Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Luczi »

Te centki całkiem całkiem.. Może kiedyś i z KoW będą sensowne figsy.
He. BM.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Są całkiem całkiem. Widzę, że poszli po rozum do głowy i pokazali niepomalowane.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

No Mantic coś tam powoli rzeźbi ;P. Chociaż życzę im pomyślności to ich figurki dalej mnie nie satysfakcjonują - jestem zbyt rozpieszczony takimi małymi dziełami sztuki jak wzory ze stajni Raging Heroes czy Infinity, a z plastików to doceniam jakość i taniość w jednym z Perry Miniatures, czy masa nowych wzorów żywicznych (ale już drożej) z Privateer Press (Warmachin&Hordes), o krasnoludach z Avatar of Wars czy Ścibora nawet nie będę wspominał. To co wyżej wymienione to tylko wierzchołek góry lodowej. GW i Mantic bardzo biednie przy tym wyglądają, przy czym GW większość firm bije zarówno w cenie i rzeźbie.
In_the_sea_of_blood pisze:Jak już to było nie raz podkreślone, że w GW teraz księgowi sprawują rządy. Jeżeli tak jest, to sami dadzą rade policzyć, który system przynosił im lepsze wyniki, czy AoS czy WFB. Nie śledzę raportów sprzedaży, ale widzę, że AoS nie zdominuje rynku dopóki istnieje 9th age.
Tak więc myślę, że po wydaniu wszystkiego co zaplanowali do AoS, znowu zobaczymy WFB 9ed by GW, z zasadmi poszerzonymi o modele wydawane obecnie.
Problem jest tylko taki, że czasami jak widzę ceny nowych modeli, to się zastawiam, czy to na pewno księgowi ciągną tam za sznurki. Ale w sumie kilka lat temu też mówiłem, że więcej niż 10zł za paczkę fajek nie zapłacę. Pewnie i w tym systemie są tacy ludzie co nie patrzą na koszty i że GW z każdą nową edycją wydaje zestawy "mniej za więcej".
To prawda - w GW księgowi rządzą. Chociaż marketingowców z GW też nie można nie doceniać ;P. Ja tam wolę, aby GW już nie wracała do Warhammera i 9 edycji. Niech wydadzą drugą edycję AoS i postarają się powtórzyć sukces drugiej edycji WMH (PP z pierwszą też im nie najlepiej poszło). GW najlepiej niech sprzeda prawa do WFB np. FFG lub komuś innemu kreatywnemu i ogarniętemu, a wtedy już będzie można pograć w świetny, nowoczesny i miodny system, w który chętnie da się wsiąknąć i będzie warty wydania kasy. Ogólnie GW najbardziej nienawidzi przyznawać się do własnych błędów i z tego względu raczej nie będzie ich stać do powrotu w 9 edycję WFB, a jeśli jednak spróbują, to nic dobrego z tego nie wyniknie - oni utracili zdolność do projektowania gier. Niby mają przywrócić dział specjalistów, ale czy księgowi nie będą im przeszkadzać w swojej pracy? Raczej nie powstrzymają się przed wtrąceniem swoich trzech groszy ;P.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Chyba FFG ma małe moce "przejmowania" :) Zostało wchłonięte przez Asmodee.

Co nie zmienia faktu, że to drugie nie ślini się na GW. Plotki głoszą, że Asmodee wstawiło kreta do FFG 7 lat przed przejęciem. Może mają kogoś w GW już od jakiegoś czasu. Jakoś trudno powiedzieć, by GW ostatnio podejmowało rozsądne decyzje.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Nie wiem czy FFG było by najlepszą alternatywą. Fakt, robią dużo świetnych gier, ale nie zapominajmy co zrobili z WFRP.
Pierwsza edycja była świetna, bo można było mieszać role playa z bitewniakiem, a kampanie w większości były mega klimatyczne.
Druga edycja IMO to mistrzostwo świata i okolic. Kampania zaczynająca się w księdze zasad, po nocach mi się śniła, taką miała siłę rycia czaszki.
Edycja trzecia. Jak bym przyszedł do kumpli i powiedział, patrzcie mam zajebista grę i potem zaczął z nimi w to grać, to czuł bym się jak Bolec w "chłopaki nie płaczą" puszczający gangsterom film o facecie w łódce.
Nie czytałem kampanii scenariuszy oraz innych dodatków do tej edycji także moja opinia jest subiektywna, ale chyba większość osób która grała w WFRP woli edycje made by GW.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

In_the_sea_of_blood pisze:Nie czytałem kampanii scenariuszy oraz innych dodatków do tej edycji także moja opinia jest subiektywna, ale chyba większość osób która grała w WFRP woli edycje made by GW.
Ja czytałem i powiem, że to lvl gówna w którym już nawet z rękawkami nie da się pływać.
Jeden z proponowanych scenariuszy w IIIed (niech będzie przeklęta)
- idziecie se przez Drakwald niosąc odcięte głowy dark elfich wiedźm, które pozabijaliście wracając do Middenheim, ale oho na miejscu wasz mentor nie żyje a na niebie pojawia się Morrslieb który jest cały czerwony! niebo jest całe czerwone! panika, anarchia, demony!
Później dobija do tego jeszcze inwazja wojowników chaosu.
Here you go uratujcie świat, to nic trudnego!

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Tak wieszamy psy i koty na GW, ale powiem szczerze rozpieścili mnie. Sklejałem większość modeli nowych krasnoludów i naprawdę wykonanie najwyższa klasa. Kupiłem za to ostatnio z Titan Forga model Colossal Zeppelin i jestem mocno zawiedziony jakością wykonania. Nadlewki itp są normalną rzeczą, ale w tym modelu poszczególne części korpusu nie pasują do siebie. Łopatki silników zostały odlane na jakimś bardzo krzywym stole, bo niestety "ostanie" mają tylko ścianki, ale są puste w środku. Do tego brak lini odcięcia od "ramki". No i troszkę razi brak nawet najmniejszego świstka papieru poglądowym rysunkiem jak skleić. Niby wszystko można zobaczyć na pudełku, ale chociaż jakieś ksero mogli dorzucić. Jak to załatwią przy akademikach powinnni zejeść do około 8gr za stronę A4 ;) Niby można to zobaczyć na ich stronie, ale....

Niestety podobne odczucia miałem przy figurkach Avatars of War DWARF PATHFINDERS. To akurat chyba jedyny regiment z całej serii który im nie do końca wyszedł, ale ...
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Gremli pisze:chociaż jakieś ksero mogli dorzucić. Jak to załatwią przy akademikach powinnni zejeść do około 8gr za stronę A4 ;) ...
Ja mam drukarkę z systemem CISS i wychodzi ok 3gr za kartkę w full kolorze :) więc pewnie w hurcie wyszło by im pewnie taniej:)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

In_the_sea_of_blood pisze:Nie wiem czy FFG było by najlepszą alternatywą. Fakt, robią dużo świetnych gier, ale nie zapominajmy co zrobili z WFRP.
FFG jest wyspecjalizowane w grach planszowych, a teraz z przytupem weszli w bitewniaki, którym znacznie bliżej do planszówek niż RPG. Próbowali się z roleplay'em i im nie wyszło. RPG to po prostu nie ich bajka i już odrobili bolesną lekcję.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Gremli pisze:Niestety podobne odczucia miałem przy figurkach Avatars of War DWARF PATHFINDERS. To akurat chyba jedyny regiment z całej serii który im nie do końca wyszedł, ale ...
Zgadzam się, kupiłem ich kumplowi na urodziny, miał lekki problem ze sklejeniem ich. To pokazuje, że GW ma nie tylko licencję na figurki do sprzedania, ale także technologię plastiku... a co jeśli sprzeda tylko pierwsze?
Bo jeśli chodzi o plastik, to GW nie ma sobie równych.

Ciekaw jestem, czy wraz z wyjściem TWar: Warhammer, czy nagle wzrośnie sprzedaż figurek do battle'a?

Już widzę, że jest problem z dostaniem maruderów konnych 5 sztuk na prostokątnych podstwkach. Na GW już ich nie ma. Są tylko po 10 sztuk na owalnych... przynajmniej prostokątne można oddzielnie zamówić.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Akurat te 10szt wychodzi trochę taniej niż kosztowały dwa oddzielne boxy po 5szt.
Podstawki niestety trzeba dokupować/robić z plasticartu/innego materiału.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Khorne flakes.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Świetne, wiadomo jaka cena?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tam widać 23 EUR, czyli pewnie jakieś 80-90zł

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Wyglądają jak finaliści Mr Olympia :mrgreen: są super!
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Spodziewałbym się ceny 90 zł na stronie GW, czyli tyle co za wcześniejszy model Slaughterpriesta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Całkiem fajni.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Fajni, ale mam wrażenie, że dostałem de ja vu. Jakbym już widział mnóstwo podobnych modeli.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Po prostu za mało się wyróżniają od zwykłych szeregowców.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Wreszcie jakiś konkretny Aspiring Deathbringer, bardziej mi się podoba pierwszy Slaughterpriest ale ten też jest spoko. Mam już sporo figsów do Khorne Bloodbound i są to naprawdę świetne modele. Jak pomaluję wszystko to będzie kozak armia.

ODPOWIEDZ