9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Re: 9th Age WoCH

Post autor: PadrePadre »

Doczytajcie proszę parę rzeczy z odrobiną skilla w czytaniu. ;-)

Obecny sneak peak zawierający info, które wrzuciłem dotyczy release armybooka WDG. Będzie miał on miejsce za ok 5/6 tygodni (nie pamiętam dokładnie) i po tym release następna jakakolwiek zmiana będzie miała miejsce dopiero we wrześniu (chyba, że w Szwecji September znaczy kwiecień). WDG jest praktycznie skończone jako książka, ostatnie prace trwają już tylko nad punktacją, a wszystko inne jest już w niej zawarte i nie ulegnie zmianie.

Tiny jest z zarządu i tak, sam często informuje, że z zasadami nie ma nic wspólnego ale właśnie on jest konkretną osobą do informowania o deadlines i postępie w pracach. Jak to zarząd :)


Zapraszam do tematu o zmianach:
http://www.the-ninth-age.com/blog/index ... army-book/
Obrazek

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Padre - ...

Release będzie za tydzień-dwa góra. Potem na początku kwietnia będą ostateczne poprawki. Potem następny release we wrześniu...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Słuchaj się Pan, Panie Padre Abrasusa! On w tym kurwidołku zarządza liczbami, więc wie co i jak! :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Abrasus pisze:Padre - ...

Release będzie za tydzień-dwa góra. Potem na początku kwietnia będą ostateczne poprawki. Potem następny release we wrześniu...
Byłem pewien, że wygląda to w ten sposób: na początku kwietnia będą ostateczne poprawki. Potem następny release we wrześniu...


Ale i tak jestem pewien, że przy obecnym nastawieniu do WDG zmiany będą ... we wrześniu :)
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1674

Post autor: ślivek »

PadrePadre pisze:przy obecnym nastawieniu do WDG
Jak to jest, że każda armia płacze, że to akurat ona jest na czarnej liście i się nią nie zajmują :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

ślivek pisze:
PadrePadre pisze:przy obecnym nastawieniu do WDG
Jak to jest, że każda armia płacze, że to akurat ona jest na czarnej liście i się nią nie zajmują :D
SPISEG!

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

ślivek pisze:
PadrePadre pisze:przy obecnym nastawieniu do WDG
Jak to jest, że każda armia płacze, że to akurat ona jest na czarnej liście i się nią nie zajmują :D
krasie i imperium jakoś specjalnie łzami się nie zalewają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Padre idź sam ćwiczyć skilla w czytaniu bo na razie wychodzi że sam masz największe braki.
Czekam na jakieś konkrety a ile zajrzę do tematu to biadolenie.
Woch był mocną armią, za mocną. Że będzie teraz trochę słabszy i trzeba będzie trochę więcej pokminic, cóż taki urok 9ed. Ja tam wierzę że wszystkie armie będą ostatecznie na podobnym poziomie.

ślivek
Kretozord
Posty: 1674

Post autor: ślivek »

PadrePadre pisze: krasie i imperium jakoś specjalnie łzami się nie zalewają.
Chyba czytamy inne forum jeśli Krasie się łzami nie zalewają. Imperialiści jak najbardziej też - u nas jak najbardziej też wystarczy zagadać.
To, że ktoś narzeka nie jest kwestią armii a człowieka bardziej. Niektórzy nawet jak mają super armię i najlepszą będą narzekać a inni cieszyć się będą mając najsłabszą.
Obrazek

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

ślivek pisze:
PadrePadre pisze: krasie i imperium jakoś specjalnie łzami się nie zalewają.
Chyba czytamy inne forum jeśli Krasie się łzami nie zalewają. Imperialiści jak najbardziej też - u nas jak najbardziej też wystarczy zagadać.
To, że ktoś narzeka nie jest kwestią armii a człowieka bardziej. Niektórzy nawet jak mają super armię i najlepszą będą narzekać a inni cieszyć się będą mając najsłabszą.
W mojej 'okolicy' bardzo lubiane jest ciśnięcie z dexu ile wlezie. Jeśli kodeks odstaje, od razu to czuć i widać a sama jakość zabawy spada mocno - a ja bardzo nie lubię startować z pozycji 'no dobra gramy o przedostatnie miejsce'. Czytałem relację z Włoch z ostatniego turnieju w T9A. WDG ugrali najwyżej 20 miejsce na 86 graczy, i to turniej przed planowanym nerfem. Nie nastraja to zbyt optymistycznie. Generalnie gość napisał, że jeśli armia zostanie znerfiona jeszcze bardziej to warto byłoby rozejrzeć się za inną.

Do fluffowego grania mam inne systemy w battlu akurat lubię ciśnięcie. Chyba odpuszczę na razie WDG i zajmę się innymi ludkami w międzyczasie albo po prostu wrócimy do 8 edycji. Zobaczymy co będzie po release armybooka - mam nadzieję, że nie zarzucę "a nie mówiłem" :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jeśli kodeks odstaje, od razu to czuć i widać a sama jakość zabawy spada mocno - a ja bardzo nie lubię startować z pozycji 'no dobra gramy o przedostatnie miejsce'. Czytałem relację z Włoch z ostatniego turnieju w T9A. WDG ugrali najwyżej 20 miejsce na 86 graczy, i to turniej przed planowanym nerfem
czyli uwazasz, ze woch to armia, ktora sienie da grac, bo jakis wloch to napisal?

bo nie wiem cyz wiesz, ale najwyzszy wynik w krakowie na masterze u nas wochu to 94/100

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na drużynówce na kelnerach można natrzaskać i maksa, ale o niczym to akurat nie świadczy, bo nawet z Janusem, który trzasnął 94 punkciory zrobili raptem 7 miejsce.
Ale tak czy inaczej wdg był mocny i moim zdaniem wciąż będzie mocny. Dane turniejowe nie są obiektywne, bo nie uwzględniają paringów - a już zwłaszcza w drużynówce.

ślivek
Kretozord
Posty: 1674

Post autor: ślivek »

PadrePadre pisze:Czytałem relację z Włoch z ostatniego turnieju w T9A. WDG ugrali najwyżej 20 miejsce na 86 graczy
O&G grało jedno i zajęło ostatnie miejsce. Brak WDG w top 20 nie świadczy wcale, że armia jest słaba. W Polsce też wybierzesz spokojnie 20 graczy których byś umieścił w top20 tak by żaden z nich nie grał WDG i wszystko wyglądało by naturalnie. Siejesz panikę i tyle.
Obrazek

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Idzie nowe ... sporo osób narzeka ale przecież będzie dało radę złożyć coś sensownego. Trochę się uparłem na tego smoka można by spokojnie wrzucić np mantikorę na lorda i zostanie jeszcze trochę punktów. Trolle w core to całkiem ciekawy wybór zwłaszcza że wraca gift pozwalający zamieniać bohaterów w MI z dodatkową raną.
Grałem ostatnio na jednym bloodbeascie z markiem zmiany. były inne cele więc często przeżywał a sam potrafił sporo pomóc.
Wiadomo trzeba poczekać na nową wycenę piętn i pozostałego sprzętu ale myślę ,że nadal będzie można złożyć jakąś ciekawą kombinację.

Unnamed2500 Pts - Warriors of the Dark Gods Army

1 Lord: Lord of Chaos of Wrath @ 540.0 Pts
General; Mark of Dark Gods (Wrath); Great Weapon; Wasteland Dragon
Bronze Breastplate [25.0]
Wildling Blood [40.0]
Divine Icon [15.0]
1 Wasteland Dragon @ [0.0] Pts

1 Hero: Harbinger of Change @ 365.0 Pts
Mark of Dark Gods (Change); Battle Standard; Manticora
Enchanted Shield [5.0]
Sword of Skill [15.0]
Talisman of Greater Shielding [30.0]
Third Eye of Change [30.0]
1 Manticora @ [0.0] Pts


8 Fallen of Change @ 155.0 Pts
Mark of Dark Gods (Change); Frenzy
1 Fallen Champion @ [10.0] Pts

1 Lord: Sorcerer Lord of Change @ 295.0 Pts
Mark of Dark Gods (Change); Magic Level 4; Path of Change
Dispel Scroll [35.0]
Lucky Shield [5.0]

1 Wasteland Giant of Change @ 160.0 Pts
Chosen of Change; Mark of Dark Gods (Change)

1 Wasteland Giant of Change @ 160.0 Pts
Chosen of Change; Mark of Dark Gods (Change)

9 Wasteland Trolls @ 405.0 Pts

5 Warhounds @ 35.0 Pts

5 Warhounds @ 35.0 Pts

1 Bloodbeast @ 175.0 Pts
Frenzy

1 Bloodbeast @ 175.0 Pts
Frenzy

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

A sztandary ?
Obrazek

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Fakt trzeba by pomyśleć o sztandarach może jakiś regiment maruderów kosztem fallenów ewentualnie smoka. Choć akurat smoczur pojawia się bardzie ze względu na nową figurkę :) Pytanie tylko czy jeden wystarczy.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

mag biega solo?
MARK OF MARKI MARK

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Na razie w fallenach dlatego mark change mają.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jakby ktoś jeszcze nie słuchał:

https://www.youtube.com/watch?v=pfC10zc80Ok
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ