Highborn Elves vs Highborn Elves 1200 punktów

Niekulawy język oraz zdjęcia mile widziane!

Moderator: RedScorpion

ODPOWIEDZ
Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Highborn Elves vs Highborn Elves 1200 punktów

Post autor: Warlordus »

Report z dzisiejszej gry w morionie na 1200 punktów między high elfami i high elfami ;)

Armie:
High elves (zieloni):

Heroes:
Commander - 184
bsb, dragon armour, horse, enchanted shield, dusk stone, sword of strenght, bow
Commander - 159
horse, dragon helm, laundrys charm, shield, lance, bow, heavy armour

Core
14x Highborn Lancers - 368
armour save 2+, full command, banner of discipline

Special
2x bolt thrower - 150
rapid fire upgrade
7x Knights of Rhyma - 279
full command, banner of speed, devastating charge
Lion chariot - 90

łącznie 1200

High Elves (czerwoni)
Lords:
Prince on Griffon - 353
heavy armour, dragonforged armour, shield, lance, talisman of supreme shielding, shard of Cersyn
Archmage - 230
lvl 4, path of white magic, talisman of shielding

Core:
15x Sea Guard - 195
full command
5x Ellein Reavers - 90
champion

Special:
10x Swordmasters - 160
full command
10x Lion Guard - 160
full command

łącznie 1188

Dla uproszczenia będę pisać Zieloni i czerwoni. Wiadomo ze chodzi o high elfy ;)

Rozstawienie:
Obrazek
Szczerze mówiąc nie miałem kompletnie pomysłu na rozstawienie. Wiedziąłem, że kawaleria będzie jechać do mnie, więc starałem sie ustawić tak, by postarać się w miare wyprowadzić atak z flanki, a lion guardzi zostali wystawieni do walki w lesie(forest strider itp) a ellyrianie mieli się zająć balistami.... Z kolei mój przeciwnik nie krył sie z tym co planuje zrobić. Bolce stojące za murkiem dla dodatkowej ochrony, a centrum zdominowane przez ciężką jazdę.

Tura 1 Zieloni
Obrazek
Kawaleria ruszyła. Pozycje Czerwonych High Elfów wyczekują poruszających się z dużą predkoscią oddziałów jazdy. Z kolei balisty skutecznie odstraszają Ellein Reaverów, którzy panikują widząc śmierć swoich 2 towarzyszy przebitych ogromnymi bełtami.
Obrazek

Tura 1 Czerwoni
Obrazek
Obrazek
Słysząc w oddali tętent kopyt Elfickich rumaków szeregi książęce ustawiaja sie tak, by tylko gdy nadarzy sie okazja wykonać kontratak we flankę lancierów. Lion Guardzi zdeterminowani wchodzą do lasu i wyczekuja swoich przeciwników. Ksiażąt z Caledoru.

Tura 2 Zieloni
Obrazek
Rozpędzona jazda w mgnieniu oka skraca dystans dzielący ich od elfickich piechurów i MASAKRUJE ich.
Obrazek
Plan oskrzydlenia nie wypala, ponieważ Zieloni wojownicy po udanym natarciu ustawiają sie fronem do oddziałów przygotowanych by ruszyć z pomocą. Z kolei w Lesie ksiazęta nie mają tak łatwo. Ich konie potykaja się o gałęzie lasu czego skutkiem jest ŚMIERĆ 3 z nich. Jednakze guardzi zostaja pozbawieni championa i 5 wojowników, co skutkuje ich przełamaniem i ucieczką.
Obrazek
Jeźćcy ustawiają się frontem do pozostałości armii księcia. Bolt thrower strzela do mistrzów miecza i abija 4 z nich. Jednak wyszkolenie nie daje tak wiele w starciu s WIELKĄ kuszą.
Obrazek

Tura 2 Czerwoni
Obrazek
Lwia gwardia opanowuje nerwy zszargane przez szarżę smoczych ksiażat i znów staje do nich frontem. Mistrzowie miecza w furii szarżują na wysoko urodzonych jeźdźców, jednakze ich gniew odbija sie od zbroi konnicy.
Rezultatem jest śmierć 4 z nich, lecz zabierają ze sobą do grobu 2 lancierów.
Obrazek
Reaverzy w koncu otrząsnęli się z szoku którego doznali na początku bitwy.


Tura 3 Zieloni
Obrazek
Smoczy ksiażęta ruszają na niedobitki Lion Guardów, jednakze po drodze kolejny koń grzęźnie wśród korzeni, co powoduje śmierć kolejnego wojownika. Niestety dla czerwonych, szarża rozbija doszczętnie gwardię ktróra pierzcha z pola bitwy.
Obrazek
Ciężka jazda wyrzyna doszczętnie mistrzów miecza, a balisty strzelają w księcia, którego gryf zręcznie unika bełtów.

Tura 3 Czerwoni
Obrazek
Obrazek
Zrozpaczony ksiażę widząc co stało się z jego armią desperacko rzuca się do przodu, niszczy lwi rydwan i przygotowuje sie do ataku na balisty. Reaverzy starają się oskrzydlić kawalerię zielonych.

Tura 4 Zieloni
Obrazek
Dowódca dostrzega niebezpieczeństwo czychajace na jego balisty, czego skutkiem jest galop lancierów by temu zapobiec.
Obrazek
Książęta z kolei przygotowuja sie do starcia z Reaverami.

Tura 4 Czerwoni
Obrazek
Gryf wychodzi na Flankę Balist, z kolei Reaverzy korzystaja ze swojej manewrowości i wymijają smoczych wojowników.

Tura 5 Zieloni
Obrazek
Balisty strzelają w księcia, który znów unika obrażeń. Smoczy książęta wdają się w walkę manewrową z Reaverami.

Tura 5 Czerwoni
Obrazek
Walka manewrowa między książętami i Reaverami toczy się dalej, z kolei książę we wściekłosci atakuje balistę, rozrywajac ja na strzępy, lecz zaślepiony przez gniew nie zauważył oddziału jazdy. W akcie desperacji ustawia sie do nich frontalnie by przyjać niszczycielską szarżę...

Tura 6 Zieloni
Obrazek
Obrazek
Lanca przebija głowę gryfa i przeszywa serce księcia. Bitwa została przegrana, pozostała śmierć i pożoga...


Mam nadzieje że sie podobało. Mam materiał na jeszcze jeden Raport z identycznymi siłami. Jak zacznie sie liga w pruszkowie to z tamtych bitew też będę starał sie robić reporty (za pozwoleniem przeciwników ofc).
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Lohir
Plankton
Posty: 2

Post autor: Lohir »

Szkoda że nie widziałem

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

całe szczęście, że haje wygrały tą bitwę ^^
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

niestety po tej grze czuję że to nie ja przegrałem grę, tylko ropiska która nie była w stanie nic zrobić, choćbym nie wiadomo jak zagrał...
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Jakie zaklęcia wylosował Archmage?
Na taki klocek to Alchemy zamiast White Magic mogłoby się świetnie sprawdzić.

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Cataclysm, blessing of amhar, guiding hand i luminous bolts
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

ODPOWIEDZ