8ed i co dalej czyli quo vadis WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8ed i co dalej czyli quo vadis WFB

Post autor: Meekee »

Może jednak lepiej cieszyć się z K6... póki jest ;)
Jak GW upadnie, to kupi je Hasbro/Wizards i będzie K20 :D
Na poważnie, to Ci ostatni mają szanse to zrobić, nie wiem czy mogliby reaktywować WFB z D20, ale managerom różne rzeczy chodziły po głowach :D

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Słowian pisze:
Cyel pisze:
Oj, jak to każdy z nas lubił ten ? Ilu graczy odeszło właśnie Z POWODU tego jakim systemem była 8ed aka "rzuć d6 na wszystko" ?
Bardzo dobre pytanie bo ja nie wiem ilu :) a wszyscy o nich mówią/piszą, na dodatek ja nikogo takiego nie znam :)
A ja znam wyłącznie takich, teraz grają ze mną w WM&H i planszówki;)

Na lokalach w Wawie chyba teraz jest tak z 50% frekwencji z 6/7ed ? (nie wiem, nie bywam, tylko słyszę)
Ostatnio zmieniony 4 sie 2015, o 13:31 przez Cyel, łącznie zmieniany 1 raz.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

K10 to byłby dobry krok. Większa elastyczność w statystykach, kasa na kostkach dla producenta (można robić ich dużo, taniej niż małe manufaktury, a drożej niż taniutkie chińskie k6 .... oczywiście rynek nie znosi próżni ale k6 jest szerzej stosowalna niż k10) ..... a zapomniałem, producent zrezygnował z systemu :lol2:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Słowian pisze:
Cyel pisze:
Oj, jak to każdy z nas lubił ten ? Ilu graczy odeszło właśnie Z POWODU tego jakim systemem była 8ed aka "rzuć d6 na wszystko" ?
Bardzo dobre pytanie bo ja nie wiem ilu :) a wszyscy o nich mówią/piszą, na dodatek ja nikogo takiego nie znam :)
to troche dawno bylo, ale moze z danych ligowych nawet cos oszacowac sie da :)
srednia il osob / masterach w 7ed i DMP a srednia ilosc osob na masterach w 8ed

nawet ile osob w tamtych sezonach zdobywala ptk w np minimum 3 turniejach lokalnych i 1 masterze, a ile osob zalicza min 3+1turnieje jak jest 8 ed :)
ktos na pewno ma dostep do danych historycznych
w kazdym razie jak zaczynalem w 7ed to rzeczywiscie przejscie na 8ma odchudzilo turnieje, whatever
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Słowian pisze:
Cyel pisze:
Oj, jak to każdy z nas lubił ten ? Ilu graczy odeszło właśnie Z POWODU tego jakim systemem była 8ed aka "rzuć d6 na wszystko" ?
Bardzo dobre pytanie bo ja nie wiem ilu :) a wszyscy o nich mówią/piszą, na dodatek ja nikogo takiego nie znam :)
Ja znam pełno takich
bez zastanawiania sie wymienie 6os

Turnieje na Ślasku lokalne były jak niektóre mastery teraz

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

A ja jestem jednak zwolennikiem 8 edycji która umożliwiła mojej armii (OK) na w miarę sensowną grę. Powiem szczerze nie podoba mi się to jak niektórzy traktują tutaj graczy 8 edycyjnych. Jeżeli miałbym stworzyć nową edycję / patch to najprostszym rozwiązaniem jest scalenie zasad walki/ruchu/strzelania 8 edycji, magię 7-6 edycji z poprawkami (na porzykład magia skaveńska), oraz booki armijne z 6 edycji. Dlaczego tak? Otóż zasady 8 edycyjne umożliwiają grę w praktyce wszystkim rodzajom jednostkom czyli Inf, cav, MI, monsterkom i tym podobnym. Armia z 7 edycji była w miarę zbalansowana (oczywiście są też wyjątki).zaś 6 edycyjne booki (przejrzałem tylko 3 ale wydają się sensowne) nie maja jakiś nie wiadomo jakich przegięć.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Jakby ktoś dalej mało wiedział o świecie i widział szybki upadek GW polecam poczytać ;)

http://www.belloflostsouls.net/2015/08/ ... eport.html
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Wujek Fester pisze:Nie oszukujmy sie. Nie ma mozliwosci zbalansowac wfb . Musialbys stworzyc szablon Army Bookow i potem wklejac do niego odpowiedniki z roznych armii. Ale to splyciloby gre juz zupelnie. Kazdy ma jakas armie i chcialby aby ta jego byla najlepsza. Wiec zadne domowe edycje sie nie udadza.
To, że Ty nie potrafisz / nie wiesz jak coś zrobić nie oznacza, że zadanie jest niewykonalne.

Stąd się właśnie biorę teorie, że piramidy zbudowali kosmici, a WFB jest niebalansowalne.

pozdrawiam
Furion

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

jak chcesz balansować he to proponuję zacząć od podniesienia kosztu za Banner of the world dragon o 5 punktów. :lol2:

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Furion pisze:Stąd się właśnie biorę teorie, że piramidy zbudowali kosmici, a WFB jest niebalansowalne.

pozdrawiam
Furion

Nie kosmici tylko węże :wink:
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Jeeej, piramidy były zbudowane przez ludzi, natomiast zaskakującym nieprawdopodobnym zbiegiem okoliczności bez odpowiedzi w nauce (stąd opcja extraterestial) jest fakt, że piramidy były nie tylko podobnymi budowlami w miejscach na całym globie: w egipcie, chinach, meksyku, ale też we wszystkich tych miejscach są one ustawione w zbiorze/układzie nawiązującym do pasma Oriona. I co z tym? - różne plemiona miały fetysz w budowaniu pięciościanów foremnych i układaniu ich w rozkład gwiazd pasma Oriona? Nawet dzisiaj nie robią się takie "równoległe przypadki". Nie mówie że to niemożliwe, ale szansa na to jest dość mała, musiała być jakaś wspólna przyczyna, mogła by być nią jedna światowa religia lub państwo światowe w czasach starożytnych, ale nic nie wskazuje by takie rzeczy istniały.

BTW, pozaziemskich teorii nie odrzuca się jako z góry złych, a nauka może je jedynie traktować jak inne młode i niepotwierdzone teorie tj. sprawiedliwie i po faktach, również mieści się w tym otwarcie na reweryfikacje w przyszłości. Nauka, inaczej niż religia, (a co poniektórzy ludzie chyba jednak nie rozumieją tego jak zaraz to opiszę) opiera się na "raczej" i "chyba", a każdy kto zajmuje się nauką wie, że wraz z przyjmowaniem wiedzy poszerza się lepsze zrozumienie własnej niewiedzy i niepewności co do zdobytej wiedzy...

Co do WFB to może być mniej lub bardziej zbalansowany, dążymy do ideału jakiegoś.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Kolejny temat zainfekowany przez piramidy!

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

piramida Cheopsa jest 9bokiem. widziałem w internetach program.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

loko pisze:piramida Cheopsa jest 9bokiem. widziałem w internetach program.
To w niej ukryty jest mistyczny podręcznik do 9 edycji Warhammera!

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Że się tak wtrącę a propos piramid, nie ma co odrzucać, na pierwszy rzut oka, nieprawdopodobnych teorii, Meekee podał dobre argumenty, polecam poczytać na ten temat, daje do myślenia. Poza tym praktycznie wszystkie wierzenia opierają się na kulcie słońca i zaawansowanych (jak na możliwości ówczesnych ludzi) bytach schodzących z gwiazd (potwierdzają to także różnego rodzaju ryciny, malowidła itp.), więc można uwierzyć, że coś na rzeczy jest. ;)

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Alavarin pisze:Że się tak wtrącę a propos piramid, nie ma co odrzucać, na pierwszy rzut oka, nieprawdopodobnych teorii, Meekee podał dobre argumenty, polecam poczytać na ten temat, daje do myślenia. Poza tym praktycznie wszystkie wierzenia opierają się na kulcie słońca i zaawansowanych (jak na możliwości ówczesnych ludzi) bytach schodzących z gwiazd (potwierdzają to także różnego rodzaju ryciny, malowidła itp.), więc można uwierzyć, że coś na rzeczy jest. ;)
A na czym mają być oparte, na kulcie Ceres? :) Poza tym nie do końca masz rację, prócz kultów solarnych ważne były też lunarne co zazwyczaj z opozycją męsko-żeńską było powiązane.

Dobra, wchodzę z powrotem w niegroźny lurking :)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Ekspertem nie jestem, coś tam w życiu przeczytałem, pewnie jeszcze więcej nie ;)
W każdym razie od zawsze gwiazdy nam, jako gatunkowi, w głowie ;)

ODPOWIEDZ