KOW - 1500 - Kingdom of Men vs Goblins

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

KOW - 1500 - Kingdom of Men vs Goblins

Post autor: Murmandamus »

Armia Księstwa FerruskObrazek


(general)General Allor - warhorse
(bsb)Army standard Bearer – Dorak Kaden –Healing charm
(wizard)Wizard – Malopus Mangus – Heal,bane chant, lighting Bolt, firewall

Jednostki:
(spearmen)Regiment (20) spear phalanx
(spearmen)Regiment (20) spear phalanx
(knightly orders)Regiment (10) Knights of Kingdom
(greatswords)Troop (10) Foot Guard,2handed weapons
Great Cannon
Horde(40) Crossbowmen , brew of keen eynes
Warbeast – bolt thrower

Regiment(3)mercenary ogres
-------------------------------------------------------
Wicked eye Tribe

Goblin King Friggit Black Eye on Chariot,fog
Wiz – Grombbla on flebag , lighting Bolt, inspiring talisman
Flaggit on Fleabag

Legion(60) Rabble goblins
Legion(60) Rabble goblins
Horde(6) Trolls
(spiker Riders)Regiment(10) Fleabag Riders
(spiker riders)Regiment(10) Fleabag Riders
(Wolf riders)Troop(5) Fleebag Riders
(Bolt Thrower)Sharpstick Thrower
(Bolt Thrower)Sharpstick Thrower
(Bolt Thrower)Sharpstick Thrower
(pump wagon) Mincer


Tura goblinów 1:
Król Goblinski zarządził frontalny atak. Cała armia goblinów ruszyła marszem na stojących naprzeciw pola ludzi. Altyleria Bolt throwerów otworzyła ogień do rycerstwa lecz żadna z machin nie trafiła wroga.
Obrazek


Tura królestw ludzi 1:
Generał Allor razem z towarzyszącymi mu rycerzami ruszył na lewej flance prosto na park maszynowy zielonoskórych wiedząć że nie obronią się w żadnym wypadku. Mincer stanowił pewne zagrożenie będąc jedynym źródłem obrony dla Bolt throwerów lecz Allor liczył na to że artyleria własna się go pozbędzie. Na prawej flance ogry natarły na jeźdźców wilków którzy za blisko się zbliżyli. Altyleria tylko lekko uszkodziła mincera nie zatrzymując go nawet, a Bolt thrower umieszczony na grzbiecie bestii zranił trolle. Lepiej poszło muszkieterom, którzy odpaliwszy salwę rozproszyli na cztery wiatry regiment jeźdźców na pająkach. Szarża ogrów nie przyniosła zamierzonego skutku i tylko zadała lekkie straty małej jednostce goblinów. Ci wytrzymali.

Obrazek

Tura goblinów 2:
Mały oddział goblinskich jeźdźców kontratakował ogry zadając im dwie rany wdając się z nimi w walkę. Nieopodal regiment drugich jeźdźców pająków natarł na bok wielkiej bestii wojennej królest i raniąc ją na 4 rany.Trolle nie zregenerowały swoich ran lecz ruszyły naprzód przygotowywując się do walki. 2 legiony maszerowały dalej naprzód ku liniom wroga razem ze swoim królem podczas gdy mincer ustawił się zajmując dogodniejszą pozycję. Dwa Bolt throwery szczęśliwym strzałem zabiły trzech rycerzy co tamtych jednak nie zatrzymało i załoga goblinska zaczęła się poważnie obawiać o swoje życie. Trzeci Bolt thrower spudłował strzał do ludzkiego generała.

Obrazek

Tura ludzi 2:
Oddziały włóczników i gwardii cofnęły się nieco przed nadchodzącymi legionami. Rycerze zaszarżowali na Bolt throwera tratując jego załogę pod kopytami podczas gdy działo zniszczyło drugą maszynę wroga. Generał Allor zaatakował sam goblinskiego mincera. Nadwyrężona konstrukcja nie wytrzymała precyzyjnie wymierzonych ciosów i rozpadła się na kawałki. Na innym krańcu bitwy Bestia Wojny zaczęła tratować i deptać oddział pajęczych jeźdźców co ją wcześniej zaatakowali niszcząc ich doszczętnie. Ogry natomiast uporali się ze swoimi jeźdźcami wilków odwracając się w inną stronę. Horda kuszników odpaliła salwę w kierunku trolli jednak mimo kilku kolejnych ran odrażające bestie kroczyły dalej. Nie pomógł tu nawet czar wspomagający czarodzieja Bane chant zucony na kuszników.

Obrazek

Tura goblinów 3:
Nie widząc innej opcji Trolle, którym udało się zregenerować 2 rany zaatakowały bestię wojny ignorując na razie kuszników. Trolle opadły wielką bestię i ciosami swoich potężnych maczug powaliły ją na ziemię i ubiły bez litości. Widząc że najemne ogry na żołdzie ludzi zasadzają się do szarży z flanki, sztandarowy gobliński spróbował sprowokować je do ataku na siebie. W centrum pola legiony goblinów zbliżyły się jeszcze bardziej nie dajac już innej możliwości ludziom jak bronić się lub atakować. Ostatni Bolt thrower zranił lekko generała ludzi.

Obrazek

Tura Królestw Ludzi 3:
Nie miejąc już możliwości odwlec dalej walki oba regimenty włóczni zaatakowały jeden z legionów lecz nawet po zadaniu pewnych strat nie dało to większego rezultatu. Podobnie było z małym oddziałem gwardii. Ogry natarły na próbującego ich zatrzymać sztandarowego goblinów i poraniły go srodze lecz ten mimo że wystraszony i krwawiący nie dał pola. Kusznicy odwrócili się do wroga gotując się do strzału. Podczas gdy rycerze ruszyli pełnym galopem w kierunku tyłu wroga, generał Allor związał walką ostatni Bolt thrower. Działo wzięło na cel goblinskiego króla, lecz spudłowało.

Obrazek

Tura goblinów 4:
Legiony podjęły ponowną walkę z włócznikami i gwardią do tego na bok jednych włóczników wpadły trolle. W Wyniku tej walki jeden z regimentów został zmieciony z powierzchni ziemii. Drugi jednak nie złamał się i dalej wiązał walką gobliny. Drugi legion rzucił się na mały oddział gwardii zadając mu bardzo duże straty. Ta jednak (dwie jedynki na nerva) stałą niewzruszenie opierając się furii małych zielonych wojowników. Król goblinski skierował swój rydwan w kierunku działa a szaman goblinski rzucił kulę ognia w kierunku ludzkiego czarodzieja jednak nie zdołał uczynić żadnej krzywdy magowi.

Obrazek

Tura Ludzi 4:
Bitwa zaczęła wyglądać lepiej dla ludzi. Rycerze zaszarżowali na tyły legionu walczącego z gwardią i razem unicestwili wroga. Oddział włócznicy odgryzał się skutecznie nadal wiążąc walką drugi legion. Kusznicy odpalili salwę w trolle znów zadając parę ran lecz nawet wspomagani ponownie przez czarodzieja nie zdołali zadać na tyle strat by trolle straciły szyk. Ogry ubiły sztandarowego goblina.
Generał Allor nie zdołał zdać żadnych obrażeń Bolt throwerowi co oznacza że załoga zdołała załadować pocisk.

Obrazek

Tura goblinów 5:
Wspomagane przez trolle(które zregenerowały 3 rany) legion goblinski złamał w końcu regiment włóczników. Oczywciwszy przedpole ustawił się do nadciągających rycerzy po lewo mając do pomocy trolle. Król goblinski zaszarżował na działo z marnym rezultatem, po zadaniu dwóch obrażeń załoga nie złamała się. Bolt thrower spudował w generała.

Obrazek

Tura Ludzi: 5:

Rycerze zaszarżowali na legion goblinski i choć zadali dalesze poważne straty to utknęli w ich przyłaczającej liczbie. Gwardia widząc okazję poszła z odsieczą artylerii i atakując z tyłu króla goblińskiego na rydwanie rozsiekali go swymi wielkimi mieczami Generał w końcu uporał się z Bolt throwerem a ogry bez trudu przeszły po szamanie goblinów prubującym zastąpić im drogę. Kusznicy nadal wspomagani bane chantem kontynuowali ostrzał trolli nieporuszone raniącymi ich bełtami.

Obrazek

Tura goblinów 6:
Oparwszy się szarży rycerskiej legion opadł cieżką konnicę ,rozproszył i zniszczył szlachetnych jeźdźców. Trolle zaatakowały sztandarowego armii zabijając go do tego zregenerowały kilka ran.

Obrazek

Tura Ludzi 6:
Trolle zostały wzięte w dwa ognie przez gwardię oraz najemne ogry które zaatakowały bestie z tyłu.
Trolle zostały unicestwione po krótkiej walce. Kusznicy oddali ostatnią salwę w kierunku goblinskiego legionu i tym razem morale małych paskud nie wytrzymało. Gobliny uciekły.

Obrazek

Tym samym bitwa się zakończyła zwycięstwem królestw ludzi. Początkowo myślałem że gobliny zaleją ludzi swoją liczbą ale potem sytuacja zaczęła się zmieniać gdy jeźdzcy pająków poczęły ginąć jeden po drugim. Potem miałem wrażenie że gobliny jednak wygrają po tym jak padła bestia wojny a trolle wyszły na bok armii ludzi ale jak widać znów się odwróciło a rycerze zdążyli z odsieczą gwardii która mimo dużych strat ustała na insane courage.
I wyszło na koniec 6 tury że gobliny zostały wycięte do nogi.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

wygląda na to że o wszystkim przesądzony 2 jedynki na morale.
Też tak kiedyś miałem.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2042
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Przenieś proszę ten raport do działu kow, bo to jest temat do raportów Warhammera.
Pzdr
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No bez takich pod każdym opowiadaniem czy raportem z innych systemów też tak piszesz czy nie? Bo albo trzymamy się regulaminu dla każdego systemu albo nie.
Obrazek

ODPOWIEDZ