Age of Sigmar, jak się mają nasze dwarfy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Theo
Falubaz
Posty: 1155

Age of Sigmar, jak się mają nasze dwarfy

Post autor: Theo »

ja kw temacie. co sądzicie o zasadach jakie udostępnili nam w necie, dacie szansę grze czy już sprzedaliście figurki czy rytualnie spaliliście?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Zasady mega klimatyczne... opcje Thana lub Bugmana świetnie wpisują się w klimat... dodatkowo strzelcy "bez ruchu" i katapa <3
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Zasada z dłuższą brodą gracza, drinkiem w ręku i zasadą, która aktywuje się gdy gracz zaczyna narzekać przy stole mnie poważnie rozbawiły :lol2: :lol2: :lol2: Zajebioza. To jet super party game! Wypijasz flaszkę, potem drugą i pykasz w figurki. Myśleć i tak za dużo już nie trzeba ;)

Ale nie ma zabójców demonów :( :( :(
Obrazek

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

na chwilę obecną są substitute scrolle. ale sami slayersi z deathblowem są kinda op :O

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

sami zabójcy w armii, z ungrimem (dodatkowy atak i kraggiem)
szybka szarża, bicie na odległość, dodatkowy atak z ungrima- dragon slayer będzie miał 7 ataków :D

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie sprzedałem, nie spaliłem, za to wracxam do malowania!
AoS tchnął we mnie nowego ducha :)

Wreszcie wiem, ze noszenie brody od niemal 20 lat nie pójdzie na marne :D
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

Bearded Unclean 'Un pisze:Nie sprzedałem, nie spaliłem, za to wracxam do malowania!
AoS tchnął we mnie nowego ducha :)

Wreszcie wiem, ze noszenie brody od niemal 20 lat nie pójdzie na marne :D
zdajesz sobie sprawę, że teraz muszę Ci ją ściąć we śnie bym to ja miał dłuższą?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@up
co to za niecne, chaosyckie zagrywki?? ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

a mam takie trochę zapędy... ;D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Panowie... i tak mamy nieźle... ;)

Obrazek
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

dla mnie wygląda na inną czcionkę ;P

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Subtelny Photoshop...

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Poziom podobny jak reszta zasad xD.

7 maszyn z inżynierem strzelające w co chcą, z walki, do walki, przez walkę, do bohaterów, zero coverów, full wypas xD.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Ja w AoS w obecnej postaci grać nie będę, bo to są kpiny, jak już argumentowałem gdzie indziej. Mnie wobec takiego rozwoju sytuacji coraz bardziej kręci KoW2,nowa lista armii Krasiów jest super, jest kawaleria, potwory,maszyny, większy wybór niż w whfb, czad :-) Z niecierpliwością czekam na oficjalnego Booka :-)

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

Problem polega na tym, że nie za bardzo widzę szansę żeby ludzie w większej ilości zaczęli graćw KOW2.
Po prostu większość graczy pozostanie w 8ed.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

wszystko fajnie, nikt wam nie broni grać w kow czy kow2, ale jak dla mnie, każdy ma prawo robić co lubi. wiadomo, że bez balansu ze strony graczy AoS nigdy nie zobaczy sensownej sceny turniejowej. ale problem jest taki, że wfb8 też już nie zobaczy. ok, do końca roku pewnie nikt nie zmieni mastera na to, bo nie wie zwyczajnie jak. ale nikt nowy NIGDY nie dojdzie do wfb, a środowisko zaczyna wymierać. figurki pozawijały się ze sklepów, booki są nie do dostania a jedyne co zostało z 8ed to nazwa przed Age of Sigmar. Ja na bank zakupię sobie kilka modeli i wrzucę na okrągłe podstawki (rozwiązuje to problem mierzenia pod kątami) i dam temu szansę. przecież nie muszę mieć 120 modeli by w to zagrać. jak tęgie głowy pójdą po olej do głowy i zabiorą się za to jak zabierali za każdą inną edycję na potrzeby etc (jakie de facto pewnie teraz zniknie albo o połowę się zmniejszy bo nie będzie w systemie nowej krwi) i zrobią nam do tego uściślenia, gra będzie turniejowo miała ogromny potencjał. jakoś wszyscy też zawsze płakali na obcinki etc a jednak to się grało. psy szczekają a karawana jedzie dalej jak mówi pewne powiedzenie. tą karawaną jest age of sigmar, czy to się podoba starym wyjadaczom battla czy nie. Zamiast rzucać hobby bo się pozmianiało, lepiej zdezerterować by umarło ;) świetny plan!

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Nikt nie mówi o dezercji od hobby,tylko o zmianie firmy, którą się wspiera :wink: GW najwyraźniej nie chce fanów gier strategicznych, wiec czas spojrzeć przychylnym okiem np. na Mantica.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Ludzie, po raz n-ty, mniej nerwów i oceniania zanim wszystkiego nie zobaczycie... to jakby oceniać nowego jaguara po grillu... Poczekajcie aż wszystko się ukaże: scenariusze, kampanie itp.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jesienią suplement, a wczesniej pewnie pojawi sie nieco scenariuszy w sieci i w WD.
Na razie mamy silnik, i zasady do wszystkich dotychczasowych jednostek, wiec jesli ktoś chce, to moze juz ogarniac nowa mechanikę.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Jako, że nie wyznaję zasady "nie znam się więc się wypowiem", dlatego nie odzywałem się w sprawie AoS, ale gdy już trochę poczytałem zasad i warscrolli, osobiście nie widzę tego.
Maszyny mocno przegięte ( organy jednak mi się nie podobają ), jeden słuszny sposób złożenia jednostki( bohaterów, oddziałów, maszyn ), lordowie na tarczach do oporu, bo po co taki bez skoro "kosztuje" tyle samo, runiarz rozpraszający jeden czar na ture, bez dispella (powodzenia przy kilku czarodziejach mimo, że każdy ma jeden czar, chociaz podejrzewam, że imienni magowie mają więcej), brak możliwości rozpraszania bez wizarda.
Nie widziałem nigdzie zasad broni. Kuszole mogą strzelać po ruchu?? Ktoś kto już grał w młotka wie, że nie, ale jak ktoś zaczyna z AoS to raczej tego nie wie.
Nie widzę tych zasad na większą ilość modeli (np bomber na 4+ zadający d3 ran, co to ma znaczyć!!).
Bohaterowie z żywotnością 5+, plus jednostki zadające kilka ran. Na kilka tyś pkt gra by musiał trwać z 10 tur, żeby coś się wydarzyło na stole.
Przykro mi zostaje przy 8ed.
Chociaz nie mówię na małe pkt (tak wiem, nie ma punktów, chodzi mi o skale bitwy), może to mieć jakiś sens, ale jednak osobiście pewnie tego nie sprawdzę.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

ODPOWIEDZ