jak pokonać krasnale?

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

jak pokonać krasnale?

Post autor: Klaudel »

jak w temacie. załóżmy dla ułatwienia, że przeciwnik ma 2 grudge, 2 organki, 3 żyrokoptery i 2 hordy. jak gracie?
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jako grasz krasnoludów zaobserwowałem że DE stosują nowatorską taktykę polegającą na - uwaga - rzuceniu słonka na 30' co zjada całą armię i pozwala wygrać bitwę. Słońce rzucane jest na zmianę z pitką.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

ewentualnie duża kometa z ifki
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

no to temat wygląda na wyczerpany
We can't stop here. This is bat country.

Torian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Torian »

najbardziej epicka dyskusja jaką tu widziałem
Okoń pisze:Może Teclis ma miecz mały,
za to odbyt wytrzymały.

Awatar użytkownika
Alcioch
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Alcioch »

Witam wszystkich, jako iż to mój pierwszy post na forum :)

Oczywiście purple sun zawsze jest dobrą opcją na dwarfy, ale jako, że mój znajomy po 3ciej zmianie armii
zdecydował się na dwarfy, bo dobrze kopały tyłek DE to ułożyłem pod niego parę innych opcji.

Bardzo skuteczne okazało się niezbyt doceniane bloodwrack shrine w unicie BG/egzekturów. Testowanie In albo
hit z killing blow i s4 skutecznie przerzedzały hordę co turę, w to wciśnięty bsb coby się utrzymało jakby coś poszło nie tak. Dodatkowe kary do ld dla wroga i plusy dla DE w 6" też pomagają. Ostatnio udało się złamać hordę longbeardów nadziewaną runesmithem i bsb :)
Jeszcze nie miałem okazji wypróbować tej rozpiski, ale w podobnym co powyżej układzie wystawić sisters of slaughter, których specjalne zdolności są robione praktycznie pod krasnoludów. Trafianie na 2+ i wound na 4+ z kasowaniem premii za ranki i możliwości parowania? Dorzućmy jak wyżej shrine'a z meduzą i pijmy krew zawistnych karłów!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

1 lub 2 strzały z działa/katapulty i nie ma shrine'a.

Jeżeli dojdziesz sisterkami do dwarfów z organkami/gyrocopterami, to szacunek. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alcioch
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Alcioch »

No tak samo celny strzał trafia w czarodziejkę z vortexem, więc sztuka tym by odpowiednio odciągnąć uwagę shade'ami, fast cav albo pegazami.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Alcioch pisze:No tak samo celny strzał trafia w czarodziejkę z vortexem, więc sztuka tym by odpowiednio odciągnąć uwagę shade'ami, fast cav albo pegazami.
Nietrafione porównanie, bo czarodziejka ma zazwyczaj look outa na 2+ i/lub jakiegoś ward save'a.

No i mniejszą podstawkę też trudniej trafić z działa/katapy. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

moim pomyslem jest wyskoczyc po jednym unicie warlockow, harpii i pegazostow na kazde organki. cos na pewno przezyje i dojdzie. odpowiednio sie dostawiasz i po znjszczeniu organek robisz overruna na dziala/grudgethrowery. potem to juz huzia na jozia
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ