9th orks

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

9th orks

Post autor: QQrydza »

BO lord (150), boar (20), plate (20), Snarla (dziki w core, +1 to move na unit, 40)- 230
Goblin High Shaman, 3 levl, shadow (150) +1 czar (25) wilk (15) -190

BO Hero (65), wywern (150), plate (15) - 230, BSB (25) 4++ (50)
BO Hero (65), wywern (150), plate (15) - 230, bane beast (20) reroll save (30)
gobo shaman (60) wilk (15) shadow DS (35) - 110

core (600)

3x5 pajeczy fast (3x60) - 180
15 dzików (210), tarcze (45), fcg (30) HA (30) dyscyplina (25) - 340
5 dzików (70) HA (10) - 80

Special (350)

33 squigów (231)

Rare (450)

Avatar of green gods - 240 [hate jak zaszarzuje i reroll zasiegow szarz w 8 calach]
Arok - 210

239x

Taki naporek. Korzysta w sposob niemal zaden z zasad (waaaagh i unruly), ale raczej wykorzystuje save na wywernach (plate +shield) i napor w core. Pajaki maja scout, bardzo dobrze koryguja wystawienie. Avatara biore bo rock idol sie idealnie nadaje. Squigi to najlepsza wartosc za punkt w armii chyba. Shadow albo goblinski lore - zalezy co lepiej bedzie grało. Do przemyslenia jakis tania rkan, albo zamienienie squigow na jakies przedmioty na hero

No i do tego przypadkiem mam modele :P
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Bombaj
Chuck Norris
Posty: 471

Post autor: Bombaj »

co takiego fajnego robią 33 squigi? Faktycznie te wyvwerny dadzą radę? Drogie bydlaki i ciągle mało robią...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

squigi dostarczaja 30-40 ataków z siłą 5 z ww4 i hatem od avatara

Wywerny nic nie robia :D ale dzieki nim 2+ (moze 1+ pomyslimy) dostarczaja BO ktore teoretycznie moga albo zgnieść z sila 7-8, albo po prostu przytankowac/dac -1LD/dorzucic jakies thunderstompy. Sa drogie, ale mobilne, a tego w armii mało.

Za wywerny wchodza niby 3-4 pająki srednie ale jakos malo to kręci. ewentualnie jakas horda, ale jedne wolne squigi to juz sporo.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Qc, a czy Blorki na Wyvernach nie maja Save tylko 3+? Plate+Tarcza. Wyverny sa Large Targetami, wiec nie daja +1. AAAlbo wszystko pomylilem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Masz całkowitą rację, ale Qc nie skalał jeszcze oczu rulebookiem :wink:

rymar87
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: rymar87 »

.moj blad
Ostatnio zmieniony 19 lis 2015, o 13:49 przez rymar87, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Przeczytalem. Zamiencie liczby 2/1 na 3/2 - efektywnosc jest podobna, bo duza sila jakos mega popualarana nie jest :) Imo dalej - z wardem - sa do przemyslenia. Zaleta BO jest sila 5-7 do wyboru

Kawaleria w core ma tylko 3+, tez da sie chyba z tym grać

Po co mam czytac RB, powiecie mi na turnieju co i jak, do tego czasu bede kierowal sie przeczuciem :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

rymar87 pisze:Chyba jednak daje bo jest monstrous beastem a one daja save, chyba ze sie mylę...
Jeżeli jest large targetem to nie ma bonusu do AS

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Dziki są nie brute więc zapomnij o HA.
Odnosnie wywern masz racje. Nie mają mounts protection.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

to dobrze, za HA wezmie sie frenzy na małych albo ciekawszy banner na duzych. Idea jest raczej naporowa
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ