Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Re: Początkujący....

Post autor: Luczi »

Typowe pytanie początkującego: maksymalny zasięg szarży to 2d6 plus movement czy obowiązuje tu zasada że żaden model nie może wykonać ruchu ponad dwukrotność?
He. BM.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie
w szarzy nie ma to znaczenia, jest to opisane w rulebooku, model robiący wheel po zewnętrznym łuku przejdzie więcej, ale szarża i tak dochodzi, liczysz odległość między oddziałami po najkrótszej linii i rzut + M
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

miko210
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: miko210 »

Hej
Jestem tu nowy więc zarazem witam.
Jak byłem jeszcze dzieckiem to w mojej okolicy był sklep z warhammerem, i figurki zawsze mi się podobały.
Dlatego teraz razem z bratem postanowiliśmy się w to pobawic. I teraz moje pytania, gdyż nie mam zielonego pojecia o niczym :)
1. Gdzie mogę przeczytać o jakiś podstawach? jak w ogóle się gra itd.?
2. Czy są jakieś wymagania co do stołu na jakim się gra? Czy musi byc jakaś makieta?
3. Czy byli by jacyś chętni na spotkanie w pizzerii i rozegranie rundki bądź kilku? - Prowadzę pizzerię w Warszawie i pomyślałem że to byłby świetny pomysł żeby podpatrzeć jak to wygląda a dla osób miejsce do zrobienia rozgrywki.

4. Od czego wy zaczynaliście?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość :)
A może pizze do tego? ;) http://www.veropizza.com

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Jeśli planujesz grać z bratem, to najlepszy byłby zestaw startowy Wyspa Krwii - dwie armie, podręcznik z zasadami, wszystko po polsku i wychodzi stosunkowo tanio jak za ilość figurek w zestawie. Aczkolwiek aktualnie warto się trochę wstrzymać z zakupem - wkrótce wychodzi nowa edycja, z nowymi zasadami i pewnie nowym zestawem startowym (tylko tutaj już raczej nie mam nadziei na polską wersję startera ;) )

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Ja bym zaczekał do połowy lipca, bo wtedy wychodzi nowa edycja. Teraz poczytałbym trochę o uniwersum i frakcjach. Wybrał tę która się najbardziej podoba klimatem i wizualnie. Jak wyjdzie nowa edycja to kupiłbym modele. :wink:

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Miko210 poszukaj bitewnych raportów na youtubie, sporo można się z nich dowiedzieć. Z kupnem figurek poczekaj do nowej edycji. Podobno ma być rewolucja w armiach, wywracająca wszystko do góry nogami.
Gdzie masz ta pizzernie? Jak byś miał tam stół do gry na stałe, była by fajna miejscówka.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Popieram, pizza, piwko i stół na stałe i już masz ruch w interesie ;).
Najgorsze będzie, jeżeli przez takie zmiany wchodzące z nową edycją, zwątpisz w sens zajmowania się tym hobby, dlatego tak jak przedmówcy już pisali kup na rynku wtórnym podręcznik z wyspy krwi (mój kumpel ostatnio za 20 zł sprzedawał, więc to nie są duże koszta jak na początek), poczytaj, popatrz, modele po przeglądaj na necie albo najlepiej na żywo w hobby storach (podobno to nie ty wybierasz armie, tylko ona ciebie. Bynajmniej ja tak miałem). Poczekaj jeszcze miesiąc. Szybko zleci ;).
A co do kwestii jeszcze nie poruszanych.
Stół najlepiej jak by był 6'x4' (ok 180x120 cm), ale nie koniecznie. Najważniejsze żeby od środka stołu dla obu graczy zostało 12" i jeszcze trochę miejsca na rozstawienie jednostek. W domu kiedyś grywałem na stole 180x90cm. Miejsca starczyło na takie nie duże potyczki na 2000 pkt.
Co do makiet, dobrze by było mieć chociaż ze 3-4, ale to nie jest wymóg, ale na pewno lepiej stół wygląda i daje szanse wykorzystać umiejętnie teren.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

miko210
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: miko210 »

Dzięki za porady :) wyspa krwi już zakupiona, od 2 lipca wiem że wchodzi nowa edycja - zobaczę może i na nią się skuszę. Wyspa kupiona głównie po to żeby było na czym testować, chcemy również nauczyć się nieźle malować :)
Co do pizzerii to jeden lokal mamy przy ul. Pszczyńskiej 26 (warszawa - zacisze). Fajnie się składa gdyż jest taka jak by osobna sala gdzie można by zrobić stół na stałe :) oczywiście pierw chciałbym zobaczyć "z czym to się je".
Właśnie przypadkowo zaraziliśmy jeszcze jednego znajomego, z którym zaraz jadę na chruściela na zakupy :)

Ostatnio niestety gorzej z czasem, bardzo dużo poświęcam go na pracę w pizzerii - tak więc jak by ktoś miał chęć to oczywiście zapraszam :) chętnie pogadam i czegoś nowego się dowiem :)
A może pizze do tego? ;) http://www.veropizza.com

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Nie wiem w jakim dziale zadać to pytanie więc zadaje tutaj

Czy jest jakiś program do symulacji starć oddziałów ??
jeśli tak to proszę o nazwę lub linki :D
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja tam korzystam z kalkulatora, ale jak kto lubi. :P

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

nie chodzi mi o podliczanie wyniku kombatu :P tylko o oszacowanie szans jakie miałby oddział a w starciu z oddziałem b trafienia woundy asv wsv itp.
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Kalkulator :P

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

miko210 pisze:Dzięki za porady :) wyspa krwi już zakupiona, od 2 lipca wiem że wchodzi nowa edycja - zobaczę może i na nią się skuszę. Wyspa kupiona głównie po to żeby było na czym testować, chcemy również nauczyć się nieźle malować :)
Co do pizzerii to jeden lokal mamy przy ul. Pszczyńskiej 26 (warszawa - zacisze). Fajnie się składa gdyż jest taka jak by osobna sala gdzie można by zrobić stół na stałe :) oczywiście pierw chciałbym zobaczyć "z czym to się je".
Właśnie przypadkowo zaraziliśmy jeszcze jednego znajomego, z którym zaraz jadę na chruściela na zakupy :)

Ostatnio niestety gorzej z czasem, bardzo dużo poświęcam go na pracę w pizzerii - tak więc jak by ktoś miał chęć to oczywiście zapraszam :) chętnie pogadam i czegoś nowego się dowiem :)


Bardzo chętnie bym.Ci pomógł, mimo że jestem z Poznania,ale skoro kupiles wyspę krwi to oznacza że grasz elfami lub skavenami co natomiast świadczy ze grasz najbardziej plugawymi armii.

A na serio pisz gdybyś chciał się czegoś dowiedzieć czy bys szukał porady

miko210
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: miko210 »

heimdall89 - osobiście zaczynam zbierać królów grobowców :) wyspa krwi jest dla poznania zasad i nauki malowania :)

Więc na chwilę obecną staram się przebrnąć przez natłok informacji wyszukiwany w internecie :) Pytania na pewno jakieś się pojawią :)
A może pizze do tego? ;) http://www.veropizza.com

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

Jako ponowny początkujący (ostatnio grałem chyba na przełomie 6/7 edycji) mam następujące pytania:
1) gdzie mogę nagonić fabułę, bo widzę, że sporo się pozmieniało?
2) czy w związku z wejściem AoS warto teraz wracać do tego hobby?
EDIT: 3) gdzie można pograć w Warszawie (nie licząc sklepów)?
dzięki

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

1) w dziale z ogólnymi pogduchami na forum jest skrót wydarzeń z kampanii end tines, tam nadgonisz fabułę

2) nie. Po prostu. Sn gralem w dokladnie tym samym okresie co Ty... AOS nie spełni twoich oczekiwań pod żadnym chyba względem... Gra zostala drastycznie odchudzona. Zdaje się że jest ona przeznaczona dla młodszego odbiorcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

2. tak, srodowisko przynajmniej przez jakis czas będzie kręciło się wokół 8ed.
3. Klub Adeptus Mechanicus, Paradox
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Priam
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: Priam »

Ok, dzięki za odpowiedzi. W sumie do Paradoxu mam niedaleko, więc w wolnej chwili wybiorę się zobaczyć jak to wygląda na żywo.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tylko umów się z kims w wątku "Ustawki"
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Pietronko
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Pietronko »

Ktoś próbował grać na okrągłych podstawkach? Jak bardzo to wpływa na zasady? Osobiście nie znoszę kwadratów (za mało miejsca na podstawce, kanciaste to oraz brzydkie :/ ). Poza tym modele o niebo lepiej wyglądają na okrągłych. Traye zrobiłbym sobie sam lub kupił te z lotra. A więc? Ktoś się wypowie na ten temat?

ODPOWIEDZ