Kto na prezydenta??

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaleś
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Re: Kto na prezydenta??

Post autor: Zaleś »

Jak PiS wygra Scimitarowi zmutuje czwarta ręka na :twisted: karku , piwo zrobi się kwaśne , krowy przestaną mleko dawać , a baby zrobią się grube. :twisted: Wybacz Scimi , ale musisz być jakimś psychologo -farserem skoro wiesz jak będzie. Ja nie wiem jak zachowywać się będzie Duda , wiem tylko jedno , gorzej nie będzie.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Xet pisze:Duda powiedział, że przysięga na wszystko, że wprowadzi obligatoryjne referenda od 1 mln podpisów.
Powiedz mi i naprawde mu wierzysz? Szczerze to dla mnie wszyscy lacznie z Kukizem (na ktorego glosowalem) to sa populisci.
Dlaczego?

No, niestety jestesmy narodem, ktory lubi miec 1000 rzeczy obiecane, a zrobione 5, niz miec obiecane 20 i zrobione 20.

Byla sobie kiedys taka partia nazywala sie demokratyczna, swietny program, swietni czlonkowie z nia zwiazani, specjalisci (Frasyniuk, Onyszkiewicz, Belka), byla merytoryczna.

Gdzie jest teraz? Nie ma.

To mnie smuci, ze w Polsce tylko gowniane obietnice zdobywaja glosy.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Xet pisze:Duda powiedział, że przysięga na wszystko, że wprowadzi obligatoryjne referenda od 1 mln podpisów.
po czynach ich poznacie.
obaj kandydaci mierni ale wierni, produkt partyjny a nie wyrazisty polityk majacy jakis wlasny pomysl na sprawowanie urzedu.

a z perspektywy czasu chyba wolalbym by wygral Komorowski, w ramach jakiejs przeciwwagi dla PiSu ktory powinien wygrac wybory parlamentarne (kolejna wtopa = symptom wiecznego dyletanta opozycyjnego)

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Mimo wszystko ten Duda daje jakieś szanse na te referenda, skoro stawia to jako jeden ze swoich głównych punktów, a Komorowski jest przewidywalny i wiem, że oleje każde referendum.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Zaleś pisze:Jak PiS wygra Scimitarowi zmutuje czwarta ręka na :twisted: karku , piwo zrobi się kwaśne , krowy przestaną mleko dawać , a baby zrobią się grube. :twisted: Wybacz Scimi , ale musisz być jakimś psychologo -farserem skoro wiesz jak będzie. Ja nie wiem jak zachowywać się będzie Duda , wiem tylko jedno , gorzej nie będzie.
Jak wspominałem już wcześniej to mi wisi i powiewa który misiek wygra. Obaj są po jednych pieniądzach. Jakby PiS wystawił panią Ogórek jako swoją kandydatkę, to też byłaby w tym samym miejscu co Duda teraz. Nawet kot Jarka by miał szanse. Bronek 5 lat temu wygrał TYLKO i wyłącznie dlatego, że ludzie głosowali w drugiej turze przeciw Kaczyńskiemu - sam tak głosowałem. Ale tak jak wtedy był kiepskim kandydatem, tak jest teraz. Bez wyrazu.

Odnośnie Armageddonu za PiSu. Ja jakoś dobrze mam w pamięci co wyprawiali przez 2 lata swoich "rządów". Spółki SP obsiedli jak szarańcza, chyba skuteczniej niż robi to PSL, bo wymieniali wszystkie kadry aż do sprzątaczki włącznie. Do tego te spektakle Ziobry i inne hity już wcześniej wymieniane. Dlaczego jeśli wygrają teraz, to mają zrobić inaczej? Z jednej strony obawiam się, co będą wyprawiać, ale jak pisałem, z drugiej strony nie zamierzam popierać partii, która głównym punktem swojego programu czyni "głosujcie na nas bo inaczej PiS wygra!". Bo tak wygląda PO obecnie. Stąd aktualnie brak wyboru dla mnie. W razie czego, nawet jak się moje przewidywania sprawdzą, co do rządów PiSu i zrobi się kiepsko, to zawsze mam blisko do Szwecji, języka się już uczę od 1,5 roku, to się tylko spakuję i wsiądę na prom do Karlskrony czy Nyneshamn :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

Zaleś pisze:Głosując w ten sposób głosujesz na obecnego prezydenta. Jestem na 100% pewien , że w tej turze będą mega przewały w PKW na korzyść Komorowskiego . W drugiej turze zawsze łatwiej to robić . Zresztą gdybyś się wczoraj dokładnie wsłuchał w to co mówi Kukiz to byś wyciągnął odpowiednie wnioski. "Na kogo przekażę moje głosy? To nie są moje głosy , to są głosy moich wyborców , wolnych ludzi i nie mogę im kazać na kogoś głosować. Ja na pewno na Komorowskiego głosować nie będę." I jeszcze później po ogłoszeniu jowowych rewelacji przez Bronka - "Nie ufajcie Komorowskiemu" .Kukiz nie chce od razu pokazać , że się z kimś brata , dogaduje , ale uważam , że jest to taki mały wskazujący paluszek na kogo postawić w drugiej turze.

teraz oczywiście głosowanie było ważne, bo jedynie słuszna opcja wygrała, ale jak tylko przegra to nalge te 125 tysięcy nieważnych głosów zaczną być podejrzane, odbędą się szopki z pokazywaniem spososób fałszowania, a na koniec droga krzyżowa pod kancelarię prezydenta i okupacja PKW.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

c4h10 pisze:
Żaba pisze:WSI i ujawnienie listy polskich agentów - nie wiem co gorszego w tej materii można zrobić...
Wyborne :)
rozumiem że siatki wywiadowcze w Iraku i Afganistanie to też Czerwoni szkoleni w Moskwie... :-k
a przy okazji wyjaśnisz w jakim celu Macierewicz to zrobił ? bo żaden wywiad nie publikuje takich list... jak są lojalni to niech pracują dalej, a jak nie to zrobić z nich podwójnych agentów, do piachu albo do więzienia.
a na ich miejsce wrzucił kolegów z harcerstwa i straży miejskiej :shock:

@ Dzik jak zwykle porzucał błotem i pokłamał a potem zmienił temat - dawaj cwaniaczku te sytuacje gdzie odpowiadam sam sobie :lol2:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, o 12:12 przez Żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Xet pisze:Duda powiedział, że przysięga na wszystko, że wprowadzi obligatoryjne referenda od 1 mln podpisów.
O! Duda właśnie przebija w obietnicach Komorowskiego z poniedziałkowego wystąpienia o 9 rano ;P
Teraz czekam na przebicie propozycji Dudy przez Komorowskiego ;P
Kto obieca więcej tego będziemy bardziej przeklinać w późniejszych rozliczeniach za niewywiązanie się z obietnic. Zaś ten kto obiecał mniej, ale przegrał to będzie mówił, że jakbyśmy jego wybrali to wtedy on by się wywiązał z obietnic.
Można powiedzieć wszyscy są zadowoleni - my bo mamy kogo przeklinać, wygrany będzie się cieszyć, że przebij w obietnicach przeciwnika i wygrał, a przeciwnik jako opozycja będzie miał satysfakcję z rozliczania niespełnionych obietnic zwycięzcy.
Rozumiem, że mamy głosować na Dudę albo Komorowskiego, aby kontynuować tą wieloletnią tradycję polityki polskiej?

Wolę już, aby frekwencja na wyborach była dramatycznie niska albo/i liczba głosów nieważnych była większa od tych nieważnych. Taki wyraz sprzeciwu już będzie miał realniejszy odzew w społeczeństwie niż jakakolwiek niespełniona obietnica Dudy i Komorowskiego.
Ziemko pisze:Powiedz mi i naprawde mu wierzysz? Szczerze to dla mnie wszyscy lacznie z Kukizem (na ktorego glosowalem) to sa populisci.
Ziemko w przypadku Kukiza wydaje mi się, że jego "populizm" jest nieco inny od populizmu całej reszty ;P.
Pamiętaj jeden z wywiadów, w którym zaczęto pytać Kukiza o emerytury. Co na to Kukiz? Odpowiedział mniej więcej tak:
"Emerytury? A co ja mogę wiedzieć o emeryturach. Okradli nas. To pewnie żadnych emerytur nie będzie."
Klasyczny populista nigdy by sobie na to nie pozwolił - a przynajmniej żaden z obecnych polityków, czyli wypowiedź w skrócie:
"Nie wiem. Skąd mogę wiedzieć. Pewnie żadnych nie będzie."
Czy jako populista nie powinien wygłosić monologu o systemie naprawczym i co on nie zrobi, i jakie to nie będą emerytury i jak on nie zreformuje zusu i jaki to on nie ma program pro-rodzinny, który zapewni Polsce emerytury i powrót kilku milionów Polaków do Polski, aby w Polsce płacili na emerytury ;P.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2015, o 11:30 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Xet pisze:Duda powiedział, że przysięga na wszystko, że wprowadzi obligatoryjne referenda od 1 mln podpisów.
Może sobie przysięgać. Nie powiedział kiedy.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Niech nawet Duda wygra.
Zaczną się tarcia na linii rząd - prezydent i jeszcze więcej ludzi zrezygnuje z głosowanie na większe partie.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Żaba pisze:
c4h10 pisze:
Żaba pisze:WSI i ujawnienie listy polskich agentów - nie wiem co gorszego w tej materii można zrobić...
Wyborne :)
rozumiem że siatki wywiadowcze w Iraku i Afganistanie to też Czerwoni szkoleni w Moskwie... :-k
a przy okazji wyjaśnisz w jakim celu Macierewicz to zrobił ? bo żaden wywiad nie publikuje takich list... jak są lojalni to niech pracują dalej, a jak nie to zrobić z nich 2 agentów, do piachu albo do więzienia.
a na ich miejsce wrzucił kolegów z harcerstwa i straży miejskiej :shock:
+1
nie neguje istoty reformy sluzb specjalnych. nie siedze w temacie.
za to sposob jej przeprowadzenia - imo godne Trybunału Stanu, z kulka w prezencie wlacznie.
byly rozne rewolty, zmiany systemow czy ustrojow ale w historii ost 300 lat nikt nie wykonal takiej kreciej roboty dla obronnosci wlasnego kraju. Nawet Czeka lepiej posprzatala po Ochranie

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Klafuti pisze:
Xet pisze:Duda powiedział, że przysięga na wszystko, że wprowadzi obligatoryjne referenda od 1 mln podpisów.
Może sobie przysięgać. Nie powiedział kiedy.
Raczej nie wyciągnął Kaczyńskiego za rękaw przed kamery i nie kazał również jemu przysięgać na wszystko...
Potem powinien powiedzieć kiedy ;P.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:Chciałem na Stannisa Baratheona jedynego prawowitego króla zagłosować w drugiej turze, ale Jarka w owczej skórzę nie zdzierżę.

Raz zagłosowalem na Franka Underwooda i drugi raz zrobię to samo :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Gokish pisze:
Ziemko pisze:Chciałem na Stannisa Baratheona jedynego prawowitego króla zagłosować w drugiej turze, ale Jarka w owczej skórzę nie zdzierżę.

Taki sam uzurpator jak Robert. ;)
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w AGOT jakos zawsze gralem lojalistami -> najpierw Targaryanie a pozniej Baratheoni :P

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Mocarny Cthulu będzie zawiedziony. Reżimowa, zakłamana telewizja nie pokazywała go wogóle w mediach.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Ziemko pisze:
Barbarossa pisze:Cimoszewicz to człowiek trochę innego formatu.
Nie pasuje do dzisiejszej polityki głównego nurtu, której filarami są mierność, powierzchowność, fałsz, podłość i granie na emocjach.

Dobrze napisane. Niestety wlasnie ogarnieci ludzie jak on czy moj absolutny ulubieniec, wspanialy czlowiek - Frasyniuk odeszli od zenujacej jakbym to nazwal "polityki brudu" i zajeli sie czyms innym.
hm hm hm chyba zapomniałeś dopisać mężów stanu: Geremka, Mazowieckiego, Kuronia i Michnika.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

I znów sztab Komorowskiego się nie popisał. I to ten pogardzany Kwachu musi ratować sytuację:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

No wlasnie, Kwachu gdyby mogl kandydowac to mysle, obu by scisnal :)

Ja nie wiem czy oni kogos od PRU w w tym PO zatrudnic nie moga? Albo maja po znajomosci takie niedojdy?
Shogunowi jakis solidny coaching by sie przydal centralnie, ehh mimoza jedna...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:No wlasnie, Kwachu gdyby mogl kandydowac to mysle, obu by scisnal :)

Ja nie wiem czy oni kogos od PRU w w tym PO zatrudnic nie moga? Albo maja po znajomosci takie niedojdy?
Shogunowi jakis solidny coaching by sie przydal centralnie, ehh mimoza jedna...

Studia skończyłeś to do boju :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

ODPOWIEDZ