WR w kolckach po 10

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

WR w kolckach po 10

Post autor: Deadwit »

Pytanie:
Czy jest sens stawiać WR w klockach po 10? (w celu breakowania przeciwników). Nie próbowałem takiego wariantu i jestem ciekaw czy coś takiego mogłoby zadziałać.
Albo nawet 9 WR + noble na koniku z terrorem - ale sądzę że takie rozwiązanie jest dalece mniej opłacalne i źle się odbije na liczebności armii...

Awatar użytkownika
RomualdZielony
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: RomualdZielony »

Myślę że to nie ma sensu. Ogrom przyczyn tego faktu jest za duży żeby go wypisywać.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Powiem krótko: NIE!!!
PO CO??!!
Stokroć lepiej będzie wystawić dwie "piątki". Uwierz mi :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

jako koles ktory nie lubi wygrywac powiem ci ze TAK.,.
fajnie by to wyglądało na stole.. jesli jednak chcesz zeby to miało jakos się sprawdzic to odradzam.

Powiem ci jeszcze ze etarnal guards są niesamowici.... wyglądają super i ich bym wystawił jako pierwszy regiment z "wyzszej połki cenowej".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

też mi się nie widzi jakoś to rozwiązanie i te klocki są za duże po 10 albo 9+ noble
Klops pisze:a psy są świetne na krasie.
raz widziałem jak 6 z BSB z D3 do kombatu lał się przez 6 tur walki z longami od przodu i hamkami z boku.
i jak tu nie kochać demonów :)

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Rozumiem że lepiej 2 piątki, ale czy ta jedna piątka nie może być 10? Dobrze o tym wiem że 2x5 się sprawdza, bo wielokrotnie tego doświadczyłem.
Nie chodzi mi o odpowiedź, "Nie, bo lepiej tamto", albo "bo to strata pkt" tylko o sensowne wyjaśnienie - abym wiedział co jest nieskuteczne w tym pomyśle.
Owszem widzę pewne wady. Ale po to pytam się na forum, aby poznać zdanie większej grupy ludzi.
pzdr
Ostatnio zmieniony 19 paź 2007, o 20:38 przez Deadwit, łącznie zmieniany 2 razy.

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

to zainwestuj w coś innego... 10 WR to strata punktów
pozdrawiam

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Za dużo pktów w jednym miejscu.. opłaca się bić wtedy po nich wszystkimi pociskami i łatwo zejdą, a nie dostają bonusu za szereg, ciężej nimi przeskoczyć za linie wroga. Czaisz?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Tak, czaję, dziękuję.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jeśli WR w większych ilościach to 6 lub 7 w oddziale. Ja już nie inwestuje w 5, 6 to dla mnie min., a zastanawiam się nad 7 :)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Pojedź tym lepiej po flankach. :wink: Ogień będzie wtedy rozproszony, a WR cichcem zrobią swoje. :D
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Na masterze w Gorzowie jeden z przeciwników miał taki oddział - 10 z champione i sztandarem. Ponad 300 pkt. w jednym miejscu (War Banner też był chyba). Oddział w sumie nie stał się tak szybko celem (był smok i bodajże 2 drzewa oraz też mniejsze Wildy). Oczywiście 10ka przejechała jakieś driady mi, ale ...
wyjechała za mapę i wtedy się jej passa skończyła. Podciągnąłem driady, swoje wildy na kontrę i obstawiłem rejon wyjścia. Oddział wyszedł i ugrzązł w miejscu. Dostał szarżę driad, która go zmasakrowała - nie było praktycznie czemu oddawać (champion i 2-3ech z 1go szeregu spadło, bo to w końcu S4 i magiczny atak, więc taki Wild już twardy tak nie jest). Pierwszą rundę Wildy ustały, a w następnej jakoże driadki mają 6 inicjatywy, to dokończyły dzieła.
Duży oddział Wildów jest dobry do robienia FO, ale jeśli przypadkiem się nie przebijemy, to już nie jest tak różowo. No i w sumie wciągnięcie go w pułapkę i kontra nawet 5ką wildów na flankę może zakończyć jego żywot.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Scimitar pisze:Na masterze w Gorzowie jeden z przeciwników miał taki oddział - 10 z champione i sztandarem. Ponad 300 pkt. w jednym miejscu (War Banner też był chyba). Oddział w sumie nie stał się tak szybko celem (był smok i bodajże 2 drzewa oraz też mniejsze Wildy). Oczywiście 10ka przejechała jakieś driady mi, ale ...
wyjechała za mapę i wtedy się jej passa skończyła. Podciągnąłem driady, swoje wildy na kontrę i obstawiłem rejon wyjścia. Oddział wyszedł i ugrzązł w miejscu. Dostał szarżę driad, która go zmasakrowała - nie było praktycznie czemu oddawać (champion i 2-3ech z 1go szeregu spadło, bo to w końcu S4 i magiczny atak, więc taki Wild już twardy tak nie jest). Pierwszą rundę Wildy ustały, a w następnej jakoże driadki mają 6 inicjatywy, to dokończyły dzieła.
Duży oddział Wildów jest dobry do robienia FO, ale jeśli przypadkiem się nie przebijemy, to już nie jest tak różowo. No i w sumie wciągnięcie go w pułapkę i kontra nawet 5ką wildów na flankę może zakończyć jego żywot.
To chyba mówi samo za siebie. Powiem więcej: nie trzeba nawet trafić na jakiegoś wyjadacza, żeby uknuł coś takiego. To może dla odmiany ktoś mi poda plusy wystawiania 10 WR? :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Eeee?
Mają 2 rzędy? Jest ich 2x więcej niż w piątce? NIE WIEM! :D

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Ja tu widzę tylko przewagę liczebną ;p teraz widzę że nie ma sensu takiego kloca walnąć, może i śmiałe plany na FO, ale kosztem zbyt dużego ryzyka ;p

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

No ale spanikuje ci taki oddział i co: wystarczy, że przerzucisz o 1 za dużo i wtedy wyjedziesz za plansze albo wjedziesz na przeciwnika. I wtedy masz kilkaset pkt w plecy. Warto??.... :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wildy nie panikują to raz - jeśli to się do nich odnosiło :) (Forest Spirit - Immune to psychology)
Poza tym jakoże są Fast Cavalry to nie dostają bonusów za szeregi.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Jedyna opcja ktora mowi zeby ich tak wystawic jest out number fear ale moim zdaniem to sie nie kalkuluje

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

00dexter pisze:Jedyna opcja ktora mowi zeby ich tak wystawic jest out number fear ale moim zdaniem to sie nie kalkuluje
FO to można uzyskać 6-7ką
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Dobrze. Powiedzmy, że masz już taki kloc: 10 WR + FCG. Do tego ewentualnie Warbanner. Kloc kosztuje 320 punktów. I nagle napotykasz pewnego małego wrednego czarodzieja, który ma p. otchłań cienia. wessie ci to w 2 tury. Albo jeszcze inaczej: Mork cię wybrać :) (co za nazwa :P) D6 hitów z siłą 10. I co: znów w 2 tury tracisz 320 pkt. Dalej pytam; WARTO? :?
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

ODPOWIEDZ