niesamowicie śmieszne

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

niesamowicie śmieszne

Post autor: Szamot »

ok


DP slaanesha, 4level shadow, latanie, pancerzyk, lesser gift -->475

slaneszytka BSB, warbanner -->200

maska --> 140

x.flamer -->90
x.flamer -->90
x.flamer -->90
x.flamer -->90*(jeden może wylecieć)

28/34*demonetek, FCG, +1MV -->353/419(zależności czy mam 3 czy 4 x.flamery)
10pinków -->130
10pinków -->130

furie -->60/70
furie -->60/70 (jak mam 4x.flamery to nie starczy na marki na furie, jak 3 to mam na marki, mogę też zmiejszyć demonety i wepchać trzeci oddział furii, ale nie mam modeli ;) )

działko -->135
działko -->135

rydwan z rarów za 220

;)
Ostatnio zmieniony 9 mar 2015, o 12:26 przez Szamot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Aż sie prosi o 1-2x3 flamery, zeby dawac skirmish exaltedom.

jesli bierzesz exalted seeker chariot, to BSB posadź na nim i daj exalted gifta.
Wbijasz sie do combatu, 2k6+1 impactów, potem rzucasz challenge i sam wybierasz kto go przyjmie, a ponieważ to champion ;) , to go zabijasz, i masz sążny CR (szarza, sztandar, rany w impaktów + championa), a rywal ma tylko swój static, i byc moze wlaśnie pakuje zabawki i wychodzi z piaskownicy.
Ewentualnie polujesz na magów-generałów, jesli widzisz, ze rywal naciąga gumową rękawicę z napisem "magia".
W sumie jak dasz temu BSB jakas fajną kosę, to mozna tez zapolowac na nieco twardszych herosów, ale to będzie zazwyczaj kosztowny manewr.

Nie jestem przekonany do maski, ale moze w opcji z demonetkami ma to sens..?

Warto rozwazyc Seekerki, w takiej slaaneshowej rozpisce moga byc duzo lepsze od furii.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Noe wsadzaj go na rydwan... On nie dojedzie zeby dac te impakty zostanie zastrzelony/zamagowany ,furie must have i to imo z markiem kazdy ogarniety gracz przyblokuje Ci marsza fastem czy immym smieciem i w kluczowej turze nie odegniesz :/ troche slabo.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Kmina z rydwanem i challagem jest fajna, ale chyba pominales steadfasta w analizie. Ubijesz championa, wygrasz kombat o milion, a gosc i tak bedzie testowal na niemodyfikowanej.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie wszystko w tej grze ma steadfast, to raz, a dwa, zakładam, ze mózg zabieramy ze sobą na bitwę, i nie wbijamy sie na pałę do combatu "high risk-low reward".
Czasem wystarczy ze taki manewr skutecznie przytrzymuje jednostkę w miejscu, czasem dobijamy do combatu, w którym są juz np. demonetki, i nabijamy masę CR, a czasem wbijamy się w coś, co na koniec combatu nie będzie steadfast.
Oczywiscie nie zmienia to faktu, ze rydwan sam z siebie jest słabą jednostką, szczególnie biorąc pod uwagę jak bardzo jest kruchy, i ile kosztuje.

W rozpisce z generałem slaaneshowym gram na 2x Seekerkach i 1x furiach, i bardzo mi taki zestaw odpowiada, przy czym mam tam duzo screamerów, którymi moge uderzać w maszyny i inne wrazliwe punkty.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Jasna sprawa, tylko, ze w rzeczywistosci liczba opcji, ktore spelniaja kryteria "moge sie w to wbic" drastycznie spada.

Pomijajac juz temat atakowania oddzialow piechoty, ktora bedzie miala tego steadfasta z racji swej liczebnosci, inne rzeczy (te mniej liczebne), sa z reguly twardsze i maja T4 lub wiecej.
2k6+1 impaktow z S4. Matematyka jest prosta: srednio to 8 hitow, ranisz na 4+ (lub gorzej). 4 rany (czasem minus savy, wardy, regeny)- szalu nie ma.

Mozna polowac na odginaczki albo liczyc, ze przeciwnik nie kulnie breaka na ld 8-10, zaleznie od armii. Ale chyba nie o to chodzi.

Niemniej fajnie by bylo zobaczyc ten rydwan na stole, ot dla klimatu chociaz.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

ja tym ten rydwan na stole wystawiam ;)

nie ma tam bohaterki bo za szybko by spadła, sam rydwan jest no...ładny model :mrgreen:

potrafi czasem zaszokować :) raz mu się zdarzyło od przodu lancę (12) brejknąć, raz przez 3 tury ściągał ostrzał 2 dział i dał czas innym rzeczom do zabawy. Raz ugrzęzł w chłopach i padł w jego turze(2tura kombatu)...różnie bywa, jednak przeciwnicy nie chcą go na bok.

Mi się z dwoma działa dobrze kombuje(choć jakby wcisnąć Soulgrindera z katapą to byłby full ostrzał)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mój Bohaterski klocek zbrojnych z wardem po prostu zatłukł Ci ten rydwan na śmierć :twisted: . Uważam, że ta jednostka jest spoko, ale trzeba grać nią jako support i kanapkować od flanki wrogie oddziały. Sama raczej dużo nie zdziała.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Model jest naprawde ladny ale ma mase minusow:

DROGI
S4
Rare
Miekki


Moim zdaniem plusy nie rewanzuja minusow niestety :( By mial chociaz te S5 to MOZE...ale jak na rare to bida. Podobne TK maja w corach, nie wspominajac juz o WOChowych chariotach :)

Pomysl o fiendach albo seekerkach :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

DP tzeencha, lot, pancerzyk, 4level metal

herald tzeencha, 2level tzeench,+1 do siły czarów

herald slaanesha, gift za 50pkt(+2do siły bierzemy), asf
herald slaanesha, gift za 50(+2ataki/bez sava), zadawanie statystyk

maska

2działa

5furii tzeencha
5furii tzeencha

rydwan z rare za 220

31demonetek, FCG, płonące ataki

19pinków, sztandar muzyk

takie coś mnie naszło...


i rozpiska druga którą gram i mi się sprawdza

DP slaanesha, gift za 50 i 25, lot, pancerzyk, 4level shadow

BSB herald slaanesha, asf, warbanner

maska

30demonet, fcg, mr1

10 pinków
10 pinków

2działa
rydwan z rare za 220

5furii slaanesha
5furii slanesha

3exalted flamery(no one są jakies takie nie sprawdzają mi się i za nie cokolwiek innego jestem skłonny dać np. 4juggery z AP)

główne założenie to dwa działa i magia, zabawa :) druga rozpa ze względu na shadow ładnie mi działa z demonetami

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

i tak w piekle slaanesha za pasywnego bedziesz robil :wink: :D

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Ty to w ogóle idź :mrgreen: lepiej stawaj na blat :wink:

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

HEJ!

jeszcze śmieszniej! :mrgreen:

Tęczowe Kakao!

DP Cincza (510)
General; Cincz, 4 level, latanie i pancerz
2x małe gifty(po 25)


6 exalted flamerów (6*90=560)

The Blue Scribes of Tzeentch @ 81.0 Pts

Herald of Tzeentch; 2level metal @ 125.0 Pts
Herald of Tzeentch; 2level metal @ 125.0 Pts


13+1 Pink Horrors of Tzeentch; (czampion, muzyk) @ 202.0 Pts
13+1 Pink Horrors of Tzeentch; (czampion, muzyk) @ 202.0 Pts
13+1 Pink Horrors of Tzeentch; (czampion, muzyk) @ 202.0 Pts


5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts
5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts


Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts
Skull Cannon of Khorne @ 135.0 Pts


Models in Army: 55


Total Army Cost: 2397.0

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie masz sztandarów do scenariusza Krew&Chwała #-o

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wywal 1 Flamer'a

Daj sztandary na pinki i dopakuj je bardziej za pozostałe pkt.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

punktów, szukałbym gdzie indziej!

zostawcie flamery!

ODPOWIEDZ