Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Cyel
Oszukista
Posty: 821

Re: Nakładka 6ed podreczników+7ed by Warzag&BP

Post autor: Cyel »

Andrzej pisze:Panowie zejdzcie na ziemie. Jedyna szansa, zeby powstala fanowska edycja battla to patronat spolecznosci ETC. W domu mozecie sobie grac nawet na mix 3 i 8 edycji, ale jesli ma sie to przyjac szerzej to mandat ETC - najwiekszej i najbardziej oficjalnej spolecznosci battlowej.
Chyba nie bardzo rozumiesz po co to jest robione...
Ja z przyjemnością się pobawię w to z kolegami i mam głęboko gdzieś, co Andrzej na ten temat sądzi i czy ktokolwiek kiedykolwiek zechce zorganizować turniej.

To jest zabawka dla tych, którzy chcą się cofnąć do złotego wieku popularności battla. W ulepszonej pod kątem gry strategicznej wersji. Tyle.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Troszke tez jest to robione pod graczy mniejszego formatu, jak np. ja. Chetnie pogramy sobie w klubie w 6/7 edycje, ale jeszcze chetniej w poprawione wersje. Jeno doswiadczenia by samemu modyfikowac brak.
@Mekee
Tez pamietam, ze 7ed Demony nie byly przyjazne, a z kolei Orkowie mieli takie chwile, ze znikneli z Masterow! Natomiast zupelnie nie pamietam czy Deamonic Legion/ArdBoyz nie byli lepsi. W ogole przypominam o armiach z SoC.
Obrazek

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Chciałbym skomentować dwie zasady
zaf pisze: fear + outnumber +1CR lub CRx2 do max = -2CR (przegrywajac o 1 -2LD / o 3 -5LD itd)

terror jw + zasady 7ed
Mam wątpliwości co do dodawania CR za Fear. Mimo swojej potęgi, Fear nie zmieniał przegranej walki w wygraną w 6tej/7mej.

Dodatkowy CR za terror (a już szczególnie bez outnumbera!) to już w ogóle moim zdaniem pomyłka. Poważną zmianą i od-herohammeryzowaniem WFB w 6ed był fakt, że smok za 450pkt nie mógł sobie pozwolić na wpadnięcie od przodu w byle klocek imperialnej piechoty, bo statystycznie przegrywał o muzyka. A nawet jak zwyciężył to z dużym prawdopodobieństwem o raptem 1punkt, co w większości wypadków nie powodowało ucieczki. Dodajmy tu +2CR albo nawet -2 do Break Testu i smoki szaleją. A nie pamiętam by były szczególnie słabe i potrzebowały pomocy, raczej wprost przeciwnie (kto mógł, to brał).

Czyste +2 do CR za terror nawet bez outnumbera to już w ogóle coś czego nie rozumiem. Konieczność zmobilizowania co najmniej 6 statycznego CR by na pewno przepchnąć samotnego Wraitha? 7, jeśli jest w zasięgu swojego BSB? Trochę absurd...


zaf pisze: broń 2reczna na koniu jak w 8ed.
A pamiętasz jak w 6ed nikt nigdy nie brał ani nawet nie rozważał niczego innego niż Great Weapon i wpisy o innych broniach dla bohaterów (o magicznych już nie wspominając) były w 90% martwe bo nie były w stanie konkurować z +2S za 4/6pkt ?

Great Weapon dlatego uczyniono słabszym w 7ed bo na koniu/potworze i tak było dość łatwo z nim zaszarżować, co usuwało jego wadę -Strike Last. Na piechotę szarża już nie jest taka pewna, a i pancerz często słabszy, więc tam +2S ma sens.

PS: ponawiam propozycję pogrania na testowane zasady, jeśli ktoś z Warszawy miałby chęć.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Cyel pisze:Chciałbym skomentować dwie zasady

[...]
Dodatkowy CR za terror (a już szczególnie bez outnumbera!) to już w ogóle moim zdaniem pomyłka. Poważną zmianą i od-herohammeryzowaniem WFB w 6ed był fakt, że smok za 450pkt nie mógł sobie pozwolić na wpadnięcie od przodu w byle klocek imperialnej piechoty, bo statystycznie przegrywał o muzyka. A nawet jak zwyciężył to z dużym prawdopodobieństwem o raptem 1punkt, co w większości wypadków nie powodowało ucieczki. Dodajmy tu +2CR albo nawet -2 do Break Testu i smoki szaleją. A nie pamiętam by były szczególnie słabe i potrzebowały pomocy, raczej wprost przeciwnie (kto mógł, to brał).

Czyste +2 do CR za terror nawet bez outnumbera to już w ogóle coś czego nie rozumiem. Konieczność zmobilizowania co najmniej 6 statycznego CR by na pewno przepchnąć samotnego Wraitha? 7, jeśli jest w zasięgu swojego BSB? Trochę absurd...

PS: ponawiam propozycję pogrania na testowane zasady, jeśli ktoś z Warszawy miałby chęć.
Wg mnie wszystkie te problemy rozwiązuje taka zasada:

Jeżeli wygra się walkę i do tego ma się fear + outnumber zamiast auto breaka, jest break o jeden punk trudniejszy (czyli takie +1CR, ale tylko jak się wygra + ma przewagę liczebną).

Terror +2 CR, na tych samych warunkach co fear.

Ja jestem z Wawy i chwilowo mam wolne więc chętnie zagram.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

hmm zasada ta własnie miała temu służyć - juz poprawiam

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

A może +CR w zależności od US, a terror dodatkowe +1.
Co wy na to?

:wink:

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

FEAR+OUTNUMBER = +1Cr
FEAR+OUTNUMBERx2 = +2Cr
TERROR+OUTNUMBER = +2Cr
TERROR+OUTNUMBERx2 =+3Cr

Co Wy na to

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

FEAR+OUTNUMBER = +1Cr
TERROR+OUTNUMBER = +2Cr

IMO to wystarczy.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Barbarossa pisze:FEAR+OUTNUMBER = +1Cr
TERROR+OUTNUMBER = +2Cr

IMO to wystarczy.
Ale pod warunkiem wygranej walki

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Nie*. Raz - po co komplikować? Dwa - fear jest bardzo drogą zasadą w 6/7 ed. Ta zmiana ją i tak mocno przycina.

*Do przetestowania

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Shenq pisze:
Barbarossa pisze:FEAR+OUTNUMBER = +1Cr
TERROR+OUTNUMBER = +2Cr

IMO to wystarczy.
Ale pod warunkiem wygranej walki
cały czas o tym mowa
Barb
pewnie masz racje jak reszcie pasuje?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jeśli pod warunkiem wygranej walki, to +1cr za fear+outnumber jest już bardzo małym bonusem. Wystarczy porównać statsy i cenę szkieleta i goblina albo phoenix guarda z inną elitarną piechotą.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

tak samo mozna porównywac goblina i spearmena

ale ok ja sie zgadzam jak reszta ?

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Jeśli miałbym w to z wami kiedyś grać to jestem za.

(bo nie wiem co to znaczy "reszta" - jeśli nie wiemy tak naprawdę kto jest resztą)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

A jak by zostawić fear outnumber, i auto breaka, z tym ze US jednostek nie sumuje się a tylko pojedyncza jednostka musi outnumberowac. A w przypadku bonusu +1cr za fear będzie on zliczany dla każdej jednostki czy jednorazowo?

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Barbarossa pisze:Jeśli pod warunkiem wygranej walki, to +1cr za fear+outnumber jest już bardzo małym bonusem. Wystarczy porównać statsy i cenę szkieleta i goblina albo phoenix guarda z inną elitarną piechotą.
Fear ok, ale Terror już działał dobrze w 6/7ed czemu chcesz go jeszcze tak drastycznie polepszyć ?

Czy w ogóle w sumie Terror potrzebuje jakichkolwiek zmian ?


Przy okazji Fear, to ja zawsze bardziej niż autobreak za Fear+Outnumber uważałem słabe powstrzymywanie szarży przy nieudanym teście Ld. Sprawiało to bowiem, że nawet przy solidnym Ld, np 9 zorganizowanie kombinowanej szarży np 3 jednostek miało dość małe szanse powodzenia. Ktoś zostawał w miejscu co w rezultacie prowadziło do kiepskiej sytuacji pozostałych szarżujących. Generalnie dobre ustawienie i plan psute prawie na pewno przez kości (do uniknięcia tylko dzięki ItP) to coś czego nie lubię widywać w grach strategicznych. Stąd zresztą moje wcześniejsze propozycje co do Fear
Jednostka zaszarżowana przez Fear causing enemy , która oblała test Ld może wybrać czy ucieka czy walczy z 1WS
Jednostka szarżująca na Fear causing enemy , która oblała test Ld może wybrać czy zostaje w miejscu czy szarżuje z 1WS
Jednostka przegrywająca z Fear+Outnumber musi przerzucić udany Break Test
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Tylko niech szanowne gremium pamięta, że szkielet w 6 ed kosztowal tyle co savage ork, a dwa szkielety bodaj tyle co errant..
Innymi słowy fear kosztowal ok 6 pkt od szeregowego modelu. Dlatego imo zasada fear - outnumber nie była taka zła - jedna armia za punkty kupowała T, S i A, a inna fear..

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Fear'a bym nie ruszał, przy steadfast i suporting atacks i biciu jak w 8mej to moglibyscie zostawić fear takim jaki jest w 7ed. Wezcie to testnijcie.

Odnośnie steadfasta to niech ten oddział ma te LD gostka w oddziale, i tak skasowany jest sf przy ataku z boku.

Co z frenzy, 7ma czy 8ma?
Hvp shild jak 7ma?

Booki z 6tej?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, o 12:29 przez jurak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jurak pisze: Odnośnie steadfasta to niech ten oddział ma te LD gostka w oddziale
czyli bez generalskiego? Jak działał stuborn w 6 ed? Chyba na bazowym oddziału, tak?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Mi też szczerze mówiąc zawsze podobały się 6 edycyjne zasady fear i terror. Jednostki z zasadą fear były dużo droższe niż inne, więc żeby zrobić outnumber też trzeba się napracować.

ODPOWIEDZ