekromanci lepsi.

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Czekam na pierwsze zdjęcia z robienia tych szachów:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Laufer to goniec BTW.

W VC na laufra pasowałyby może vargheisty, albo właśnie nekromanci, a na wieże crypt horrory.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Pomysł mega zacny:) Czekam na pierwsze WIPy.
Co do dodatkowej scenerii na około - fajny zamysł, ale pierwsze co rzuciło mi się na wyobraźnie to czy na pewno będzie to praktyczne i nie będzie przeszkadzało w grze? Ja wiem, że to 90% swojego żywota będzie stać w gablocie, ale czasami chyba warto sięgnąć będzie po takie fajowskie szachy :)?

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Naviedzony pisze:Są brzydkie. Nekromanci lepsi.
Z figurkami jak z kobietami - nie ma brzydkich, są tylko brzydko pomalowane.

Ponieważ figsy już zamówione, to moje sugestie co do obsadzenia modeli w rolach figur szachowych są już spóźnione - ale i tak je napiszę:
białe laufry - czarodzieje lub kapłani (warrior priest of sigmar) - pion ten po angielsku zwany jest "bishop"
białe konie - jakaś kawaleria - np. bretońska
białe wieże - imperial great cannon

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Genialny pomysł. Czekam również na pierwsze fotki postępu prac. Powodzenia.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

też bym w roli koni widział raczej zwykłe Knightly orders niż demisie skoro naprzeciw są BK

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

teillman pisze:
W tym roku mam zamiar zająć się tym o wiele wcześniej niż 2 miesiące przed konkursem ;)
Nie stresuj się terminem - dziś w sklepie GW powiedzieli mi, że sierpień to tylko wstępna data, bo: 1.) czekają na resztę sklepów, bo ma być wszędzie w jednakim terminie, 2.) chcieliby przesunięcia na wrzesień ze względu na wakacje itp. ;]
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Awatar użytkownika
teillman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa / Londyn
Kontakt:

Post autor: teillman »

Hej,
dzięki za tak liczny odzew.

Dla czego na białe figsy wybrałem imperium/bretke, bo od czasu statku wymalowałem juz kilka tysięcy pkt do helfow i po prostu mam już dość tego schematu i modeli ;)

Co do wież chciałem uniknąć dużych modeli A zachować ich skalę tzn. Great cannon nijak ma się do crypt horrorów np. Za to magowie z jednej i drugiej strony będą ok. Nie wspomniałem Ze beda oni na podwyższeniach zrobionych na wieże z cegiełek modelarskich. Powinno to wyglądać już lepiej i pasować do figury wieży.

Rasti
Całość na zewnątrz będzie wykonana w stylu płaskorzeźby także nie powinno przeszkadzać podczas gry. Modele będą wkomponowane w box a.

Corunn
zdaję sobie z tego sprawę. Mam najświeższe info zawsze ale wątpię żeby udało się przeforsować aop na wrzesień. Tak cźy siak wole skończyć wcześniej niż robić na ostatnia chwile ;)

Pierwsze zdjęcia wrzucę jak przyjadą figsy i jako tako zaplanuję wszystko dokładniej :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Uważam, że znacznie lepiej w roli wieży zamiast nekromantów na wieżach spełnili by role kusznicy na wieżach. Szkielety w VC i zwykły ludź w Empire. Moim zdaniem cały ten projekt będzie tym lepiej wygladał im figury będą podobne to siebie dlatego lepiej w porównaniu do Black knight sprawdzą sie zwykli Knightowie

ODPOWIEDZ