Co na dobry początek?

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Omni
Plankton
Posty: 3

Co na dobry początek?

Post autor: Omni »

Witam, napadła mnie właśnie chęć by wyjść z wiekowej jaskini kolekcjonowania/ zaczytywania się Lore'em WFB na światło dzienne. Postanowiłem, że sobie popróbujemy moje ulubione Ogry.I tu zaczyna się kłopot: Posiadam sklejony battleforce, Tyrana i jednego z tych fikuśnych metalowych najemników (Nawet nie wiem co i po co, po prostu mi się podobał w tym płaszczu). Czy warto coś dokupić na start?
Grać pewnie będę w 8 na poważnie, bo coś wątpię, że znajde kogokolwiek chętnego na przyswajanie 9/ AoS od wielkiego dzwonu, dla zabawy.
Pewnie bez względu na wszystko i tak kupię sobie jeszcze sześciu bullsów, tak na ciężkie czasy. :?

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Jeżeli zamierzasz grać for fun w 8ed, czyli rozumiem, że będzie to open to kupuj wszystko co Ci się podoba.
Można oczywiście ustalić jakieś priorytety, jak na przykład BSB (chyba, że Tyran go będzie zastępował), Mag albo dwóch, Ten metalowy w płaszczu to pewnie Maneater, możesz dokupić kilku (są mocni). Na 8ed Ironblaster działa lepiej niż w 9th Age, Mournfangi też są dobre. Jak dobrze pamiętam to z boxa Battalionu dało się złożyć więcej Irongutsów niż zakładało GW, co może oznaczać, że sprawę Corów masz załatwioną i nie potrzebujesz na razie Bullsów. Zależ to głównie od tego na ile pkt chcesz grać.
A tak z ciekawości skąd jesteś?
Oya, Oya, Oya !!!

Omni
Plankton
Posty: 3

Post autor: Omni »

Z tymi Ironami z batalionu to prawda, ale ja ich zlepiłem po bożemu: 6 bullsów i po 4 Ironsów/strzelców. Musiałbym konwersje robić.
Ja jestem z Bielska. Trochę lipa z naszą sceną młotkową. Jakiś graczy zorganizowanych, resztki znajdę może jeszcze w Gnomie, bo w Strefie rządzi 40k. Ale to wygodna pozycja startowa do rajdów w wolnym czasie na Katowice, czy w ambitnym wariancie na Kraków.

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

To nie graj na 8 edycję na poważnie chyba ,że na ETC ale tego wytworu już nie ma.

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Bielsko nie umarło. W Gnomie chłopaki grają i organizują turnieje na 9th Age
Oya, Oya, Oya !!!

Omni
Plankton
Posty: 3

Post autor: Omni »

Pewnie tak, tylko ja tam bywam raz na ruski rok, a ichnie forum sklepowe martwe de facto. Trzeba odwiedzić i zbadać.
Dzięki za rady. Ciężko będzie butchera wynaleźć, wszedzie pustki. Poszukam używki.
Jeszcze da pytania: czemu wszędzie ironsi tak mocno górują nad bullsami? Great weapons aż tak > broni bullsów?
Polecicie jakieś konkretne farbki to pomalowania tej hałastry? Artysta-malarz ze mnie żaden.Tak, żeby nie trzeba było inwestować w całą walizkę citadelsów?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ogry i tak mają słabą inicjatywę to czy uderzają z 0 (great weapon) czy z 2 (bulle) zazwyczaj nie robi różnicy.
Za to ironsi uderzają z s6 a bulle s4. O ile ironów się można bać to bulle się odbiją od lepszych pancerzy.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Omni pisze:Pewnie tak, tylko ja tam bywam raz na ruski rok, a ichnie forum sklepowe martwe de facto. Trzeba odwiedzić i zbadać.
Sorki, że Wam się tu wbijam w temat... Omni wysłałem Ci PW przedwczoraj, a widzę, że jeszcze nie czytałeś. Wysłałem Ci linka do forum gdzie więcej ludzi z Bielska i okolic się udziela. Umawia na gry, wyjazdy itp. Żyjemy jeszcze, jak Sly pisał;) Zerknij na PW i odezwij się tam do mnie, jak co.

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Omni pisze: Ciężko będzie butchera wynaleźć, wszedzie pustki. Poszukam używki.
Ja mam model Scibora, jak Ci się podoba i chcesz nowy model to polecam.
Oya, Oya, Oya !!!

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Jakie propozycje jednostek do uzupełnienia 2x nowego startera do AoS i 1x Beastclaw Raiders coby złożyć coś grywalnego na 8ed i na t9a? Myślałem nad Bucherem i Firebelly. Jeden z Tyranów byłby przerobiony na BSB

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Na pewno magik, do tego gigant, ironguts.
Przydadzą się dwa koty.
Hunterów możesz zrobić z bulli i bitsow od mamuta.

Marek_W
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Marek_W »

Cześć,

Na 9tke:

Butchera dasz radę poskładać z bitsów. Dwóch szamanów raczej nie gra, więc 1 wystarczy do grywalnego złożenia.

Pudełko Irongutów przyda Ci się bardzo IMO. W środku są cztery ciałka, ale z tego co pamiętam to bitsów jest na spokojne złożenie 10 Irongutów (8 kompletów GW i rąk, sztandarowy, a z bitsów na drugiego sztandarowego spokojnie złożysz jeszcze jednego Ironguta). Brakujące torsy możesz wykorzystać ze startera.

Zastanów się nad pudełkiem Leadbelcherów. Z tego co piszesz masz 4 sztuki, a w rozpach ze strzelaniem znajdziesz złożenia 2x3, 1x6 lub 2x4. 8 sztuk da Ci niezłą elastyczność.

Gigsony super jak są 2 ;)

Koty dwa lub nawet 3 j/w, co do hunterów (te kusze z mamuta i dzida są ekstra do konwersji). Poza tym ze startera BCRstarczy Ci plastiku na skonwertowanie kilku maneaterów (bitsy z mournfangów, jeżeli złożysz je z GW).

Pytanie czy chcesz mieć Gutstara, czy Trybsonów w dużej ilości w core (albo jedno, albo drugie). jeżeli obie opcje, to pewnie jeszcze z 6 Trybsonów by się przydało.

Na 8mke:
Nie wiem. Wtedy to mnie jeszcze na świecie nie było ;)

Pzdr,
"(...) brzydzić się wałem począł (...)"
Fluffy TM

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

jako że złożyłem sobie figurki pod wszystkie systemy to się wypowiem xD

figurki grywalne w 6th: 2x butcherzy, 3xCavaleria, tyrant bo musisz, 3x bulls bo musisz, (reszta nie gra, najgorsza arami 6th ed)

figurki grywalne 8th: mały butcher z gutmaw, duży butcher z death, 2x ironblaster, 8x cavaleria, 3x tygrysy, ~12x gutstar ironow, 6x meneatarzy

figurki grywalne w aos: 9x yetii, 8x cavaleria, 3x potworki, (to jest armia beastclaw riders chyba)

figurki grywalne w 9th: wszystkie xD

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Głównie chce ich złożyć do 8 i 9. Pytanie jak złożyć bohatera z bestclaws. Bo pewno raczej żądło wystawialny. Myślałem nad odkupieniem bitsów do ironów i złożyć 6 z comandem i 6 bulli z comandem

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

SC z aurochem i tuskami(albo popytaj ludzie same aurochy sprzedają w okolicy 100 zł), box bombardierów, gigus(popytaj, ja za 100 kupiłem :P) 2 działa(da się za ok. 80 kupić) boxa bombardierów(albo poszukać gdzieś indziej tanio) i masz 60% rozpy, załatwić skądś core(scraplingi np. ludzie często sprzedają), 4rech herosów(scribor ma zajebistych w cenie podobnej do GW, albo conversja) i rozpa na 4.5 do 9tki gotowa.
Polecam też tą stronę:
https://www.the-ninth-age.com/community ... -khans-ok/
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

z 25 korpusów piechurów + bitsy, jeśli uda mi się je dostać chce złożyć 8 bombardierów, 9 ironów [fcg], 6 bulli[fcg] i 2 maneaterów. Myślę, że w miarę optymalna opcja.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Polecam 2 bohaterów ;)

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

Bohaterów ma z startera do aos (2) + butcher i Firebelly no i 2 na potworkach

ODPOWIEDZ