Warhammer Fantasy Battle w Poznaniu

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
auldmagic
Warzywo
Posty: 11

Warhammer Fantasy Battle w Poznaniu

Post autor: auldmagic »

Czy ktoś gra w Poznaniu jeszcze w to? Czy jest jakaś scena, kluby, miejsca godne polecenia?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

auldmagic pisze:Czy ktoś gra w Poznaniu jeszcze w to? Czy jest jakaś scena, kluby, miejsca godne polecenia?
Scena jak najbardziej istnieje a turnieje są regularnie organizowane. Prócz tego są przynajmniej 2 miejscówki gdzie można się umówić na bitewkę w tygodniu :)

Polecam te forum :) http://forum.strefazero.net/index.php

auldmagic
Warzywo
Posty: 11

Post autor: auldmagic »

Dzięki za informacje. A byłbyś na tyle uprzejmy i wymienił jakieś najlepsze miejscówki do gry/kupna produktów GW ? Czy nadal ludzie grają w stare zasady czy już na tapecie jest tylko AOS?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

auldmagic pisze:Dzięki za informacje. A byłbyś na tyle uprzejmy i wymienił jakieś najlepsze miejscówki do gry/kupna produktów GW ? Czy nadal ludzie grają w stare zasady czy już na tapecie jest tylko AOS?
Jeśli chodzi o miejsca do grania to gramy głównie w:

Cube - ul. Winogrady 10, tutaj też możesz zaopatrzyć się w figurki GW
Strefa Zero - ul. Gallileusza 8 - we wtorki po południu można wpaść i pograć :)

Jeśli chodzi o systemy to obecnie na tapecie jest 9ed ale w AoS ludzie także grają - w tę sobotę (23.01) jest organizowany w Cube turniej w Age of Sigmar, przy okazji pewnie ktoś będzie grał w "tradycyjnego" battla. Wpadnij :)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, o 11:48 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

auldmagic
Warzywo
Posty: 11

Post autor: auldmagic »

Już widzę, że wypadłem mocno z obiegu. Skończyłem swoją przygodę z bitewniakami, jak WFBG był na wydaniu 5 edycji. Trochę jeszcze się orientowałem, jak była 6 edycja, ale teraz już kompletnie nie ogarniam. A co jest teraz najbardziej grywalne? 9ED? AOS? czy może nadal staroedycyjne zasady?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jest grono graczy, które ciągle gra na zasady 8mej edycji, między innymi ja. 9th age jest w tej chwili w formie przepoczwarzania się z larwy w nie wiadomo co i według mnie nie jest grywalny na ten moment.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Ciii chcesz zacząć zamieszki :wink:

A tak na serio to niektórzy grają w AoS, inni w 9ed inni zostają przy 8ed a jeszcze inni próbują grać w inne nowe systemy jak KoW i Warthrone.

Moja rada znajdź ludzi którzy grają w twoje okolicy i sprawdź co tobie najbardziej odpowiada.

Na początek proponuje AoS, bo ma najkrótsze zasady, a potem 8ed bo jest od niego najbardziej odmienne (9ed jest jeszcze w fazie tworzenia więc dla początkującego nie polecam).

Ale to tylko moje zdanie

auldmagic
Warzywo
Posty: 11

Post autor: auldmagic »

generalnie ogarniam zasady 8ed, chyba, że są mocno zmienione od momentu zasad 5 i 6 edycji, więc AOS niekoniecznie tylko z uwagi na 4 strony zasad. 8)

A ktoś z Wildy i Dębca grywa? Mam swoje biuro na św. Jerzego, więc w przyszłości istnieje nawet szansa spotykania się i grania u mnie :)

ODPOWIEDZ