Poradźcie nowemu, czyli wybór armii

O dwóch takich, co są z Privateera.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poradźcie nowemu, czyli wybór armii

Post autor: Torres »

Trolle skończyły na czwartym miejscu w lidze 2013/2014. W tym momencie są bardzo mocną frakcją, która bez problemu radzi sobie z większością przeciwników.
Ogólnie bardzo to zależy od lokalnego środowiska. Patrząc na wyniki w Polsce można stwierdzić, że najmocniejszą frakcją jest Khador :)
Na zachodzie gra się zupełnie inaczej niż u nas. Na przykład Cygnar, który w USA wygrywa dość często; u nas ma średnio ze względu na upodobanie rodzimych graczy do bardzo twardych rozpisek, które w dużej mierze opierają się na wzmacnianiu ARMa swoich jednostek (na przykład wspomniane Trolle, które dla mojej frakcji są niemałym koszmarem).
-Qc-: Dobry gracz potrafi wyciągać dobre wyniki każdą armią, więc jeśli będziesz rozpierniczał świat to czymkolwiek, nie tylko Trollami :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A jak Rhulic ?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Krasnoludy są podfrakcją (tak zwanym kontraktem) najemników. Mają bardzo mały wybór jednostek i granie TYLKO nimi jest wskazane dla hardkorowych klimaciarzy i miłośników. Mimo wszystko mają trzech casterów, kolosa i battle engine, więc jeśli bardzo chcesz, możesz spróbować :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No ja wiem, że to podkontrakt (Seaforge Commision :P) czyli dalej bida z nędzą i czyści tylko dla klimaciarzy. A w jakimś innym kontrakcie lepiej działają?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Mają bardzo mocnych casterów i jednego z najlepszych kolosów w grze. Krasnoludy w Highborn Covenant i Four Star Syndicate radzą sobie bardzo dobrze.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Poczytalem troche wasze forum, jakies tematy z cyklu nie o to walczylem - i myślałem, że kurde bieda system. A potem popatrzyłem na nasze forum, na te masę malkontentow, którzy nic tylko narzekaja na fantastyczne AoS a nic nie grają i tylko trolluja na forum (co jest straszne) to olałem i zabrałem się za trole - dzieki za info rzucane w tym temacie :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Do usług :) Z przyjemnością odpowiem na każde pytanie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gokish pisze:A jak Rhulic ?
jesli nie jestes gosciem, ktory chce brac tylko krasnale, ale czesc armii to djaa rade. Maja jednego z najlepszych kolosow w grze (w sumie z synergia najlepszego). jak dolozysz do krasnali jeden dobry oddzial (nyss hunters/boomhowlers) i solosow (gormann i eiriss) to powinno byc ok.

tylko musisz miec 2 rozpiski.

Jako druga mozesz wziac inny kontrakt w mercach. Polecam piratow albo cephalyxow (cos na styl armii szalonych doktorkow i potworow Frankensteina)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Nie nie nie :D jak mam grać to tak jak kiedyś Rhuliciem jedynie na różnych casterach :D

co takiego wybitnego robi kolos? i grane te wielkie rzeczy są? chociaż i tak na start go nie kupię tylko podstawkę + casterów + oddział krasnali (tarcze czy młoty? pytam bo jak grałem krasiami to tylko hammerfalle byli :D)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

co takiego wybitnego robi kolos?
ma strzaly, ktore przewracaja oraz strzaly, ktore zabijaja. I wszystko z placuchami i zboostowanym trafieniem i obrazeniami z thora.

mloty sa lepsze. maja weapon mastera i reacha.

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Czy najlepszego to bym się spierał, ale na pewno jest w top3 :)

Kolos krasnoludzki ma przede wszystkim casterów, którzy bardzo ładnie go wspierają. Dodatkowo wspomniany Thor, który może boostować trafianie ALBO obrażenia. Ta druga opcja jest bardzo fajna biorąc pod uwagę fakt, że Earthbreaker ma ataki z AoE 4. Ataki te mogą albo przewrócić wszystkie modele pod templatem albo stworzyć pod nim ciężki teren. Najlepsze jest jednak to, że torpedy ignorują cover i elewację co sprawia, że są bardzo mocną opcją na zasadzanie caster killi.

Jeśli masz zamiar grać tylko Rhulicami to pojawił się jeszcze jeden nowy oddział. Jest to Ogrun Assault Corps. Trzeba w końcu pamiętać, że krasnoludy i ogry tworzą jeden naród :)

Będziesz w stanie złożyć dwie bardzo różne rozpiski. Czy jednak będą dobre...? Tego nie mogę zapewnić.

P.S. Hammerersi Immoren są bardzo dobrym unitem i bardzo często ich wykorzystuję w swoich rozpiskach do Cygnaru.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Gram krasiami, zapraszam na pm :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

No cóż jak żaden system się nie pojawi an tyle mocny aby przejąć po wfb interes to będzie trzeba poszukać w piwnicy co tam zostało z Rhulicu :D


aaa dalej większość full metal?
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Dalej większość full metal. "Stary" plastik jest słaby. "Nowy" plastik jest full wypas.

Zajedwabisty
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Zajedwabisty »

Rozważam granie w Warmachina, przejrzałem frakcje i odwaliłem Scyrah i Menoth, reszta armii w porządku, szukam armii ,która :
Ma dostęp do jak najlepszych Warjacków
Posiada artylerii/strzelców wyborowych do ściągania generałów/innych Warjacków
Ma ciężką kawalerię
Jeśli jest coś w stylu obowiązkowego troopsa to najlepiej jakiś solidne mięso do bloczenia wrogich warjacków

Jest coś takiego?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Khador sobie obczaj - zgadza się z większościa opisu.
Bardzo dobre jacki, choć zazwyczaj tylko 1 w rozpie.
Ma dość mocne strzelanie i oddział snajperów.
Ma ułanów (ciężka) i outridersów (lekka kawaleria).
Piki lub gwardia zimowa jako mięcho.

Zajedwabisty
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Zajedwabisty »

a cryx? wyglądają na takich co ich trzeba kilka razy zabić aby zdechli, wyglądają jak typowi nekromanci ,którzy dobrze czarują, przyzywają nowe oddziały i wskrzeszają te zabite. Czy ktoś mógłby opisać Cryx? Co do jacków, Khador ma na nie jakieś ograniczenia czy co? Czy może się po prostu nie opłacają?

A z jaką częścią mojego opisu Khador się nie zgadza?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Ograniczeń co do ilości jacków nie ma ale żeby takie jacki działały dobrze potrzebują focus i jakiś support też jest mile widziany. Z supportem w Khadorze jest średnio a focus zwykle warto przeznaczyć na inne rzeczy. Zwykle w rozpiskach Khadoru jest 1-2 jacki, 3 to już dużo. Fluffowo w sumie pasuje bo Khador stoi słabo z surowcami na jacki, więc budują ich mało ale za to wytrzymałe.

W Cryxie jacków raczej też jest mało. Najczęściej tylko 1-2 małe i morze piechoty. No i jacki Cryxu są bardzo tekturowe.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Szkoda, że odwaliłeś Menoth, bo pasuje do opisu.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Zajedwabisty pisze:Rozważam granie w Warmachina, przejrzałem frakcje i odwaliłem Scyrah i Menoth, reszta armii w porządku, szukam armii ,która :
Ma dostęp do jak najlepszych Warjacków
Posiada artylerii/strzelców wyborowych do ściągania generałów/innych Warjacków
Ma ciężką kawalerię
Jeśli jest coś w stylu obowiązkowego troopsa to najlepiej jakiś solidne mięso do bloczenia wrogich warjacków

Jest coś takiego?
Cygnar lub Mercenaries? Albo, lepiej, Cygnar+Mercenaries.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

ODPOWIEDZ