WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Stan »

IMO grave guard powinni wrócić do special i kosztować po staremu/punkt taniej.
Teraz są za drodzy, za 500pkt można ich wystawić 23 z fcg i banner of barrows, za mało żeby dojść do combatu i coś zrobić.

Grałem dzisiaj blood knightami i wreszcie są warci swoich punktów.
Vlad, kemmler - podobnie. Isabella to w sumie asf dla vlada za 110pkt, mogłaby kosztować te 100.

Przy najbliższej okazji przetestuje nowego corpse cart.
Może coven throne też zostanie zmieniony na unique jak blood throne khorna i będzie podobnie podbijał statystyki wampira?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Stan pisze:IMO grave guard powinni wrócić do special i kosztować po staremu/punkt taniej.
Teraz są za drodzy, za 500pkt można ich wystawić 23 z fcg i banner of barrows, za mało żeby dojść do combatu i coś zrobić.

Grałem dzisiaj blood knightami i wreszcie są warci swoich punktów.
Vlad, kemmler - podobnie. Isabella to w sumie asf dla vlada za 110pkt, mogłaby kosztować te 100.

Przy najbliższej okazji przetestuje nowego corpse cart.
Może coven throne też zostanie zmieniony na unique jak blood throne khorna i będzie podobnie podbijał statystyki wampira?
+1 grave guardzi nie wcodza sensownie z 2rakami

podbijam:
Mam tylko jedno pytanie czy można by dopisać wight kingowi że daje +1 WS też zwykłym szkieletom? Za 85 pkt taki bonus chyba nie jest za tani a umożliwia sensowne wzięcie tego oddziału, który już nie zawsze będzie trafiany na 3+.

I drugie pytanie czy jak w oddziale mam 2 wight kingow to czy bonus sie stackuje bo tak na razie wynika z wordingu.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Grałem 2 razy Ogrami, jedna rozpa na Mournach, jedna na Maneaterach, ogólne wrażenia:

1. Mourny strasznie drogo, jeszcze żeby mieć LoS dla Tyranta
2. Sam Tyrant też drogi 390 pkt za Sv na 4+, jest co prawda T5 i razem 10W, ale żeby nie padł za szybko trzeba jeszcze ~100pkt na itemy + koszt jednostki Mournów wychodzi pod 800pkt
3. Stonehorn i Giant tańszy, ale przy działach nadal są bez szans.
4 33% na Hero, Lord wygląda bardzo dobrze
5. Imiona nie wliczające się do kosztów magic item - no w końcu!!
6. Skrag nadal drogi i Greasus przegrają walkę o wybór z normalnymi postaciami. Może Skrag loremaster??
7. Ironblaster 255?? serio, Działo demonów chyba też, a ma warda na +5, leczy się z Impaktóe i lepiej się bije. Niby wybucha na 1 i 2 i ma płonące, co nie oznacza, że nie ma w co strzelać jak jakiś bohater ma warda na ogień.
8. Gorgery w Core fajnie, 125 już nie. Ile by ich nie było nie muszą wyjść w 2 turze, a jak wyjdą to ruch i koniec. Zaczynają grać od 3 jak przeżyją
9. Voice of the Maw super sprawa
10. +1 do WS z sygnatury git
11. Gnoblary 20+ w unicie nie takie złe bo mogą powalczyć z jakimś fastem i dłużej ustać.
12. Nowe Bannery OK, Maneater z Inicjatywą 5 robi wrażenie
13. Koszt BoOP 22pkt, cóż trzeba brać po 1 za 6pkt


Tyle tak na razie.
Dwarfy i Demony wyglądają dobrze, szczególnie podoba mi się u Demonów próba włączenia do gry mono wszystkiego
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

@Furion

Czy beda ujednolicane podstawki pod modele? Np zombie dragon vs dowolny inny paszczur?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

No jakie te DE biedne, strasznie skrzywdzone przez Furiona. Pozwoliłem sobie zrobić pewne statystyki w oparciu o rozpy top3 tegorocznego ETC. Nie zważając oczywiście na limity narzucane przez rozpy (typu 25% core, maksimum punktów w itemach) postanowiłem zobaczyć ile punktów kosztowałyby rozpiski WE, DE i Dwarfów według Furionowych booków:

Niemcy - DE - 2570
Niemcy - DF - 2685
Niemcy - WE - 2719
Polska - DE - 2691
Polska - DF - 2705
Polska - WE - 2814
Włosi - DE - 2650
Włosi - WE - 2676
(brak Dwarfów u Włochów, co też chyba o czymś świadczy)

Co daje średnią:
DE - 2637
DF - 2695
WE - 2736

Nie bardzo mam czas bawić się dalej w przeliczanie wszystkich rozp. Przypomnę tylko, ile średnio zdobyły dane armie na ETC (nie mam już dostępu do indywidualnych wyników tylko top3).
DE - 10,73
DF - 9,22
WE - 9,63


Comp DE był zdecydowanie cięższy niż comp dwarfów, o ile kojarzę cięższy też niż comp WE (chociaż tu nie mam pewności, więc nie uwzględniam tego).

W rezultacie, armia, która wbiła najwięcej punktów na ETC, była tam jedną z mocniej skompowanych, u Furiona jest całkowicie uwolniona. Jednocześnie kosztuje w przeliczeniu mniej punktów niż dwarfy czy WE, które statystycznie na ETC poradziły sobie raczej słabo.

Oczywiście to jest machanie rękami i wiadomo, że meta znacząco się zmienia. Zmiany w WE/Dwarfach/DE nie są jednak aż tak daleko idące jak np. w VC dlatego je wybrałem do porównania.

Zastanówmy się, kto najwięcej krzyczy o nerfie dla swojej armii w tym temacie. Graczy Dwarfów? Gracze WE? NIE! Jedyne co czytam od kilku stron to płacze graczy DE jak to ich armia została znerfiona, jakie dostała do dupy koszty i jak nie da się tym gównem grać. GRATULACJE CHŁOPAKI, KRZYCZCIE DALEJ JAK BARDZO MACIE DO DUPY =D> .

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

@Abrasus

IMO DE Furiona są na tyle biedne, że wolę grać na oryginalnym booku...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Talladil pisze:@Abrasus

IMO DE Furiona są na tyle biedne, że wolę grać na oryginalnym booku...
To jasne, z tego co napisał Abrasus wynika, że oryginalne DE na open/ETC są za mocne :D
Obrazek

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Abrasus pisze:...
tylko nie da sie juz zrobic takich rozp zeby dzialaly
po drugie to druzynówka

Gdzie były DE na masterach singla
minorami Mastera nie wygrasz

ale co ja tam wiem gram DE od 6ed.
Ja sobie poradzę (ale mnie ciagnie do 6ed)

Żal mi graczy którzy bez doświadczenia/ogrania zraza się do podręcznika zdupionego maxymalnie przez GW (jedn w armii bez balansu = przepaść miedzy jedn świetnymi i beznadziejnymi w której to przepaści nic nie było) i rozwalonego doszczętnie przez Furiona, bo zabierając szybkość i partyzantkę nie zaproponował nic wartego wystawiania

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

ja gram skv i też uważam ze de są za bardzo znerfione. przede wszystkim koszty pkt DE-HE powinny byc podobne staty itp.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

taka tam dyskusja z zagranicznymi pisze:Guest9916: so what instead 9th age? KOW?
Lordy: KoW for me
Lordy: The problem with Furion and 9th age etc is there are too many
Lordy: there are at least 6 versions of "9th" edition now
Lordy: If they had all joined together it would have worked
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Panowie, spokojnie, bedą poprawki tam gdzie byc muszą, dajcie szanse i pograjcie pare bitew
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Specjalxx
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: Specjalxx »

Furionie, czy planujesz zmiejszyć koszt dla chaośniczego smoka w wersji z magiem albo z lordem? Ewentualnie jakieś nowe zasady do niego ? Byłoby bardzo fajnie jakby był to wybór chociaż troche porównywalny z innymi lordowymi wyborami. Podobnie zapytam o mantykre. Wiem że obniżyłeś koszt, ale jednak bez dodania na nią jakiejkolwiek ochrony nie wydaje mi sie żeby ktoś spróbował ją wystawić. A modele i smoka i mantykra są świetne i szkoda trzymać je na półce.
Czy bierzesz pod uwagą wprowadzenie czegoś co weszło razem z EoT czyli jednych wspólnych parametrów dla potwora i jeźdźca ? Dziwne że GW tak długo na to nie mogło wpaść. Przez obecne zasady wychodzi na to że dużo bezpieczniej ruszać do walki na koniu niż na smoku.
Sprzedam Primarhów Fulgrima, Lorgara

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Aldean pisze:Panowie, spokojnie, bedą poprawki tam gdzie byc muszą, dajcie szanse i pograjcie pare bitew
Ale tu nie ma co testować... Muszę wywalić jednego z dwóch pegazów by mi pozostali bohaterowie się zmieścili... Ponadto 5 z 9 CoKów by pozostawić 10 locków... wywalić black amulet i charmed shield z lorda by nadal mógł mieć koronę (z wardem na 5 zamiast 4) w zamian za to wszystko dostanę 4 corsarzy... sorry, ale jak dla mnie bieda...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Musze wywalic klepacza na dysku bo nie wejdzie rozsadnie z duzym magiem. Wylatuje kowboj na dm bo jest za drogi. Zostanie tylko jeden. Wchodzi mi jeden mniej chariot bo marki podrozaly. Wymieniac dalej?

W idei projektu nie chodzi o to zeby skladac stara rozpe i plakac ze sie nie miesci tylko wymyslic cos nowego a przede wszystkim zobaczyc jak sie to konfrontuje z innymi armiami

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Czyżbyś miał figurek tylko pod jedną rozpiskę? Takim to się nigdy nie dogodzi.

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Durin pisze: W idei projektu nie chodzi o to zeby skladac stara rozpe i plakac ze sie nie miesci tylko wymyslic cos nowego a przede wszystkim zobaczyc jak sie to konfrontuje z innymi armiami
Tylko, że DE ZNACZNIE podrożono wszystko co w armii miało jakiś sens zostawiając same popsute zabawki, mało co naprawiono, a w porównaniu do HE płacimy więcej (czasem sporo więcej) za podobne jednostki lub praktycznie tyle samo za jednostki sporo słabsze.

Jakoś nigdy nie czułem, że Dark Elfy są armią niesamowicie silną, a przy Furionowym booku dostały jeszcze bardziej po dupie... w starciu z High Elfami są praktycznie bez szans i to niezależni od złożenia - bo HE mają na wszystko silniejszą kontrę i to często taniej :/

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Zagrales?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Ale żeby widzieć pewne rzeczy nie trzeba zagrać...

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Graczom DE nigdy nic nie pasuje. Nagle Warlocy przestali być oczywistym wyborem i płacz, klepacze na Pegazach przestali kosztować grosze i też lament.

Wszystkie ograne rozpy w każdej armii przestały być takie fajne bo o to chodziło. Najpierw przetestujcie to na stołach ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

I co mamy wystawiać? Armię korsarzy? Mamy gorsze i droższe jednostki od HE, a to co było sensowne zostało podrożone tak, że niezbyt można grać tą armią :/

Dobrze, że mam drugą armię, bo gdybym był ograniczony tylko do DE z Furionowym bookiem, to przestałbym chyba w ogóle grać...

ODPOWIEDZ